Dingo Kalėdinis paštas ir du mėsiniai triušiai

 Dingo Kalėdinis paštas ir du mėsiniai triušiai

Beinaitiškiai tradiciškai sveikinimo atvirukus rašo tiems, kuriuos norisi pasveikinti. O paskui juos išnešioja kaimo paštininkė./Asmeninio archyvo nuotr.

Dviejose Kėdainių rajono gyvenvietėse tik prasidedantis švenčių laukimas jau apkarto. Viename kaime pavogta Kalėdinio pašto dėžė su visais laiškais, o kitame – du mėsiniai triušiai. Beje, šių vagysčių policija netiria, nes jos menkavertės, tačiau apie jas prabilo pačios bendruomenės ir prašo vagių įsiklausyti sąžinės balso bei grąžinti pavogtą dėžę ir gyvūnus.

Bandė pavogti Kalėdas

Kėdainių rajono Pelėdnagių seniūnijos Beinačių bendruomenės centro pirmininkė Ilona Mickevičienė kreipėsi į vietos gyventojus pranešdama, kad kaime įvykdyta vagystė.

„Beinaičiuose kažkas bando pavogti Kalėdas! Dingo Kalėdinis paštas. Maloniai prašome Beinaičių kaimo Grinčą grąžinti Kalėdinį paštą į parduotuvę“, – tokią žinią vakar ištransliavo vietos bendruomenė.

„Rinkos aikštė“ pakalbino ilgametę Beinaičių bibliotekininkę Rasą Zubrienę, kuri pažymėjo, kad Kalėdų paštas kaime – labai graži tradicija.

Apie neįprastą vagystę pranešė Kėdainių rajono Krakių seniūnijos Pajieslio kaimo bendruomenė – iš kaimo gyventojų pavogti du mėsiniai triušiai./Asmeninio archyvo nuotr.

„Į mūsų parduotuvę įeiti reikia pro dvi duris. Įėjus pro pirmąsias, yra koridoriukas, kuriame stovi keletas saugojimo spintelių. Ant jų ir buvo pastatyta Kalėdinio pašto dėžutė. Pardavėjos net neiškart pastebėjo, kad jos nėra.

Beinaitiškiai tradiciškai sveikinimo atvirukus rašo tiems, kuriuos nori pasveikinti. O paskui juos išnešioja mūsų kaimo paštininkė. Tiesa, ji dabar dirba ne mūsų teritorijoje, bet sutiko išdalinti atvirukus ir šiais metais.

Dabar taip retai rašome laiškus, siunčiame atvirukus. O čia būna taip malonu gauti. Tikimės, kad Kalėdinis paštas sugrįš į savo vietą“, – vylėsi ilgametė darbuotoja.

Pavogė triušius

O štai prieš keletą dienų apie neįprastą vagystę pranešė Kėdainių rajono Krakių seniūnijos Pajieslio kaimo bendruomenė – iš kaimo gyventojų buvo pavogti du mėsiniai triušiai.

„Naktį viename Žemdirbių gatvės kieme buvo pavogti du triušiai. Tikrai pavogti, nes šieno pabirų ir prie kelio matyti. Ir tai greičiausiai padarė tas, kuris žinojo, kad čia auginami triušiai, kuris matė ir suprato, kad šeima nelengvai kabinasi į gyvenimą. Iš pavydo? Iš keršto? O gal iš bado? Gal kas žino tokį „badaujantį“, kuriam galima būtų kitaip padėti: pasirūpinti „Maisto banko“ parama, sušelpti ar pan.? O gal triušiai buvo išmainyti į buteliuką?

Naktinis „svečias“ pamiršo, kad iškart nusižengė dviem Dievo įsakymams: nevok ir negeisk svetimo turto. Paprastai nedori darbai nepasislepia, anksčiau ar vėliau vagiliukas išaiškėja. O liaudies išmintis sako: kad tau ranka nudžiūtų“, – į vagies sąžinę bandė prisibelsti pranešimą išplatinusi vietos bendruomenė.

Šių vagysčių policija netiria, jos menkavertės, apie jas prabilo pačios bendruomenės ir prašo vagių įsiklausyti sąžinės balso bei grąžinti pavogtą dėžę bei gyvūnus.

Aut. past.

Įspėja saugotis

Pajieslio bendruomenė įspėja saugotis niekadėjų, mat šis nemalonus įvykis – įspėjimas visiems darbštiems ir taikiems pasirūpinti savo namų, turto apsauga, būti atidesniems ir netylėti.

„Kai žinoma apie daromą arba padarytą nusikaltimą, nereikia tylėti. Visuomenės, o šiuo atveju kritiškas kaimo požiūris į tokius ar panašius dalykus gali ir turi užkirsti nedorybėms kelią“, – įsitikinusi vietos gyventoja, ilgametė seniūnaitė, įvairių pilietinių iniciatyvų autorė Almonė Šilkaitytė.

5 Komentarai

  • Du mėsiniai triušiai menkavertė vagystė,o kai diedas bobai su kuloku palei nosi pamojuoja,ar atvirkščiai-boba diedui su kočėlu-čia jau pizdiec ČP.

  • Didžiasalyje pavogtą ekskavatorių surado Keleriškėse.

  • Galimai bynas nustvere ir issinese!

  • Čia konservatorių toks policijai nurodymas,kad du triušiai beverčiai?tai man ir tūkstantis konservinių nulis!

  • […] šiemet Beinaičių gyventojus aplankė Grinčas, kuris dar lapkričio mėnesį pavogė parduotuvėje stovėjusią Kalėdinio pašto dėžutę, bet vietos bendruomenė nenuleido rankų ir pagamino naują bei ragino vieni kitiems siųsti […]

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video