Kėdainių miesto šventė jau čia pat! (ŠVENTĖS PROGRAMA)

 Kėdainių miesto šventė jau čia pat! (ŠVENTĖS PROGRAMA)

Jau šį savaitgalį, rugsėjo 7–8 dienomis, miesto šventės organizatoriai kviečia atvykti visus į Kėdainius, kur pačiame Lietuvos vidury bus minimas 646-asis miesto gimtadienis. Dvi dienas vyksiančios šventės „Vidury Lietuvos“ metu kėdainiečius ir miesto svečius džiugins muzikos atlikėjų – Vido Bareikio, Monikos Linkytės, Beatrich, Egidijaus Sipavičiaus ir grupės „Poliarizuoti stiklai“ – koncertai, sportinės rungtys ir pramogos, kuriose kiekvienas ras sau tinkamą ir mielą veiklą.

Didysis šeštadienio vakaro koncertas bus tiesiogiai transliuojamas per „LRT Kultūra“ kanalą nuo 19.00 val.

Šių metų renginių programa gausi įvairiais renginiais, kurie subalansuoti šeimoms ir mažamečiams vaikams, jaunimui bei vyresniojo amžiaus lankytojų auditorijai.

Oficiali gimtadienio pradžia įvyks penktadienį Didžiosios Rinkos aikštės scenoje 18.00 val. Iškilmingo šventės atidarymo metu sveikinimo žodį tars Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius, bus pagerbti Kėdainių krašto garbės piliečiai, atidarytas Kultūros istorijos festivalis RADVILIADA 2018, kurio metu susirinkusieji išvys Kauno valstybinio muzikinio teatro operą „Radvila Perkūnas“.

Išsamią renginių programą gimtadienio dalyviai gali peržiūrėti internete, adresu: https://bit.ly/2CaIUM2

Artėjančio miesto gimtadienio proga, pakalbinome Kėdainių rajono savivaldybės merą Saulių Grinkevičių, kuriam miesto gimtadienis taip pat – neeilinė šventė:

– Kuo jums ypatingi Kėdainiai, kuo jūs didžiuojatės, būdamas miesto meru?

– Kaskart didžiuojuosi turtinga Kėdainių istorine praeitimi – prieš 428-erius metus mūsų miestui suteiktomis Magdeburgo teisėmis, galimybe džiaugtis viena iš trijų šalyje išlikusių rotušių ir vienu iš trijų didžiausiu senamiesčiu.

Didžiuojamės ir miesto daugiakultūriškumu, t. y. šešiomis konfesijomis, kurios savo laiku gyvavo Kėdainiuose. Tai – didelė vertybė, suteikianti Kėdainiams išskirtinumo.

Taip pat galime didžiuotis Šviesiąja gimnazija, kuri yra viena iš trijų seniausių Lietuvoje iki šiol veikiančių (Vilniaus Jėzuitų, Kražių ir Kėdainių šviesioji gimnazijos).

Kėdainiai – mano vaikystės miestas. Kas vaikystėje įstrigo į širdį, išliks amžinai. Todėl ir meilė Kėdainiams yra svarbi. Čia – darbštūs žmonės, mylintys savo kraštą, stiprūs ūkininkai, sportininkai, menininkai, kurie garsina mūsų kraštą. Išvystyta stipri pramonė, pagal Lietuvos vidurkį – geri atlyginimai, kūrybingi mūsų kultūros darbuotojai, profesionalūs pedagogai leidžia pasiekti pokyčių.

– Ar švenčiant ir ruošiantis miesto gimtadieniui, jaudulys yra toks pat, kaip ruošiant ir savo asmeninę šventę?

– Nesu mėgėjas švęsti savo gimtadienių. Tačiau, ruošiant miesto šventę apima stiprus jaudulys ir, žinoma, užgula didelė atsakomybė. Norisi, kad Kėdainių gimtadienis gyventojams ir svečiams būtų įdomus, spalvingas, turtingas renginiais įvairiam skoniui ir poreikiams bei parodantis, kad kėdainiečiai išties moka prasmingai švęsti.

– Šiais metais pasitelkta didesnė organizatorių komanda. Ar miesto šventė bus kažkuo ypatinga?

– Manau, kad Kėdainių gimtadienis bus kitoks, nes šį sykį mūsų miesto šventės tradiciniai organizatoriai – Kėdainių kultūros centras ir Kėdainių krašto muziejus – bendradarbiauja su kūrybos studija „Showart“ ir VšĮ „Džiazo galerija“. Tik per bendradarbiavimą gimsta geriausios idėjos, kurių reikia kuo daugiau, naujesnių ir įdomesnių. Tad šiemet mūsų kultūros darbuotojų sumanymai bus įgyvendinami padedant profesionaliems renginių organizatoriams, sukaupusiems nemažą patirtį renginių organizavimo srityje.

– Kiekvienų metų tradicija yra vaišinti miestelėnus. Ar ruošiate ypatingą receptą, ar jo dar neišduosite?

– Kėdainių miesto gimtadienio vaišės jau tapo tradicija, kurią tęsime ketvirtą kartą. Juk ir anksčiau miestelėnai būdavo vaišinami gardžiais patiekalais. Būtent kulinarinis paveldas, miestelėnų vaišinimas mūsų senam viduramžių miestui priduoda daugiau žavesio, šurmulio, skonių ir kvapų.

Džiaugiuosi, kad kėdainiečiai ir miesto svečiai šių vaišių kasmet laukia. Šiais metais vaišinsime grilio patiekalais, gardžiu Truskavos seniūno virtu troškiniu. Taip pat malonu, kad prie šių vaišių gausiai prisidėjo ir lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ ir šio tinklo tiekėjai. Tai yra gera bendruomeniškumo išraiška.

– Kokie pasikeitimai įvyko Kėdainiuose jums dirbant meru? Gal galite trumpai apie juos papasakoti? Kuo miestas šiandien gali pasigirti?

– Kai tapau meru, mano pagrindinis tikslas buvo, kad kėdainiečiai taptų laisvesni, patys prisidėtų prie pokyčių, drąsiai reikštų savo idėjas ir siūlymus. Iš tiesų, vis dažniau sutinku kėdainiečių, kurie drąsiai siūlo savo idėjas, ieško būdų, kad Kėdainiai taptų gražesni ir ryškesni, jaukesni ir pritraukiantys svečius.

Džiaugiuosi, kad per trejus metus Kėdainiai tapo festivalių miestu. Dalis šių festivalių idėjų buvo pasiūlytos pačių kėdainiečių ir sėkmingai įgyvendinamos padedant savivaldybei, rėmėjams. Šiemet jau įvyko aštuoni festivaliai.

Kėdainiai keičiasi – tai pastebi ir kėdainiečiai, ir miesto svečiai. Puoselėjamas miesto veidas – sutvarkyta Didžiosios Rinkos aikštė, kurią architektūros ir urbanistikos specialistai vertina, kaip vieną iš gražiausių aikščių Lietuvoje, sparčiai vyksta pėsčiųjų tilto per Nevėžį statyba ir daugelis kitų darbų, kurie gražina miestą.

Vienas didžiausių dabartinių iššūkių, kad Kėdainiai pradėtų augti, sugrįžtų emigrantai, atvyktų gyventi jaunos šeimos, jog mūsų senamiestis pulsuotų. Norisi nedidelių savaitgalinių koncertų, pramogų jaunimui. Svarbu, kad trauka didėtų, Kėdainių žmonės gyventų pasiturinčiai, patogiai ir nenorėtų palikti savo miesto.

Kėdainių miesto šventės „Vidury Lietuvos“ organizatorių komanda kviečia visus į neeilinę miesto gimtadienio fiestą ir tikisi, kad šiais metais miestą užplūs ypatingai gausus pasveikinti pasiruošusių būrys!

Šventės rengėjai yra dėkingi didiesiems rėmėjams: UAB „Daumantai LT“, AB „Panevėžio energija“, AB „Nordic Sugar Kėdainiai“, UAB „MAXIMA LT“, UAB „Laumetris“, MB „Kėdainių akmenukas“, UAB „Sakret“, Lietuvos kultūros taryba.

Ir rėmėjams, kurie taip pat remia šių metų šventę: AB „Kauno tiltai“, UAB „Helanas“, Kėdainių vartotojų kooperatyvas, AB „Krekenavos prekyba“, UAB „Dotnuva Baltic“, UAB „Linas agro Grūdų cechas KŪB“, Kėdainių krašto ūkininkų sąjunga, UAB „Takada“, UAB „Autovici“, UAB „Heradas“, AB „K2 LT“, UAB „Kėdainių krovimo aikštelė“, UAB „Linėja Transport“, UAB „Anis“, viešbutis-restoranas „Grėjaus namas“, portalas „kedainietis.lt“, UAB „Makveža“, draudimo bendrovė BTA, UAB „Vilniaus duona“, UAB „Gelsva“, ūkininkui Vidmantui Kvedarui.

Šventę organizuoja Kėdainių rajono savivaldybė www.kedainiai.lt

Šventės rengėjai:

Kūrybos studija SHOWART (VšĮ „Renginių fabrikas“) www.showart.lt

Kėdainių kultūros centras www.kedainiukulturoscentras.lt

Kėdainių krašto muziejus www.kedainiumuziejus.lt

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video