Kaip atostogas leidžia Kėdainių rajono tarybos nariai?

 Kaip atostogas leidžia Kėdainių rajono tarybos nariai?

Kadangi vasara – atostogų metas, tad pasidomėjome, kaip jas leidžia Kėdainių rajono savivaldybės tarybos nariai. Visiems 27 nariams uždavėme tuos pačius kelis klausimus. O kiek ir kokius atsakymus gavome, jums, mieli skaitytojai, ir pateikiame.

Klausimai buvo štai tokie:

Kur paprastai atostogaujate?

Kodėl būtent taip atostogaujate?

Ar planuojate atostogas iš anksto, ar gaunasi ekspromtu?

Ar iš anksto planuojate atostogų biudžetą?

Kiek pinigų skiriate atostogoms?

Kokios būtų Jūsų svajonių atostogos, jei leistų galimybės?

Irena STALIORIENĖ:

„Lietuvoje ir už jos ribų.

Mokėti nieko neveikti yra pakankamai sudėtinga. Ilgiuosi rudeninės Palangos, labai mielos yra 3 kartų mergaičių atostogos bet kur…

Žmonės dažnai daugiau laiko praleidžia planuodami atostogas nei trunka pačios atostogos. Atostogos užsienyje gaunasi ekspromtu, Lietuvoje yra atostogų laikas, nors kartais būna ir pagal aplinkybes.

Atostogų biudžetas turi savo ribas – jei suplanuosi konkrečią sumą, ji baigsis anksčiau, nei atostogos.

Pagal atostogų vietą skirtingi ir pinigėliai.

Yra tik du būdai gyventi: „Vienas – galvoti, jog stebuklų nebūna. Kitas – galvoti, jog viskas yra stebuklas“ (A.Einšteinas). Aš renkuosi antrą variantą.

Svajonių atostogos yra ten, kur vidinė ramybė, dar nepatirti džiaugsmai širdžiai ir akims, nesvarbu, kur tu bebūtum.“

Olga URBONIENĖ:

„Dažniausiai atostogauju Lietuvoje arba Latvijoje. Labiau patinka ramus poilsis, kuomet galiu daugiau laiko skirti savo vaikams, kartais su jais pasirenkame pažintines keliones po Lietuvą, kaskart atrandame tikrai įdomių dalykų, naujų vietų. Ypač patinka poilsis gamtoje. Latvija yra mano gimtinė, todėl atostogos yra puikus metas aplankyti ten gyvenančius artimuosius. Atostogas derinuosi prie savo atžalų užimtumo, todėl savo poilsį dažniausiai planuojame vasarą. O biudžetas priklauso nuo daugybės faktorių: trukmės, suplanuotų veiklų, tačiau labai neišlaidaujame, renkamės dažniausiai ekonomišką variantą.“

Saulius GRINKEVIČIUS:

„Įvairiai. Dažniausia atostogauju ir ilsiuosi Lietuvoje, savo senelių gimtinėje. Kartais su šeima išvykstame į užsienio šalis.

Nes taip leisti atostogas patinka.

Gyvenime esu viską įpratęs planuoti.

Taip, iš anksto planuoju biudžetą.

Su žmona nemėgstame išlaidauti. Pinigus leidžiame taupiai.

Nuskristi į kosmosą.“

Antanas MIKALAUSKAS:

„Aš, kaip tarybos narys, neatostogauju. Kaip kultūros darbuotojas – taip pat ne, nors oficialiai – taip. Kodėl? Vasarą koncertuoju su kolektyvais (Kultūros centro kapela „Vilainiai“ ir Akademijos vyrų ir moterų ansambliais). Dalyvauju savo bei kitų rajonų įvairiose šventėse ir garsinu rajoną. Apie atostogų biudžetą nekalbėkime, galime tik pasvajoti. Na, gal atsakiau į visus Jūsų klausimus.

Paskutinysis skambėtų taip: būtų gražu, kad svajoti leistų galimybės. Aš gi kultūros darbuotojas…“

Jūratė JUDICKIENĖ:

„Atostogos – laikas atitrūkti nuo kasdienių darbų, daugiau dėmesio skirti šeimai, pomėgiams, susitikimams su draugais. Dažniausiai atostogauju su šeima. Kol vaikai buvo mažesni, keliaudavome po Lietuvą. Vėliau, kartu su draugais, išsiruošdavome ir į tolimesnes keliones. Pastaruosius kelis metus į keliones išsiruošiame su vyru, nes vaikai jau keliauja su savais draugais. Kelionės – geriausias būdas pailsėti. Jas paprastai planuojame dar žiemą ar ankstyvą pavasarį, deriname atostogų grafikus darbe, dėliojame šeimos planus ir darbus. Esame aplankę nemažai Europos valstybių, prieš porą metų lankėmės Norvegijoje. Viena įspūdingiausių kelionių – pernai aplankyta Juodkalnija. Išbandėme plaukimą kalnų upe. Niekada negalvojau, kad galėčiau pasiryžti tokiam išbandymui. Džiaugiuosi, nes įspūdžiai nenusakomi. Mėgstame keliones autobusu. Tai galimybė susipažinti, bendrauti, sužinoti. Šiais metais, dėl svarbių įvykių šeimoje kelionės nesuplanavome, todėl atostogauju namuose.

Neblogas derlius darže ir sode, todėl skiriu laiko konservavimui. Mėgstu išbandyti naujus receptus. Dar smagiau, kai šeima ir draugai įvertina mano triūsą, ragaudami konservuotas daržovių salotas. Skaitau, mezgu, siuvinėju. Šią vasarą dar laukia giminių susitikimai, šeimos šventės. Tikiuosi, kad sulauksime gausaus grybų sezono. Tai dar vienas būdas poilsiui. Svajonių atostogos… Žinoma, kelionė, kartu su brangiausiais žmonėmis… Dar daug neaplankytų kraštų, nematytų vietų, nepatirtų įspūdžių, nepažintų žmonių.“

Vilma ŠNUREVIČIŪTĖ:

„Neįsivaizduoju savo atostogų be kelionių. Jau keliolika metų bent vieną dalį atostogų visada paskiriu kelionėms į užsienį. Dirbu intensyvų darbą, todėl išvykose geriausiai atsipalaiduoju, pailsiu, „atsijungiu“ ir pamirštu darbo problemas. Taip jau apkeliavau nemažą dalį Europos, teko pabuvoti ir kituose žemynuose. Stengiuosi rinktis aktyvų poilsį, pakeliauti, pamatyti lankomą kraštą, o ne tik tarkim gulėti prie jūros ar viešbučių baseinų. Visada norisi praplėsti akiratį, kuo daugiau pamatyti, sužinoti, aplankyti muziejus, paragauti vietinių patiekalų, pabendrauti su gyventojais, susipažinti su lankomos šalies kultūra, jei yra galimybės ir laiko, nueiti į koncertus, vietos teatrą. Įprastai keliones planuoju iš anksto, susirenku informaciją apie lankomą šalį, internete paskaitau tautiečių atsiliepimus, įspūdžius, pasirenku patarimų. Tad ir atostogų biudžetą kelionėms pasiplanuoju iš anksto, nes ypač kelionėms į tolimesnius kraštus reikia pasitaupyti.

Be to, jau daug metų su draugų grupele kasmet turim tradiciją pakeliauti ir po savo kraštą. Tam dažniausiai panaudojam vasaros savaitgalius ar šventines dienas, nes suderinti atostogas dešimčiai žmonių nėra taip paprasta. Vykstam į dvarus, pilis, aplankom miestelius, kopiam į piliakalnius, plaukiam upėmis laivais ar baidarėmis. Dažnai maršrutą susidarom patys, bet neretai pasinaudojam ir profesionalių gidų paslaugomis. Tai puiki proga pažinti savo kraštą, pamatyti nuostabių vietovių ir visiems pabūti kartu, pabendrauti.

Na, o svajonių atostogos vienareikšmiškai susiję su kelionėmis. Jei tik leistų finansinės ir laisvo laiko galimybės, labai norėčiau pakeliauti po tolimesnius kraštus: tarkim svajoju nuvykti į Japoniją, Australiją ar Pietų Amerikos žemyną.“

Rimgaudas RIMOŠAITIS:

„Paprastai atostogaujame Lietuvoje. Dalį atostogų praleidžiame prie jūros (dažniausiai tai – Pervalka), dalį atostogų praleidžiame lankydami Lietuvos miestelius, kita dalis tenka ežerams, kaimui.

Toli ir ilgam išvažiuoti netenka. Šiltuoju laikotarpiu Vikaičių kaime gyvena senyvo amžiaus mama. Ji jau atšventė gražų 90 metų jubiliejų. Todėl iš anksto neplanuojame nei atostogų, nei joms skiriamo biudžeto. Jis būna labai įvairus.“

Ona ŠULCIENĖ:

„Atostogauju ir namuose, ir kitose šalyse. Didžiausią įspūdį paliko Izraelis ir Milano La Skalos teatras. Nuostabus Vindzoras, ypač Vindzoro pilis, kurioje praleidau visą dieną, taip pat Škotija, Prancūzija. Labai patinka keliauti po Lietuvą: ryte išvažiuoji, o vidurnaktį jau ir namuose. Skaudu, kad mūsų krašte tiek daug apleistų, netvarkomų dvarų, kur žūsta mūsų krašto kultūros paveldas.

Taip atostogauti jau įpratau, nes reikia ir pamatyti kitas šalis, jų kultūrą, žmones, o savo kraštas toks nuostabus, kad kiekvieną kartą atrandu nuostabių dalykų – kad ir Škotų namas Kėdainiuose.

Atostogų laiką darbe suplanuoju metų pradžioje, tai ir išvykimus planuoju. Bet kartais netikėtai pakviečia draugai, tai būna ir neplanuotų ekskursijų.

Žinau, kiek galiu išleisti atostogoms, tai toks ir planavimas. Visur reikia taupyti.

Pinigų suma priklauso, kur vyksti, kokius bilietus perki. Į La Skalos teatrą bilietai kainuoja nuo 70 iki 200 ir daugiau eurų. Juo labiau, juos reikia užsisakyti mažiausiai prieš pusmetį. Londono miuzikliniame teatre už 60 eurų vertės bilietą dar ir vakarienės kviečia, tik reikia iš anksto užsisakyti. O jei nežinosi, tai praleisi proga pavakarieniauti Caffe Ruoge.

Norėčiau nuvykti į JAV, bet neprisiruošiu. Kai išeisiu į pensiją, tada ir apsilankysiu JAV.“

Nijolė NAUJOKIENĖ:

„Tai priklauso nuo daugelio aplinkybių. Jau kelinti metai iš eilės vasarą atostogauju Molėtų krašte. Mano vaikai, žinodami mano pomėgį keliauti, gimtadienio proga kasmet dovanoja pažintinę savaitgalio kelionę į kokios nors pasaulio šalies sostinę. O smagiausia yra tai, kad jie patys vyksta kartu su manimi, kaip, kad juokaudami sako“Kelionė su lydinčiais asmenimis“.

Man taip patinka ir įdomu. Mėgstu būti gamtoje, grybauti, uogauti. Galiu daug bendrauti su anūkais ir kartu išeiti į turistinį žygį, paieškoti gamtos įdomybių ir pasikalbėti.

Planuoju, apgalvoju. Vertinu atostogų laiką. Jos būtinos žmogui. Tik pailsėjęs žmogus adekvačiai gali priimti aplinką, žmones ir kokybiškai atlikti darbą.

Apie galimas išlaidas pagalvoju visada.

Neturiu konkrečios sumos.

Gyvenu savo gyvenimą. Kur aš ten ir mano namai, svajonės, viltys.“

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video