Potvynis: iki ekstremalios situacijos trūko vos metro

 Potvynis: iki ekstremalios situacijos trūko vos metro

Nevėžio upė užliejo ir kelis takelius mieste, buvo užlieti suoliukai, iš krantų upė išėjo ir ties Justinavos sodais./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Neįprastu metu – balandžio pabaigoje ir gegužės pradžioje itin stipriai pakilęs Nevėžio upės vanduo prikrėtė eibių – buvo užlieti miesto ir rajono sodai, miesto pėsčiųjų takai, suoliukai. Savaitgalį kylantį vandens lygį stebėjo ir atsakingi specialistai, ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai. Tiesa, šiuo metu vandens lygis jau krinta, nerimauti nebėra ko.

Darbingas savaitgalis

Kėdainių rajono savivaldybės patarėjas Jonas Švedas, atliekantis savivaldybės parengties pareigūno funkcijas, savaitgalį intensyviai stebėjo Nevėžio upės lygį, jam pačiam teko dalyvauti ir vienoje gelbėjimo operacijoje.

„Išties tokiu metu pakilęs upės vanduo mums nėra įprastas. Jis staigiai ėmė kilti nuo penktadienio, o šeštadienio duomenimis, Nevėžio upės lygis pasiekė 28,28 metrų virš jūros lygį. Tai yra labai daug, tačiau iki ekstremalaus lygio dar trūko apie metro.

Toks lygis laikėsi keletą dienų ir vėliau jis ėmė kristi. Taip, potvynis pridarė bėdų, vienoje gelbėjimo operacijoje teko dalyvauti ir pačiam“, – pasakojo J. Švedas.

Prikrėtė eibių

Priemiestiniame Pašilių kaime buvo užlieti ne tik daržai, vanduo apsėmė ir kelis sodų namelius./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Pakilusi upė prikrėtė eibių. Tiesa, Kėdainių krašto žmonės prie tokių reiškinių yra pripratę, tiesiog tai vykdavo vieną kartą metuose – anksti pavasarį, o ne tokiu metu, kaip šiemet.

„Liūdniausia situacija susidarė Pašiliuose. Čia užlieti ne tik keli sodai, bet ir lankos, kuriose ganėsi avys. Jos buvo įkalintos salose, o upei staigiai kylant, gyvūnai skendo. Teko juos gelbėti.

Pakilusi upė prikrėtė eibių. Tiesa, Kėdainių krašto žmonės prie tokių reiškinių yra pripratę, tiesiog tai vykdavo vieną kartą metuose – anksti pavasarį, o ne tokiu metu kaip šiemet.

Aut. past.

Taip pat vanduo užliejo ir kelis takelius mieste, iš krantų upė išėjo ir ties Justinavos sodais“, – paaiškino parengties pareigūnas.

Upės lygis krinta


Ties sodininkų bendrijomis buvo užlieti daržai, šiltnamiai. Vanduo užliejo ir didžiules lankas./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

J. Švedo teigimu, dabar nerimauti tikrai nėra dėl ko – upės lygis krinta ir daugiau tikrai nekils.

„Upių vanduo pakilo ištirpus sniegui, taip pat prisiminkime, jog ilgą laiką lijo. Visa tai lėmė vandens lygio kilimą.

Bet gali būti, kad gavome ir šiek tiek vandens nuo Nevėžio ištakų.

Tarkim, Dotnuvėlės upės lygis krito jau savaitgalį, o Nevėžio tuo metu kilo dar. Taip būna, kai nuleidžiama užtvanka Panevėžyje. Gali būti, kad ir dabar taip buvo, mes oficialios tokios informacijos neturime“, – akcentavo J. Švedas

Vandens lygį savaitgalį matavo ir Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Šį darbą vykdė antrasis skyrius.

4 Komentarai

  • Gerai išskalbė ir ištratino eurus su tuo ,, pležu”

  • Wieso können die Schafe ertrinken?
    Warum hat man sie nicht vorher gerettet?
    Unfähigkeit der Behörden.

  • Nežinau, ar tikrai čia kažkoks stebuklas. Kasmet būna, o kai kuriais metais ir po dukart. Žinoma, paklauskit babų, tai jos tokio potvynio per gyvenimą neatsimena. Gal tiesiog reikia daryti teisingas išvadas,- jos tiesiog neatsimena.

  • 1985 pavasarį vanduo pliaupė virš vidurinės buvusio pėsčiųjų tilto atramos,o tiltas buvo uždarytas!Tiesa,avių ne tik Pašiliuose,bet ir gyvenime tiek nebuvo!

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video