Iš Juodkrantėje vykusio konkurso grįžo su III vieta

 Iš Juodkrantėje vykusio konkurso grįžo su III vieta

Tris dienas – liepos 2–4-ąją – Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centro vasaros estradoje vyko aštuntasis tarptautinis vaikų ir jaunimo muzikos festivalis-konkursas „Baltic voice 2020“, kuriame, be jaunųjų atlikėjų iš Lietuvos, dalyvavo ir bendraminčiai iš Estijos, Izraelio, Latvijos, Suomijos ir Vokietijos.

Privaloma atranka

Konkurse „Baltic voice 2020“ dalyvavo apie pusantro šimto atlikėjų: pavienių dainininkų, grupių ir ansamblių, o atlikėjų amžius – nuo keturių iki trisdešimties metų.

„Žinodama, kad Juodkrantėje organizuojamas konkursas yra be galo aukšto lygio ir turbūt ne mano paruoštiems solistams, ansambliams, duetams, vis atidėliodavau pateikti paraiškas patekti į šį konkursą, – kalbėjo Kėdainių kultūros centro Nociūnų skyriaus ir kolektyvų vadovė Daiva Makutienė. – Visgi susisiekiau su pagrindiniu konkurso organizatoriumi, direktoriumi Algirdu Grinkevičiumi ir pasiteiravau apie konkurso sąlygas ir patekimą sudalyvauti jame.

[quote author=“D. Makutienė“]Labai džiaugiamės, kad pirmą kartą, kaip patys organizatoriai išsireiškė, kėdainiečiai, sudalyvavę šiame konkurse, pateko tarp laureatų.[/quote]

Atranka naujokams buvo privaloma. Pirmiausia turėjau nusiųsti nuorodas iš YouTube apie savo solistų ir vokalinio dueto pasirodymus konkursuose. Buvo peržvelgti jų vokaliniai gebėjimai ir tik tada gavau atsakymą, kad galime pildyti ir pateikti paraiškas dalyvauti konkurse.“

Pateko tarp laureatų

Taigi į konkursą išsiruošė Kėdainių kultūros centro vaikų popchoro PERLIUKAI solistės Ugnė Urbonavičiūtė (6 m.), Urtė Stanevičiūtė (9 m.), Nociūnų skyriaus vokalinis duetas KIPRAS+URTĖ (9–10 m.) ir solistas Kipras Makutis (10 m.).

Pirmąją ir antrąją šios muzikos šventės dienomis nuo ryto iki vakaro vyko pirmos ir antros dainos konkursas – kiekvienas atlikėjas turėjo atlikti po dvi dainas.
Trečiosios festivalio dienos vakare vyko baigiamasis – Didysis koncertas, kurio metu apdovanojami prizines vietas užėmę konkursantai, pagrindinių – auksinio, sidabrinio ir bronzinio bei kitų specialių prizų laimėtojai.

[quote author=“D. Makutienė“]Didžiausią padėka skiriu tėveliams, kurie ne tik finansiškai remia savo vaikus konkursuose, tačiau nuolat palaiko juos vykdami kartu ir būdami šalia. Ačiū jums.[/quote]

„Labai džiaugiamės, kad pirmą kartą, kaip patys organizatoriai išsireiškė, kėdainiečiai, sudalyvavę šiame konkurse, pateko tarp laureatų. O taip naujokams būna labai retai, nes konkursas išties aukšto meninio lygio ir vokalistai be galo stiprūs“, – teigė D. Makutienė.

Kėdainių kultūros centro Nociūnų skyriaus vokalinis duetas KIPRAS+URTĖ tapo III vietos laureatais ir namo parsivežė taurę, diplomą, sertifikatą dalyvauti tarptautiniame konkurse  „SUMMER ART SYMPHONY 2020“ Jurmaloje rugpjūčio mėnesį bei daug šiltų pagyrimų iš komisijos, koks šiltas, gražus, darnus ir skambus duetas. Solistas Kipras Makutis džiaugėsi V vieta, solistė Ugnė Urbonavičiūtė rankose spaudė IV vietos diplomą.

„Mums pavykos nenuvilti Kėdainių miesto, palikti gražius prisiminimus organizatoriams ir komisijai bei įrodyti, jog Kėdainiuose taip pat auga talentingi vaikai. Mūsų lauks ir kitais metais“, – džiaugėsi vadovė.

Iš 14 Lietuvos miestų

Konkursantų pasirodymus septyniolikoje įvairaus amžiaus, stiliaus ir sudėties kategorijų vertino tarptautinė penkių asmenų komisija, kurios nariai – kompetentingi dainavimo mokytojai iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Per vieną konkurso dieną komisija turėjo išklausyti 115 dainų.

[quote author=“D. Makutienė“]Mums pavykos nenuvilti Kėdainių miesto, palikti gražius prisiminimus organizatoriams ir komisijai bei įrodyti, jog Kėdainiuose taip pat auga talentingi vaikai.[/quote]

Mūsų šaliai konkurse atstovauja atlikėjai iš 14 Lietuvos miestų.

„Didžiausią padėka skiriu tėveliams, kurie ne tik finansiškai remia savo vaikus konkursuose, tačiau nuolat palaiko juos vykdami kartu ir būdami šalia. Ačiū jums“, – dėkojo D. Makutienė.

[#gallery=2401#]

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video