„Aušros“ progimnazijoje – meno ir sporto kūrybinė draugystė

 „Aušros“ progimnazijoje – meno ir sporto kūrybinė draugystė

Organizatorių nuotr.

Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje didelis dėmesys skiriamas mokinių sveikos gyvensenos skatinimui, fizinio aktyvumo įgūdžių formavimui. Įgyvendinant Olimpinių vertybių programą, ypatingą dėmesį skiriame fiziniam raštingumui. Pradinio ugdymo mokiniai viso to aktyviai siekia ir sportuodami, ir per meninę raišką.

Meninės raiškos veiklos – piešimas, tapyba, talkina smulkiajai mokinių motorikai ir socialinei, emocinei ir sveikos gyvensenos kompetencijoms ugdyti. Išlavėjusi smulkioji motorika turi didelę įtaką mokinių taisyklingos ir įskaitomos rašysenos formavimuisi. Vienas iš motyvacijos būdų – dalyvavimas meniniuose konkursuose.

Progimnazijoje balandžio 3–gegužės 12 d. jau devintą kartą vyko Tarptautinis pradinio ugdymo mokinių piešinių konkursas „Sportas vienija visus“.

Sulaukta net 182 piešinių. Mokinius konsultavo ir konkursui pasiruošti padėjo 57 mokytojai iš 29 Lietuvos ir užsienio ugdymo įstaigų. Kartu konkurse dalyvavo mokiniai ir jų mokytojai iš Rumunijos, Moldavijos, Lenkijos, Kroatijos ir Gruzijos.

Mokiniai savo kūrybiniuose darbuose perteikė požiūrį į įvairias sporto šakas, fizinio aktyvumo būdus ir svarbą, draugystę ir toleranciją kitam ir kitokiam.

Užsienio ugdymo(si) įstaigų pateikti kūrybiniai darbai:

https://www.canva.com/design/DAGGjL92avk/4Kn6zYvizJ5GCA8o9NrwtQ/watch?utm_content=DAGGjL92avk&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=editor

Progimnazijos erdvę papuošė atidaryta konkurso dalyvių kūrybinių darbų paroda. Tai dar viena galimybė mokinių mokymui(si). Čia atkeliauja mokiniai, peržiūri kūrybinius darbus. Išsirinkę piešinį, kuria pasakojimus, įvardina  piešimo ir tapybos būdus bei darbui naudotas tapybos priemones. 

Šis konkursas – tai dar vienas žingsnis padėti mokiniams ugdytis kūrybiškumo, pažinimo, socialinę, emocinę ir sveikatos kompetencijas.

Danguolė Tumėnienė ir Gabrielė Misevičienė, konkurso koordinatorės, progimnazijos pradinio ugdymo mokytojos

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video