Komandoje – vis daugiau geradarių

 Komandoje – vis daugiau geradarių

Vasaros pradžioje duotas startas labdaros ir paramos fondo „Viltis–Vikonda“ vykdomiems projektams įgavo pagreitį.

Įskaitant jau atliktus gerumo darbus ir vis planuojamus tolimesnius pagalbos veiksmus šeimoms projekto „Paramos ir pagalbos grupės – tiems, kas nori keistis“ paramos ir pagalbos grupės projektų organizatorė Vitalija Surgautienė pasirengusi pradėti rengti konsultacijas ir prie projekto prisidedantiems geradariams – savanoriams.

Tikslas – šeimoms ištiesti pagalbos ranką

Projektų organizatorė V. Surgautienė pasidžiaugė geradarių neabejingumu ir spinduliuojančiu begaliniu noru prisidėti prie pagalbos sunkiai gyvenančioms, priklausomybių turinčioms ir kartais jokios gerumo kibirkštėlės savo gyvenimuose neįžvelgiančioms šeimoms.

[quote author=“V. Surgautienė“]Šiandien turime 26 šeimas, kurioms yra reikalinga pagalba. Per vykdomus projektus numatoma pagelbėti 120–130 šeimų.[/quote]

„Jūsų ryžtingas žingsnis prisidėti prie projekto, kurio pagrindinis tikslas yra padėti žmonėms, ištiesiant jiems pagalbos ranką, suprasti juos, padėti išspręsti problemas ir pasidžiaugti gautu realiu rezultatu, smarkiai jį pakoreguos gerąja linkme.

Šiandien turime 26 šeimas, kurioms yra reikalinga pagalba. Per vykdomus projektus numatoma pagelbėti 120–130 šeimų.

Mano nuomone, tai yra labai ženklūs skaičiai, tai yra ir bus labai dideli ir rezultatyvūs darbai, kuriuos po truputį stengsimės įgyvendinti ir prisidėti prie vargstančiųjų gerovės kūrimo“, – projekto tikslus akcentuoja V. Surgautienė ir pabrėžia, kad prie vykdomo projekto jau prisijungę geradariai padeda kuo galėdami – ir finansiškai, ir morališkai, ir psichologiškai.

Projekte geradarių vis daugėja

„Suteikti žmonėms pagalbą, spręsti jų problemas mums padeda glaudžiai su projekte dalyvaujančiomis šeimomis bendraujanti Priklausomybės ligų reabilitacijos centre „Vilties švyturys“ dirbanti psichologė Nida Gruodienė, kuri sutartu laiku pirmą mėnesio trečiadienį trims parinktoms šeimoms teikia konsultacijas už uždarų durų.

Taip pat prie mūsų geradarių komandos prisijungė ir puikiai šeimų pulsą jaučiančios socialinės darbuotojos  Alma Girdzijauskienė ir Gerda Liubinaitė. Būtent su jų pagalba atrenkamos šeimos, su kuriomis dirbame.

Mūsų komandoje netrūksta ir kitų prie pagalbos šeimoms prisidedančių žmonių bei įstaigų – tai Kėdainių krašto kredito unija, UAB „Helanas“, UAB „Baltmedas“, UAB „Balstata“, UAB „Takada“, UAB „Bikuvos prekyba“, optikos salonas „Optikos pasaulis“, dvi dėvėtų drabužių parduotuvės.

Pagal skelbimus atsiranda nemažai ir fizinių asmenų, kurie stipriai prisideda prie pagalbos dovanodami nenaudojamus baldus, buitinę techniką, drabužius ir kitą projekte dalyvaujančioms šeimoms reikalingą inventorių.

Be to, prie Paramos ir pagalbos grupės jau prisijungė ir nemažai savanorių, su kuriais jau aplankėme ne vieną ir ne dvi šeimas“, – susirinkusias savanores informuoja V. Surgautienė ir džiaugiasi jų nenumaldomu noru prisidėti prie geradarių sąrašo ir drauge padėti gelbėjant sunkiai gyvenančias šeimas ir statant jiems geresnio ir šviesesnio gyvenimo pamatus.

Lankosi seniūnijose

Tarsi pasikrikštiję ir pirmą gerumo žingsnį žengę Vilainių seniūnijoje Paramos ir pagalbos grupės nariai stengiasi neapleisti nei vienos seniūnijos.

[quote author=“N. Gruodienė“]Lankantis skurdžiai gyvenančiose šeimose retai kada padeda ir veikia psichologija – šioje situacijoje svarbiausia nuoširdžios ir susidomėjusios akys bei mylinti ir gėriu spinduliuojanti širdis. Savanoriaujančiam svarbiausia yra išklausyti likimo nuskriaustą žmogų.[/quote]

Apsilankiusi Dotnuvoje, Surviliškyje, Truskavoje, Krakėse ir Gudžiūnuose V. Surgautienė ir toliau planuoja šeimų, kurioms reikia bet kokios pagalbos, sąrašą ir įtraukusi visas problemoms spręsti reikiamas institucijas bei geradarius bei spręsdama jų problemas džiugina šeimas, o tai suteikia joms motyvacijos gyventi toliau ir kilti aukštyn.

Šeimoje nereikia pamokslauti

Glaudžiai su projekte dalyvaujančiomis šeimomis bendraujanti psichologė N. Gruodienė organizuoto susitikimo metu patikino, kad lankantis skurdžiai gyvenančiose šeimose retai kada padeda ir veikia psichologija – šioje situacijoje svarbiausia nuoširdžios ir susidomėjusios akys bei mylinti ir gėriu spinduliuojanti širdis.

Specialistė pabrėžė, jog lankantis sunkiai besiverčiančioje šeimoje, savanoriaujančiam svarbiausia yra išklausyti likimo nuskriaustą žmogų.

„Savęs pateikti šioje situacijoje nereikia. Kiekvienas, pas kurį einama, žino dėl ko pas ji yra ateinama – su tikslu padėti.

Nors kiti dažnai nenori priimti tos pagalbos, tuomet tenka turbūt sunkiausias momentas – susidoroti su jų pykčiu ir agresija.

Savanoriai yra tam, kad padėtų praplėsti tą suvokimą, tą gyvenimišką situaciją, nes gyvenimas tai nėra vien tik sava seniūnija, vien tik Kėdainiai, vien tik šeima ar prisiminimai apie smurtaujantį tėtį.

Gyvenimas yra daug daugiau ir būtent per savanorio patirtį žmogus, turintis problemų. per jo akis, per jo veiksmus, per širdį turi galimybę pažvelgti kita kryptimi.

Be abejo, dažnai nuskriaustiesiems atrodo, kad juos vėl atėjo mokyti, pamokslauti, todėl nereiktų to daryti, svarbiausia yra išklausyti žmogų, jį suprasti, priimti tokį, koks jis yra, ir padėti jam išspręsti vienokias ar kitokias problemas“, – tikina N. Gruodienė ir visiškai neabejoja tokių projektų naudingumu.

Projekto nauda – neabejotina

„Tai labai prasmingi projektai, dėl to, kad vėlgi, sakykime, vietinės seniūnijos ar centrų darbuotojai, puikiai žinantys šeimų problemas, kartais nepajėgūs jų išspręsti.

Tuo tarpu atvykę nešališki žmonės ir iš savo pozicijos pažvelgę į situaciją, gali pastiprinti ir pačius darbuotojus, kurie jau daugelį metų kovoja su viena ar kita problema“, –informavo N. Gruodienė.

Veikla teisiškai įregistruota

Po numatytos veiklos pristatymo projekto organizatorė V. Surgautienė savanores nuramino, kad visas dvidešimt dienų po keturias valandas ir daugiau truksianti veikla bus teisiškai įregistruota ir legali, ir pabrėžė, kad savanoriaujančios moterys visada bus lydimos, t. y. į šeimų lankymus nevyks be palydos.

Taip pat akcentavo, jog po kiekvieno apsilankymo šeimose savanorės, susidūrusios su vienokiomis ar kitokiomis problemomis, galės pasipasakoti paramos ir pagalbos grupėje dirbančiai psichologei N. Gruodienei bei individualiai pasitarti, kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content