Dėl deginamų laužų ugniagesiai per dieną kviečiami net po kelis kartus

 Dėl deginamų laužų ugniagesiai per dieną kviečiami net po kelis kartus

Ne visi žmonės lapus, žoles ar šakas kompostuoja, tad tarp kaimynų dėl deginamų gamtinių atliekų dažnai kyla nesusipratimų./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Sušilę orai žmones kviečia tvarkytis gyvenamųjų namų, sodybų, sodų aplinką. Ne visi lapus, žoles ar šakas kompostuoja, tad tarp kaimynų dėl deginamų gamtinių atliekų dažnai kyla nesusipratimų. Ugniagesiai gelbėtojai ir aplinkosaugininkai primena, kad miesto teritorijoje laužus kūrenti draudžiama, o kaime laužus galima kūrenti tik laikantis aplinkosauginių ir priešgaisrinių reikalavimų.

Pranešė gyventojai

Pasitaiko dienų, kuomet dėl deginamų gamtinių atliekų ugniagesiai kviečiami net kelis kartus per dieną. Būtent taip ir nutiko antradienį.

Prieš 16 val. Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas, kad Josvainių seniūnijos Vainikų kaimo Nevėžio gatvėje kaimynai degina krūmus, nugenėtų medžių šakas.

Į nurodytą vietą pasiųsta Josvainių ugniagesių komanda.

Atvykę ugniagesiai atliko žvalgybą. Nenaudojamame sklype degė 1 a plote sukrautos gamtinės atliekos, žmonių šalia nebuvo. Ugniagesiai degusias atliekas užgesino.

Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Įpareigojo prižiūrėti

Prieš 18 val. pagalbos centre gautas pranešimas, kad Lipliūnų kaimo Krakių gatvėje kaimynai mato toliau kažką degant.

Į įvykio vietą pasiųsta Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Atvykus ugniagesiams nustatyta, kad vienkiemyje prižiūrint buvo deginamos atliekos, atstumas iki pastatų apie 50 metrų. Pilietė laužą įsipareigojo prižiūrėti.

Ugniagesiai gelbėtojai ir aplinkosaugininkai primena, kad miesto teritorijoje laužus kūrenti draudžiama, o kaime laužus galima kūrenti tik laikantis aplinkosauginių ir priešgaisrinių reikalavimų.

Aut. past.

Būtina laikytis taisyklių

Ugniagesiai ir aplinkosaugininkai primena, kad būtina laikytis nustatytų taisyklių ir įstatymų, kitaip laužų degintojams gresia ne tik įspėjimai, bet ir solidžios baudos.

„Mieste laužus kūrenti yra draudžiama. Rajone laužus kūrenti galima ne arčiau kaip 30 metrų nuo pastatų ir statinių, be priežiūros jų nepalikti, baigus degti laužavietei, ją reikia visiškai užgesinti – užpilti vandeniu ar žemėmis. Nepilti laužavietės likučių ar šašlykinėje panaudotų anglių į buitinių šiukšlių konteinerius“, – informuoja Kauno apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba.

Reikia rūšiuoti, o ne deginti

Pažymima, kad atliekas būtina rūšiuoti. Išrūšiuotas atliekas reikia išnešti į konteinerį, o žaliąsias galima kompostuoti. Žinoma, sode kūrenti šašlykinę ar laužą, kai įrengta laužavietė, galima, tačiau turi būti laikomasi tvarkos, laužas turi būti prižiūrimas.

Aplinkosaugininkai informuoja, kad už atliekų deginimą, kai teršiamas oras, asmenims taikoma bauda nuo 60 iki 300 eurų.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video