Itin sudėtinga avių gelbėjimo operacija baigta: 47 išgelbėtos, 3 – nuskendo (FOTOGALERIJA)

 Itin sudėtinga avių gelbėjimo operacija baigta: 47 išgelbėtos, 3 – nuskendo (FOTOGALERIJA)

Avių gelbėjimo operacija Pašiliuose./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kėdainių ir Kauno ugniagesiai baigė vieną sudėtingiausių gyvūnų gelbėjimo operacijų. Šeštadienį ugniagesiams teko gelbėti pusę šimto Nevėžio užlietose pievose susidariusioje saloje skęstančių avių.

Po 17 valandos vakaro gautas pranešimas, kad reikalinga pagalba gelbėti skęstančias avis.

Ugniagesiams gelbėtojams atvykus į įvykio buvo stipriai pakilęs Nevėžio upės vandens lygis, vanduo buvo išsiliejęs iš krantų ir užliejęs pievas, kuriose ganėsi avys. 

Iki saugios vietos avims buvo apie 300 m. Pirminiu gelbėjimo etapu gelbėjimo valtimi buvo išgelbėtas mažas ėriukas, parplukdytas į krantą. Išanalizavus užlietą pievą buvo nustatytas ir pažymėtas gyvūnų plukdymo kelias. 

Antrą kartą gelbėjimo valtimi parplukdytos dar dvi avys. Avių savininkės gumine valtimi į krantą parplukdytos dar šešios avys. Gyvūnai apsemtoje salelėje labai blaškėsi ir sunku buvo jas kontroliuoti. 

Priimtas sprendimas paprašyti pagalbos iš Kauno 5-osios komandos. Atvykus papildomoms pajėgoms gyvūnus pavyko didesniais kiekiais pergabenti į saugią vietą. Perkėlus iš vandens daugiau kaip pusę gyvūnų, kitos avys pačios pradėjo plaukti į gyvūnų surinkimo vietą. Penkios avys išsigandusios pradėjo plaukti kitomis kryptimis, jau buvo pavargusios, pradėjo skęsti. Jos irgi buvo ištrauktos į krantus įvairiose vietose. Vėliau gelbėjimo valtimis visi gyvūnai suplukdyti į vieną aptvertą vietą. 

Pavyko išgelbėti 47 sveikas avis. 3 avys ištrauktos jau negyvos. 

6 Komentarai

  • Per kažkokią kvaišą, kuri nesugebėjo pasirūpinti gyvūnais sutrukdytos tarnybos, gyvūnams stresas ir t.t. Į domu, kokią baudą gaus gerovės valstybėje… manau 20 eurų už nepriežiūrą.

    • Nu tu ir jobnutas

  • Avių šeimininkui, jei jį dar galima pavadinti šeimininku reikia dėti didžiulę baudą už nesirūpinimą ir nepriežiūrą svo gyvūnais.dar tegul susimoka už įvairių tarnybų trukdymą.tai kur jis /ji buvo prieš kelias dienas kai šitoks oras- reiškia nereikia avinukais pasidomėti? Kovo mėnesį įmetė į gardą, o lapkritį vėl kažkur išsiveža. Tai kam tada tuos gyvunus laikyti, jei jais nė truputį nesirūpina???

  • O kodėl visi komentatoriai nesusirupino, kodėl pakilo vanduo, ir niekas nepranešė,kad gali būt vandens pakilimas , ar neturi pranešti civilinės sauga, ir koks numatomas pakilimas?Iš kur šeimininkė galėjo žinot kiek kils vanduo?

  • […] „Liūdniausia situacija susidarė Pašiliuose. Čia užlieti ne tik keli sodai, bet ir lankos, kuriose ganėsi avys. Jos buvo įkalintos salose, o upei staigiai kylant, gyvūnai skendo. Teko juos gelbėti. […]

  • […] Viena iš sudėtingiausių gyvūnų gelbėjimo operacijų […]

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video