„Bolt‘o“ paspirtukai galėtų atsirasti ir Kėdainiuose

 „Bolt‘o“ paspirtukai galėtų atsirasti ir Kėdainiuose

Eglė KUKTIENĖ

Didesniuose Lietuvos miestuose nieko nestebina žmonės, keliaujantys su elektriniais paspirtukais. Dalis jų turi savo paspirtukus, dalis naudojasi paspirtukų nuomos „Bolt“ paslauga. Naudojimasis jais itin paprastas, skirti jie ne tik rekreacijai, bet ir švaresniam miestiečių ir miesto svečių judėjimui. Ir nors „Bolt“ atstovai teigė, kad gavę palankumo ženklus iš Kėdainių rimtai imtųsi svarstyti apie atėjimą čia, savivaldybė su sprendimais dar neskuba.

Skiriasi

Gali kilti klausimas, kuo skiriasi įmonės nuomojami paspirtukai nuo tų, kuriuos nuomoja Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centras (TVIC)?

Pirmiausia, TVIC nuomojami paspirtukai su užstatu, jie daugiau skirti rekreacijai ir smagiam pasivažinėjimui, mat paėmus paspirtuką ir pasibaigus laikui, jo palikti bet kur negalima – reikia grąžinti atgal į TVIC.

Tuo tarpu „Bolt“ paspirtukų nuoma pigesnė, jie atrakinami naudojantis mobiliąja programėle, už naudojimą susimokama elektronine bankininkyste. Viskas trunka vos kelias sekundes.

Paspirtuką galima paimti iš bet kur ir palikti bet kur. Ką tai reiškia?

Ogi tai, kad ryte išėjęs iš namų ir radęs paspirtuką, imate jį, važiuojate iki darbo, prie darbo paliekate paspirtuką ir jums nekapsi nei laikas, nei pinigai.

Žinoma, tą paspirtuką gali pasiimti jūsų kolega, tad yra tikimybė, kad grįžtant namo teks paėjėti pėsčiomis.

Tačiau tokia šių paspirtukų esmė: gyventi žaliau, keliauti švariau, tyliau, o jei reikės paeiti – dar ir sveikiau.

„Kol kas iš Kėdainių savivaldybės užklausų dėl paslaugos teikimo šiame mieste nesame gavę, bet visuomet esame atviri plėtrai. Tad jei toks kreipimasis būtų – rimtai jį svarstytume.

E. Balta

Aštuoniuose

Kaip „Rinkos aikštę“ informavo „Bolt“ elektrinių paspirtukų plėtros vadovas Baltijos šalyse Eimantas Balta, paspirtukai nuomojami yra aštuoniuose miestuose.

„Šiuo metu „Bolt“ elektrinių paspirtukų nuomos paslauga teikiama aštuoniuose šalies miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje ir Mažeikiuose.

Nuolat analizuojame rinką bei galimybes plėsti šią paslaugą Lietuvoje.

Sprendimus priimame, atsižvelgdami ir į gyventojų, ir į savivaldos kvietimus bei visuomet siekiame atliepti vietos bendruomenės poreikius“, – sakė E. Balta.

Reikia pastebėti, kad kai kurie miestai, kuriuose yra ši paslauga, yra didesni už Kėdainius, tačiau skirtumai ne visada yra radikalūs. Jei mūsų mieste yra apie 23 tūkst. gyventojų, tai tarkime, Mažeikiuose – 32 tūkst., Marijampolėje – 35 tūkst. gyventojų.  Tuo tarpu Vilniuje – 587 tūkst. gyventojų.

Tačiau šie skaičiai rodo, kad „Bolt“ visai palankiai žiūri ir į mažesnius miestus.

Svarstytų

Kaip sakė įmonės atstovas, ateidami į miestą „Bolt“ bendrauja su savivaldybės vadovais, tariasi ir ieško sprendimų.

Pandemijos metu Alytaus miestas pasikvietė paspirtukų nuomą, ir karantinas jiems nebuvo stabdis. Priešingai – Alytaus valdžia pamanė, kad elektriniai paspirtukai būtų saugi ir žalia alternatyva viešajam transportui.

„Pradedant elektrinių „Bolt“ paspirtukų paslaugą Alytuje atsižvelgėme į miesto vadovo prašymą nemokamą paspirtuko atrakinimą taikyti kiek įmanoma ilgiau, kad gyventojai turėtų patrauklią kelionės alternatyvą pandemijos metu, kai dėl pandemijos viešasis transportas kursavo rečiau“, – kalbėjo E. Balta.

Jis pridūrė, kad sulaukę kvietimo iš Kėdainių rajono savivaldybės, jį rimtai svarstytų.

„Kol kas iš Kėdainių savivaldybės užklausų dėl paslaugos teikimo šiame mieste nesame gavę, bet visuomet esame atviri plėtrai.

Tad jei toks kreipimasis būtų – rimtai jį svarstytume, kadangi pagrindinė sąlyga elektrinių „Bolt“ paspirtukų atsiradimui mieste yra bendruomenės susidomėjimas šia paslauga“, – taip „Rinkos aikštei“ sakė „Bolt“ elektrinių paspirtukų plėtros vadovas.

Neskuba

Tik ar sulauks jie to kreipimosi? Kol kas savivaldybė yra atsargi ir, panašu, inicijuoti tokios paslaugos atėjimo į Kėdainius nežada, šį sprendimą palikdami pačiai įmonei. Tiesa, padėti, jei reikės, jie ketina.

„Bolt“ pavėžėjimo automobiliais paslauga jau yra Kėdainiuose, o paspirtukai atsiras, jei BOLT‘ui atlikus skaičiavimus, apsimokės tai daryti.

Nepamirškime, kad svarbus faktorius yra tai, jog Kėdainių mieste gyvena 2 kartus mažiau gyventojų nei, tarkime, Alytuje, todėl greičiausiai kasdienis paspirtukų naudojimas ir išlaikymas Kėdainiuose kainuotų kur kas daugiau.

Bet tai yra skaičiavimai, kuriuos turi atlikti pats verslas, kuriam esame pasiruošę padėti.

Turizmo informacijos centro vadovė Daina Balasevičienė seka ir reaguoja į turistų poreikius, iš poreikio atsirado 4 pirmieji paspirtukai turizmo centre. Tai kol kas veikia puikiai, jei augs poreikis, įsigysime ir daugiau“, – informavo mero patarėja Jorūnė Liutkienė.

Tuo tarpu vicemeras Paulius Aukštikalnis, siekiantis, kad Kėdainiai taptų žaliu, patogiu ir patraukliu miestu tiek vyresniems žmonėms, tiek ir jaunimui, sako, kad svarstyti čia net nėra ko. Jau šią savaitę jis pats kreipsis į „Bolt‘o“ vadovus su pasiūlymu jiems paspirtukų nuoma užsiimti Kėdainiuose ir tai padaryti kaip įmanoma greičiau.

3 Komentarai

  • Išsimuš dantis žmonės, nes kiekviejoje sankryžoje bardiūro aukštis 5cm. su miesto dviračiu neina pravažiuoti plonesnėm padangom, tik kalnų dviratis tinka mūsų miestui

  • Labai labai noriu!!! Seniai laikas, civilizuoti miestai turi seniausiai galimybes nuomotis paspirtukus, dviračius. Čia jau ne pramoga, o keliavimo būdas. kas autobusu, o kas paspirtuku. Kaune mačiau senjorai važinėjasi, vyksta į bibliotekas, nu pasaka tiesiog.

  • jau daug kas važinėja ir Kėdainiuose ir viskas jiems tvarkoj. Laukiam ir iš valdžios. Tikrai geras ir šiuolaikiškas judėjimo būdas

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video