Kaip manote, ar darbas iš namų padidina darbuotojų produktyvumą?

 Kaip manote, ar darbas iš namų padidina darbuotojų produktyvumą?

Nors daug žmonių grįžta į biurą, daugelis vis dar dalyvauja virtualiose susitikimuose ir tuo metu ieško darbo, kurį galėtų atlikti nuotoliniu būdu. Tačiau ar žmonės sėkmingai atlieka darbus iš namų?

Skirtingų tyrimų rezultatai nesutaria dėl to, kokią įtaką nuotolinis darbas turi produktyvumui, tai parodo neseniai paskelbta Goldman Sachs ataskaita.

Goldman Sachs atliko skirtingus tyrimus, kuriuose keliais būdais įvertino nuotolinio darbo produktyvumo padidėjimą arba sumažėjimą. Pavyzdžiui matuojant skambučių centro darbuotojų efektyvumą, kurie buvo atsitiktinai pasirinkti dirbti iš namų.

Ką parodo tyrimai apie nuotolinio darbo poveikį produktyvumui

Kai kurie tyrimai parodė, kad produktyvumo poveikis buvo teigiamas, tačiau taip buvo ne su visais tyrimų rezultatais. Goldman Sachs ataskaitoje buvo teigiama, kad tai gali būti dėl produktyvumo matavimo paklaidos, tiriamų pramonės sektorių įvairovės, bei analizuojamų užduočių rūšių.

Kai tyrimai nagrinėja nuotolinio darbo produktyvumo padidėjimą arba sumažėjimą, žmonės yra raginami grįžti į biurą. Nors kai kurios įmonės palaiko hibridinį darbo modelį, kuriuo žmonės gali dalyvauti daugelyje susitikimų iš namų ir gauti naudos iš darbo nebūdami biure. Kai kurie darbdaviai nori, kad žmonės būtų biure penkias dienas per savaitę. Nors hibridinis darbas atrodo paplitęs šiuo metu, viena neseniai paskelbta studija iš Jose Maria Barrero, Nicholas Bloom ir Steven J. Davis pasiūlė, kad hibridinė darbo struktūra atrodo “turinti nedidelį teigiamą poveikį produktyvumui”.

Nors kai kurios įmonės gali manyti, kad darbuotojui būti biure yra geriausias sprendimas, tačiau ne visi darbuotojai sutinka.

Kai kurie žmonės, renkasi visiškai nuotolinį arba hibridinį modelį, vietoje to, kad kasdien eiti į biurą. Jeigu darbovietė nesutinka, žmonės yra atviri keisti darbus arba sektorius, kad jie nebūtų priversti dirbti biure visą laiką, taip teigia Bankrate atliktas tyrimas.

„Žinau, kaip atlikti savo darbą. Man nereikia būti biure, kad galėčiau produktyviai dirbti“ pasakė Insider. 

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video