Gaminančių vartotojų generuojama galia išaugs daugiau nei 90 MW

 Gaminančių vartotojų generuojama galia išaugs daugiau nei 90 MW

BNS nuotr.

APVA sulaukė 11 tūkst. paraiškų

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) birželio 11 d. paskelbusi 4 paramos kvietimus gyventojams, norintiems įsirengti saulės elektrines arba padidinti jau turimų saulės elektrinių galią, jau sulaukė arti 11 tūkst. gyventojų paraiškų. Toks kiekis gaminančių vartotojų generuos kiek daugiau nei 90 MW elektros energijos. Iš Energetikos ministerijos skirtų 40 mln. eurų, jau rezervuoti 24 mln. eurų.  APVA specialistai primena, į ką derėtų atkreipti dėmesį po paraiškos pateikimo. 

Birželio 12 d. vidurdienio duomenimis, iš visų pateiktų paraiškų beveik 10 tūkst. namų ūkių siekia gauti paramą naujoms saulės elektrinėms – jau įrengtoms arba dar tik planuojamoms statyti. 3 tūkst. iš jų – Sostinės regione, o beveik 7 tūkst. – Vidurio ir Vakarų Lietuvoje. Dar beveik tūkstantis gyventojų kreipėsi dėl paramos, norėdami padidinti jau turimos saulės elektrinės galią. 

Gyventojams, jau turintiems saulės elektrines ir sėkmingai pateikusiems paraišką, vertėtų atkreipti dėmesį, kad per 14 kalendorinių dienų nuo paraiškos pateikimo dienos yra sudaryta galimybė pateikti išlaidų kompensavimo prašymą. Tokiu atveju paraiška ir išlaidų kompensavimo prašymas bus vertinami kartu. Šia galimybe nepasinaudojus ir per 14 dienų nepateikus prašymo dėl išlaidų kompensavimo, pradžioje bus vertinama pateikta paraiška, o dokumentus apie užbaigtą projektą (įrengtą saulės elektrinę) bus galima teikti tik po paraiškos patvirtinimo. Analogiška informacija aktuali ir gyventojams jau padidinusiems turimų saulės elektrinių galią ir teikusiems paraiškas paramai gauti.  

Susipažinti su savo paraiškos vertinimo eiga, gaunamais pranešimais apie prašomus patikslinti duomenis ar (ir) trūkstamus dokumentus, gyventojai galės bet kuriuo metu, prisijungę prie APVIS savitarnos. Paraiškos bus patvirtintos ne vėliau kaip per 180 kalendorinių dienų nuo tinkamai pateiktos paraiškos ir visų privalomų pateikti dokumentų registravimo dienos. 

Likus kiek daugiau nei 16 mln. eurų, paraiškos paramai APVIS aplinkoje bus priimamos tol, kol baigsis kvietime numatyta lėšų suma, bet ne vėliau kaip iki š.m. gruodžio 11 d. 

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video