Karštoji linija: gydymo įstaigos pelnosi iš Galimybių paso?

 Karštoji linija: gydymo įstaigos pelnosi iš Galimybių paso?

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

„Rinkos aikštės“ redakcija sulaukė pasipiktinusio Kėdainių rajono gyventojo skambučio dėl neseniai įsigaliojusios privalomos Galimybių paso tvarkos. Vyras sakė: „Gyvenu kaime, mandro telefono neturiu ir galimybių paso parsisiųsti negaliu. Registrų centre jį išsiimti nepatogu, patogiausia poliklinikoje, bet Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC) jis kainuoja 3 eurus, o privačioje šeimos klinikoje – net 5 eurus.

Tai negi kas du mėnesius turėsiu lakstyti jį pasiiminėti ir vis mokėti? Kodėl skiriasi kaina? Kodėl ministerija leidžia pelnytis gydymo įstaigoms net ir iš to, kad pensininkai negali parsisiųsti galimybių paso?“

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Spaudos tarnybos vyr. specialistas Julijanas Gališanskis, atsakydamas į gyventojo klausimus, sakė: „Šiuo metu yra svarstoma išplėsti galimybes gyventojams atsiimti Galimybių pasą. Kaip pavyzdžiai yra svarstomi pašto skyriai ir vaistinės, tačiau sprendimo šiuo klausimu dar nėra. Šiuo metu gauti Galimybių pasą galima internetu https://gp.esveikata.lt/ arba Registrų centre“.

Ministerijos atstovas taip pat pažymėjo, kad pirmadienį įsigaliojo valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimo pakeitimas, kuriame nurodoma, kad atlyginimo dydis už išduodamą persirgimo, vakcinacijos ar neigiamo tyrimo rezultato dokumentą neturi viršyti teikiamos paslaugos savikainos.

„Primename, kad teisę į švelnesnes sąlygas suteikia ne tik Galimybių pasas, bet ir gydymo įstaigos išduotas dokumentas, patvirtinantis persirgimą COVID-19 liga, vakcinaciją nuo COVID-19 ligos arba neigiamą tyrimo rezultatą“, – pabrėžė J. Gališanskis, bet taip ir neįvardijo, kodėl įstaigos prašo skirtingos kainos už Galimybių paso išdavimą.

3 Komentarai

  • Tai kam tada mokam PSD?

  • Negana, kad kyla mokestis už šildymą, elektrą, dujas, kyla maisto kainos, tai dar sugalvojo už kažkokį galimybių pasą pasipelnyti. Brudai! O PSD mokam už tai, kad galėtume poliklinikų slenkstį peržengti, o toliau vėl reikia mokėti.

  • Negalim ir poliklinikos slenkscio perzengti ,juk gydo telefonu .Kaip pagyde telefonu vos krematoriume neatsiduriau .Negalvojau kad uz tokia Lietuva kovojau ,Sausio men. salau verkiau laukiau laisves ,o sulaukiau suvarzymo .Dieve,Dieve kur mes einame.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video