Iš bendrystės – dar daugiau gerumo
Į naujus veiklos metus su gausybe projektų ir planų įsiveržęs labdaros ir paramos fondas „Viltis–Vikonda“ susitiko su savo partneriais – ugdymo, neformaliojo švietimo, globos, slaugos įstaigų vadovais, ir padėkojo vieni kitiems už bendradarbiavimą, aptarė bendro darbo rezultatus bei numatė gaires ateičiai.
Trys kertinės kryptys
Savo partneriams fondas pristatė tris svarbiausias šių metų veiklos kryptis. Pirmoji – „Gerumo spinduliai“.
„Ieškosime asmenų ar šeimų, kuriems reikia pagalbos. Dirbsime tol, kol padėsime žmogui išspręsti jo problemą, – žada fondo direktorė Irena Staliorienė. – Jau atsirado šeimų, kurios išdrįso kreiptis pagalbos. Tikime, kad jų bus ir daugiau. Taip pat viliamės, jog atsiras ir geradarių, kurie norės pagelbėti nelaimėn pakliuvusiems žmonėms. Metų pabaigoje projektą vainikuos šventė, kurioje fondas dėkos daugiausia prisidėjusiems geradariams.“
Fondo direktorė partnerius kvietė pagalvoti, galbūt ir jie žino asmenų, kuriems reikia pagalbos.
Gerumo autobusėlis
Antra veiklos kryptis, kuriai šiemet fondas skirs didelį dėmesį – aktyvios gerumo autobusėlio kelionės po seniūnijas. Autobusėlis vežios maisto, drabužių, namų apyvokos reikmenų paramą, į atokesnius rajono kaimus atveš kirpėjo paslaugą.
[quote author=“I. Staliorienė“]Norisi jungti kuo daugiau partnerių, kad mūsų bendras darbas ir gerumas taptų didele jėga, kuri nugalėtų žmones užklumpančias negandas.[/quote]
„Vos pasidalijus šiais planais fondo feisbuko paskyroje Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro kirpėjo specialybės pedagogė Laima Kšivickienė pareiškė norą prisidėti ir su savo moksleiviais keliauti gerumo autobusėliu gražinti kraštiečių.
Su mumis susisiekė ir Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centro Arnetų namo vadovė Regina Lukminienė. Amatų centre yra 20 moterų, kurios mezga pirštines, kojines. Tad per Kalėdas galėtų rankų darbo dovanomis nudžiuginti rajono gyventojus. Mes parūpinsime siūlų, jos sukurs rankdarbius ir gerumo autobusėliu jie pasieks tuos, kam labiausiai reikia“, – naujais partneriais pasidžiaugė I. Staliorienė.
Įtraukti
Kadangi fondas bendradarbiauja su švietimo įstaigomis, besišnekučiuojant su partneriais kilo idėja slaugos namų ar vienišus senolius nudžiuginti muzikuojančių, skaitančių ar deklamuojančių moksleivių apsilankymu. „Senoliai labai nori pabendrauti“, – akcentavo fondo vadovė.
„Ruošime velykinius lauknešėlius. Maloniausia juos vežti senjorams. Jie taip nuoširdžiai džiaugiasi mūsų sulaukę. Sako: „Vaikeli, pas mane per gyvenimą niekas nebuvo atvažiavęs.“ Gera matyti, kaip garbaus amžiaus žmogus negali viduje atsidžiaugti. Galbūt šiuos lauknešėlius moksleiviai galėtų papildyti savo rankdarbiais“, – partnerių pasiteiravo I. Staliorienė.
Dotnuvos slaugos namų direktorius iškart pasisiūlė rankdarbiams parūpinti gobeleno atraižų.
„Be galo norisi jungti kuo daugiau partnerių, kad mūsų bendras darbas ir gerumas taptų didele jėga, kuri nugalėtų žmones užklumpančias negandas“, – viltį susitikime išsakė I. Staliorienė.
„Pasieksime bendrystę ne tik tarp bendradarbiaujančių įstaigų, bet ir tarp pačių įstaigų narių, bendruomenės sutelkdami juos vienam tikslui“, – įžvalgomis pasidalijo Šviesiosios gimnazijos direktorė V. Liutkienė.
Savanorystės jėga
Didžioji dalis fondo savanorių – net 21, yra ugdymo įstaigų moksleiviai. Daugiausia – Šviesiosios gimnazijos, taip pat keli „Atžalyno“. V. Liutkienė atkreipė dėmesį, kad moksleivių savanorystė nuo 2018-ųjų taps dar populiaresnė. Mat kitąmet stojant į aukštąją mokyklą 0,25 balo abiturientui pridės ilgalaikė savanorystės veikla.
Fondas šiemet nusprendė dar labiau plėtoti savanorystės idėją rajone ir atidaręs Savanorystės namus prisijungti pakvietė suaugusius savanorius.
„Suaugusių savanorių fondas neturėjo daug. Pagrindą sudarė jaunimas. Kadangi yra nemažai pensinio amžiaus ar perkopusių 50-metį ir negalinčių susirasti darbo moterų, norėjome joms pasiūlyti veiklos galimybių savanoriaujant. Sulaukėme kraštiečių, galinčių pasidalyti įvairiais sugebėjimais: puikiai mokančių anglų kalbą, buvusių pedagogių, viena netgi karė savanorė“, – pasakojo I. Staliorienė ir pakvietė partnerius skleisti savanorystės žinią savo kolektyvuose.
Padeda dalyvauti konkursuose
Partneriai savo ruožtu pasinaudojo proga labdaros ir paramos fondui „Viltis–Vikonda“ padėkoti už nuolatinę pagalbą.
„Fondo skiriama materialinė parama pagelbėja vaikams pasirodyti konkursuose, festivaliuose, – sakė Muzikos mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Asta Černikauskienė. – Iš skirtų pinigėlių apmokame savo moksleiviams stojamojo konkurso mokestį, kuris neretai būna didelis – net 50 Eur. Taip pat apmokame kelionės išlaidas. Pernai padėjome gabesniems moksleiviams išvažiuoti į konkursą Italijoje. Iš paramos skatiname vaikus tobulėti, siekti aukštumų. Fondo indėlis čia didžiulis ir mes jį be galo vertiname.
Smagu, jog galime už šią paramą atsidėkoti muzikine labdara, kai mūsų moksleiviai savo muzikiniu talentu ir gabumais dalijasi fondo organizuojamuose renginiuose.“
Mokykla, keičianti vaikus
Šviesiojoje gimnazijoje veikia koncerno „Vikonda“ valdybos pirmininkės Jolantos Blažytės ir iniciatyvių Šviesiosios gimnazijos mokytojų įkurta neformaliojo ugdymo Sėkmės ir lyderystės mokykla. Įvairiausias įstaigos veiklas remia ir verslininkės įsteigtas labdaros bei paramos fondas „Viltis–Vikonda“. Gimnazijos direktorė V. Liutkienė pastebėjo, kad ši mokykla vaikams neša neįtikėtinai didelę naudą.
[quote author=“A. Černikauskienė„]Fondo skiriama materialinė parama pagelbėja vaikams pasirodyti konkursuose, festivaliuose. Taip galime skatinti vaikus tobulėti, siekti aukštumų.Smagu, jog galime už šią paramą atsidėkoti muzikine labdara, kai mūsų moksleiviai savo muzikiniu talentu ir gabumais dalijasi fondo organizuojamuose renginiuose.[/quote]
„Čia mokosi 104 vaikai ir jie gauna tokius dalykus, kokių gailimės mes – suaugusieji, negavę savo laiku, nes tada požiūris į gyvenimą būtų visiškai kitoks. Sėkmės ir lyderystės mokyklos moksleiviai absoliučiai kitokie. Jie kitaip mąsto, kitaip organizuoja savo darbą, bendrauja, sprendžia konfliktus – jie viską daro kitaip nei tie, kurie neina į tą mokyklą“, – akcentavo V. Liutkienė. Jos žodžiams paantrino ir A. Černikauskienė.
„Muzikos mokykloje besimokantys Sėkmės ir lyderystės mokyklos vaikai taip pat išsiskiria. Jie organizuoti, aktyvūs, veiklūs, ateina, klausia ką padėti“, – sakė direktoriaus pavaduotoja.
Šviesina kasdienybę
„Iš fondo „Viltis–Vikonda“ sulaukiame įvairios pagalbos ir dovanų, – sakė Dotnuvos slaugos namų direktorius V. Gogaitis. – Štai vasarą gavome mobilų krepšinio stovą ir lentą. Tad stipresni slaugos namų gyventojai gali judėti lauke mėtydami kamuolį. Jie jau pamėgo šią pramogą.
Mūsų darbuotojai dirba nelengvą darbą, jiems reikia atsipalaiduoti, pailsėti, tad fondas jiems dovanojo kelionę į Latviją. Su fondo pagalba įsigijome specialų ekraną, per kurį įstaigos gyventojai gali žiūrėti filmus, koncertus.
„Viltis–Vikonda“ teikia ne tik materialinę paramą. Per šventes jaunieji fondo savanoriai aplanko slaugos namų gyventojus.“