Gaminame „medžioklinę“ sriubą
Sakoma, kad geriausi kulinarai yra vyrai. Tarp medžiotojų kalbama, kad geriausi kulinarai yra vyrai medžiotojai, kurie maistą gamina gamtoje. Šį kartą rubrikoje „Gaminame su“ – sirutiškietis Ernestas Staputis – vienas geriausių kulinarų mūsų krašte. Tiesa, vyras gaminti pradėjo vos prieš trejus metus, kaip pats sako, dėl to, kad po medžioklės nebuvo kam maisto paruošti miške. Dabar vyrą kviečiasi gaminti į visus mažesnius ar didesnius renginius – nes apie jo verdamą moterišką ir vyrišką sriubą net legendos sklinda.
Nebuvo kam
„Žiemą mums, medžiotojams, sugrįžus iš medžioklės taip norėdavosi šilto maisto. Juk medžioklė, nors ir labai malonus, bet ilgai trunkantis procesas. O jeigu dar žiemą, kai šalta… Tad visi pradėjome kalbėti, kad būtų gerai po medžioklės karšto maisto pasigaminti. Nebuvo kam imtis, tad aš sutikau pabandyti“, – prisiminimais dalijosi E. Staputis.
Negalėjo atsistebėti
Pirmoji vyro pagaminta sriuba buvo iš visko – įvairių daržovių, prieskonių bei vieno slapto ingrediento, kurio vyras ir iki dabar niekam neatskleidžia. Tuomet kolegą gyrė visi medžiotojai – esą jis puikiausias kulinaras. Vyras per daug nesididžiavo savo sugebėjimais, bet kolegų pagyros vertė pasitempti.
Sugalvojo tobulą receptą
Kiekvienoje medžioklėje Ernestas vis tobulindavo savo patiekalo receptą. Tai mėgindavo naujus prieskonius, tai ingredientų proporcijas keisdavo, kol galų gale išėjo tobula sriuba. Tiesa, E. Stapučio ištobulinta sriuba yra dviejų rūšių: moteriška ir vyriška. Sriubos daugiausia skiriasi savo aštrumu ir slapto ingrediento kiekiu. Bet pats kulinaras teigia, kad jam kaskart sriuba išeina vis kitokia – o žmonėms ji labai skani.
[quote author=““]Vyras kiekvienoje medžioklėje vis tobulindavo savo patiekalo receptą. Tai mėgindavo naujus prieskonius, tai ingredientų proporcijas keisdavo, kol galų gale išėjo tobula sriuba. Tiesa, E. Stapučio ištobulinta sriuba yra dviejų rūšių: moteriška ir vyriška. Sriubos daugiausia skiriasi savo aštrumu ir slapto ingrediento kiekiu.[/quote]
E. Stapučio sriuba būtinai turi būti gaminama gamtoje, ant laužo, dideliame puode.
10–12 litrų sriubos reikės:
2 pakelių sviesto,
1–2 kg mėsos,
1 kg bulvių,
800 gramų svogūnų,
500 g morkų,
6 litrų pomidorų sulčių,
3 l vakuotų pomidorų acte,
baltųjų ar raudonųjų pupelių,
jelapeno,
pipirų,
cukraus,
druskos,
petražolių ar svogūnų laiškų,
grietinės,
slapto ingrediento.
Gaminimas:
Į katilą supilti pomidorų sultis ir po truputį maišant dėti visus ingredientus. Būtina prižiūrėti, kad sriuba neprisviltų ir esant būtinybei įpilti daugiau sulčių. Viską maišant ant vidutinės liepsnos virti apie 2 valandas. Patiekiant užberti žiupsnelį petražolių ar svogūnų laiškų. Moteriškai sriubai reikia mažiau jelapeno (aštraus prieskonio), vyriškai – daugiau. Tuo sriubos ir skiriasi.
Ėmė kviesti į šventes
E. Staputį bendruomenės ėmė kviesti į įvairias šventes. Paskutinį kartą vyriškis ypatingąją sriubą gamino Sirutiškio kaime vykusioje Joninių šventėje.
Kol visi linksminosi koncerte, sirutiškietis kulinaras gamino vyrišką ir moterišką sriubas.
„Kiekvienąkart sriuba vis kitokia. Tiesa, kulinarinės praktikos turiu jau šiek tiek, mat medžioklėje dažnai gaminu. Moteriška sriuba bus švelnesnė, o vyriška – aitresnė. Sriubos sudėtis labai paprasta: mėsytė, įvairios daržovės ir specialus slaptas ingredientas, kurio niekam neišduodu“, – tuomet bendruomenei pasakojo garsusis kulinaras. Šventei įpusėjus visi jos dalyviai mėgavosi sriuba ir negailėjo pagyrų.
Namuose pasitiki žmona
Kulinaras, paklaustas, ar gamina namuose, atskleidė, kad gamina gana retai. „Pasitikiu žmona ir jos skoniu. Žmona gamina nuostabiai, o aš nelabai turiu tam laiko. Esu gana užsiėmęs žmogus“, – šypsojosi garsusis Sirutiškio kulinaras.