Įsitraukė į sportines veiklas (FOTOGALERIJA)

 Įsitraukė į sportines veiklas (FOTOGALERIJA)

Projekte „Sportas Mus Vienija“ dalyvavo 1–4 bei 5–8 klasių mokiniai./Organizatorių nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos bendruomenė, aktyviai dalyvaudama sportinėse veiklose, vykdė bendrai valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamą sporto projektą „Sportas Mus Vienija“, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Švietimo mainų paramos fondas.

Netrūko veiklų

„Progimnazijoje vyko 1–4 klasių sporto šventė, kurioje mokiniai atlikinėjo įvairias užduotis.

Buvo surengtos 2–4 klasių mažojo futboliuko varžybos, mokiniai susipažino su žolės riedulio sporto šaka, ketvirtokai savo jėgas išbandė tinklinio ir smiginio varžybose, pradinių klasių mokiniai aktyviai žaidė tradicinį ir netradicinį kvadrato žaidimą bei turėjo paskaitą apie sveiką maistą bei sveiką gyvenimo būdą.

Projektinių veiklų metu vaikai taip pat susipažino su neįgaliųjų sporto subtilybėmis, kurias mokiniams pristatė ir asmeniniais pasiekimais bei sportine patirtimi su jais dalijosi daugkartinis riedulio ir rankų lenkimo Lietuvos čempionas Adolfas Bieliauskas.

Tuo tarpu vyresnieji, 5–8 klasių, mokiniai jiems skirtu laiku turėjo atlikti keturias sportines užduotis. Tai – bačkutės žaidimas, kalvio pasagos metimas, taiklusis kamuolio spyrimas ir orientavimasis aplinkoje.

Vyresnėliams taip pat buvo surengta sporto šventė. Be to, į įvairias projektines veiklas aktyviai įsitraukė mokytojai bei kiti ugdymo įstaigos bendruomenės nariai.

Projekto vykdytojų ir mokytojų pastebėjimu, įgyvendinamo projekto metu vaikai buvo labai geros nuotaikos, fiziškai aktyvūs, susidomėję vykdomomis veiklomis, noriai atliko užduotis ir visi su džiaugsmu pasitiko vasarą bei atostogas, mokslo metų pabaigą“, – sako projekto „Sportas Mus Vienija“ vadovas ir pagrindinis organizatorius, J. Paukštelio progimnazijos fizinio ugdymo mokytojas Vaidas Simonavičius.

Užsiėmimų metu projekto dalyviams netrūko aktyvių fizinių veiklų./Organizatorių nuotr.

Visokeriopa nauda

V. Simonavičiaus manymu, prieš antrąją pandemijos bangą pradėtas ir tik neseniai užbaigtas įgyvendinti projektas suteikė galimybę tiek mokiniams, tiek ir kitiems mokyklos bendruomenės nariams fiziškai aktyviai, naudingai ir turiningai leisti laisvalaikį.

„Karantino metu vaikai daug laiko praleido namie prie kompiuterių, mažai judėjo, priaugo antsvorio, todėl mūsų pagrindinis tikslas buvo skatinti juos užsiimti sportinėmis veiklomis, būti fiziškai aktyviais, kuo daugiau judėti ir tokiu būdu pagerinti savo sveikatą.

Kadangi projektas buvo laimėtas prieš COVID-19 viruso atėjimą, todėl pradėtas įgyvendinti veiklas karantino metu teko kiek pristabdyti.

Galutinai projektą ir užsiėmimus užbaigėme tik birželio mėnesį“, – pabrėžia projekto organizatorius.

Atlikus atsitiktinių projekto dalyvių apklausą paaiškėjo, kad daugeliui mokinių buvo nelengva ir vėl pradėti fiziškai judėti, bet, daugelio teigimu, tai pagerino jų sveikatą ir pakėlė fizinio aktyvumo lygį.

Aut. past.

Nelengva pradėti

Atlikus atsitiktinių projekto dalyvių apklausą paaiškėjo, kad daugeliui mokinių buvo nelengva ir vėl pradėti fiziškai judėti, bet, daugelio teigimu, tai pagerino jų sveikatą ir pakėlė fizinio aktyvumo lygį.

„Vaikai džiaugėsi, turėję galimybę dalyvauti projekto veiklose, nes buvo išsiilgę bendravimo su draugais ir įvairaus pobūdžio žaidimų, aktyvaus, turiningo laisvalaikio“, – pabrėžia V. Simonavičius.

Įsigijo inventoriaus

Pirmą kartą J. Paukštelio progimnazijoje organizuoto tokio pobūdžio projekto dėka ugdymo įstaiga įsigijo įvairaus sportinio inventoriaus ir įrangos už 6 546 eurų.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video