Kaime Kalėdinio pašto tradicija gyvuoja jau beveik dešimtmetį

 Kaime Kalėdinio pašto tradicija gyvuoja jau beveik dešimtmetį

Beinaitiškiai tradiciškai sveikinimo atvirukus rašo tiems, kuriuos nori pasveikinti. O paskui juos išnešioja savanoriai ir kaimo paštininkė./Asmeninio archyvo nuotr.

Kėdainių rajono kaimeliai turi tai vienokių, tai kitokių gražių, išskirtinių, tik tam kaimui būdingų tradicijų. Štai Pelėdnagių seniūnijos Beinaičių kaime dar nuo 2015 metų gyventojai vienas kitą sveikina popieriniais laiškais – čia veikia Kalėdinis paštas.

Beinaičiuose Kalėdinį paštą sumanė buvusi ilgametė šio kaimo bendruomenės centro pirmininkė Rita Lankelienė, šią tradiciją tęsia ir naujoji bendruomenės vadovė Ilona Mickevičienė.

„Ši Kalėdinio pašto tradicija gyvuoja jau seniai. Bet ji yra reikalinga, neatsibosta. Kiek pastebiu, popierinius laiškus daugiau rašo vyresni kaimo gyventojai, kurie dar prisimena, kaip smagu yra gauti laišką“, – kalbėjo I. Mickevičienė.

Beinaičiuose Kalėdinį paštą sumanė buvusi ilgametė šio kaimo bendruomenės centro pirmininkė Rita Lankelienė, šią tradiciją tęsia ir naujoji bendruomenės vadovė Ilona Mickevičienė.

Aut. past.

„Kalėdų pašto dėžutė stovi parduotuvėje. Ten žmonės ir meta laiškus. Beinaitiškiai tradiciškai sveikinimo atvirukus rašo tiems, kuriuos norisi pasveikinti. O paskui juos laiškanešė išnešioja po namus gavėjams. Dabar taip retai rašome laiškus, siunčiame atvirukus. O juk būna taip malonu gauti“, – kalbėjo ilgametė Beinaičių bibliotekininkė Rasa Zubrienė.

Beje, šiemet Beinaičių gyventojus aplankė Grinčas, kuris dar lapkričio mėnesį pavogė parduotuvėje stovėjusią Kalėdinio pašto dėžutę, bet vietos bendruomenė nenuleido rankų ir pagamino naują bei ragino vieni kitiems siųsti popierinius sveikinimus, kuriuos vėliau išnešios savanoriai bei vietos teritoriją aptarnaujanti paštininkė.

„Su bendruomenės narėmis svarstėme, ką beinaitiškiai linkėjo vieni kitiems dingusiuose laiškuose.  Nusprendėme, kad turbūt sveikatos, laimės ir… asfalto“, – nusijuokė I. Mickevičienė.

1 Komentaras

  • Kad apie tai jau buvo rašyta. Aišku, tarpušvenčiu nesinori dirbti, nu bet…

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video