Jaunieji lyderiai dalyvavo projekto „Aš galiu“ finaliniame etape Vilniuje

 Jaunieji lyderiai dalyvavo projekto „Aš galiu“ finaliniame etape Vilniuje

Organizatorių nuotr.

Devynerius metus gyvuojanti Sėkmės ir lyderystės mokykla ne tik padeda lavinti jaunųjų lyderių emocinį intelektą, bet ir prisideda prie pokyčių bei savanorystės skatinimo įgyvendinant įvairius socialinius projektus. Šiais mokslo metais į ugdymo programą buvo įtraukta praktinės lyderystės ugdymo programa „Aš galiu“. Lyderystė čia neatsiejama nuo atkaklumo ir atsakomybės, todėl svarbu, kad jaunuoliai anksti išmoktų išsikelti tikslus ir nuosekliai jų siektų. Siekiant padėti Sėkmės ir lyderystės mokyklos moksleiviams tinkamai užsibrėžti tikslus ir sėkmingai jų siekti buvo pasirinkta 3 etapų praktinė edukacinė tikslų siekimo programa „AŠ GALIU“.

Išsirinko socialinę problemą

Šio projekto metu moksleivių grupės turėjo išsirinkti vieną socialinę problemą, su kuria susiduria Kėdainių miesto gyventojai. Komandos įgyvendino pasirinktą socialinę akciją ir ją pristatė projekto „Aš galiu“ paskutinio etapo metu.

Projektus įgyvendinę moksleiviai vyko į išvyką, kur turėjo išskirtinę progą sužinoti, kokios socialinės problemos vyrauja ir kaip jas organizacijos bei jų savanoriai sprendžia.

Organizatorių nuotr.

Dalyvavo stovykloje

Balandžio 13–14 dienomis Sėkmės ir lyderystės mokyklos auklėtiniai dalyvavo praktinės lyderystės ugdymo programos stovykloje „Aš galiu“. Šios stovyklos koncepcija – daryti pokyčius!

Pirmąją stovyklos dieną aplankėme įvairias socialines organizacijas: „Maisto banką“, „Raudonąjį kryžių“, „Lietuvos Caritą“, „Maltiečius“. Grupės ne tik išklausė apie šių organizacijų savanorystės principus, bet ir prisilietė prie jų socialinių darbų. Mokiniai negailėjo savo jėgų ir stengėsi kuo daugiau padirbėti, prisidėti prie gerų darbų. 

Siekiant padėti Sėkmės ir lyderystės mokyklos moksleiviams tinkamai užsibrėžti tikslus ir sėkmingai jų siekti buvo pasirinkta 3 etapų praktinė edukacinė tikslų siekimo programa „AŠ GALIU“.

Lankėsi bunkeryje ir ISM universitete

Kitas objektas, kuriame lankėsi mokiniai, tai sovietinis bunkeris. Čia mokiniai buvo priversti išeiti iš savo komforto zonų.

Antroji stovyklos diena prasidėjo nuo apsilankymo ISM universitete. Jaunieji lyderiai klausėsi ISM rektoriaus Daliaus Misiūno paskaitos apie svajones bei jų įgyvendinimą. Vėliau toje pačioje universiteto auditorijoje mokinių komandos pristatė du mėnesius savo kurtus socialinius projektus.

Rezultatas buvo puikus. Buvo smagu matyti asmeninę pažangą ir ūgtį. Geriausia komanda ir geriausias socialinis projektas buvo apdovanoti.

Organizatorių nuotr.

Mokinių atsiliepimai

Dalijamės mokinių atsiliepimais apie šį projektą ir finalinio etapo dviejų dienų stovyklą Vilniuje.

7 klasės SLM ugdytinė Svajūnė M. džiaugiasi dalyvavusi projekte, kurio metu turėjo galimybę iš arti pamatyti sudėtingą savanorių darbą, maža dalimi prie jo prisidėti: „Buvo naudinga apsilankyti socialinėje organizacijoje „Maltiečiai“ ir „Maisto banke“. Sužinojau, kaip kalbėti viešai, kaip atsipalaiduoti, įsitikinau, kad improvizacija yra linksma, išmokau kontroliuoti savo jausmus.“

„Viso projekto metu mokiausi bendradarbiauti komandoje, įgavau renginių organizavimo patirties, ruošdamasis socialinės akcijos pristatymui, ugdžiausi savo skaitmenines kompetencijas, patyriau daug nuotykių išvykoje į Vilnių, susiradau daugiau draugų, džiaugiausi turėdamas galimybę savanoriauti „Lietuvos Carite“, – įspūdžiais dalijosi Deimantas Ū.

„Dalyvaudama projekte supratau, kad ir maža žmonių grupelė gali padaryti didelį pokytį pasauliui ir jo žmonėms. Projekto metu išmokome komandinio darbo subtilybių, kaip siekti savo svajonių. Stovykloje linksmai praleidau laiką su mentoriais ir draugais“, – sakė aštuntokė Rusnė V.

Klijanas Ū. antrina bendraminčiams: „Supratau, kad visiems Lietuvos žmonėms reikia bent nedidele dalimi prisidėti teikiant pagalbą gyvūnams ir žmonėms, kuriems tikrai jos labai reikia. Mane sužavėjo savanorių gerumas, gebėjimas padėti kitam ir empatija.“

Organizatorių nuotr.

Indėlis į jaunimo lavinimą

Vertingiausias projekto indėlis į jaunimo lavinimą – tai padidėjęs pasitikėjimas savimi, motyvacija ir tikslingumas, lyderyste pagrįstų gebėjimų lavinimas, pažintis su sėkmingomis lyderystės patirtimis verslo ir nevyriausybinėse organizacijose.

Visos Sėkmės ir lyderystės mokyklos bendruomenės vardu dėkojame mecenatei Jolantai Blažytei už suteiktą galimybę mūsų miesto vaikams dalyvauti tokio pobūdžio stovyklose ir visapusiškai augti.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video