Ateik ir balsuok

 Ateik ir balsuok

Kovo 17 dieną rinkėjams vėl teks pasirinkti, kam patikėti rajono mero postą. Jau seniai nustatyta, kad paprastai balsuojama emociškai. Taigi kandidatų tikslas – sužadinti emocijas savo naudai. O mąstyti sunku, kaip sako satyrikas Žvaneckis. Lengviau vertinti pagal savo suvokimą. Tačiau pabandykime pamąstyti.

Reikia rinktis iš vieno kandidato, kuris totaliai stengiasi profesionaliai, su viešųjų ryšių specialistų pagalba, vykdyti agitaciją, sudarydamas įspūdį apie gerų darbų atlikimą ir kitų tęstinumą. Įjungti ir administraciniai resursai, t. y. savivaldybės internetiniai portalai, vieši pasirodymai renginiuose, teikiant savivaldybes lėšomis steigtas dovanėles, ir t. t. Vietinė televizija kiekvieną dieną žinias pradeda vien tik mero pasisakymais ir pasigyrimais. Nebuvo jokių klaidų, neatliktų darbų ir pan. O jei kas abejoja, tai tuojau pat dėl nesėkmių apkaltinama aukštesnė valdžia, t. y. vyriausybė. Žadama tęsti kažkokius darbus.

Kitas kandidatas savo kukliu elgesiu ir atliktais kasdieniniais darbais per 20 metų sulaukia daug simpatijų tarp rinkėjų. Jo nerodo per vietinę televiziją, jo nereklamuoja savivaldybės tinklalapis. Žiniasklaidoje siekiama suniekinti kandidatą, kad jis neužgožtų mero, teigiančio, kad tik jis yra miesto šeimininkas, o ne kitas kandidatas, nors gyventojai galvoja priešingai.

Taigi resursai pasiekti teigiamas emocijas nevienodi. Bet panagrinėkime kandidatų viešai išsakytus pagrindinius tikslus.

Meras įvardino pagrindinius darbus: tai darbo vietų kūrimas, bet pridėjo, kad tai dar priklauso ir nuo vyriausybės. Antras tikslas – plėsti Kėdainių LEZ, bet ir čia pamini Vyriausybę. Toliau rajono bendrojo plano koregavimas ir, pagaliau, senamiesčio smulkaus verslo skatinimas ir paskolų fondo verslo skatinimui didinimas. Panagrinėkime, pamąstykime.

Dėl darbo vietų kūrimo. Prieš 4 metus programoje buvo numatyta pasiekti, kad bedarbystė būtų mažiausia šalyje. Ką turim po 4 metų? Bedarbystė didesnė nei šalies vidurkis. Tai tą „darbą“ didinant bedarbystę tęsim kartu?

Dėl LEZ. Ką padarė savivaldybė, kad LEZ atsirastų daugiau įmonių? LEZ administruojanti įmonė buvo įsipareigojusi per 5 metus sukurti 300 darbo vietų. Tai įmonei savivaldybė išnuomojo LEZ sklypus su visa infrastruktūra už 1 litą. Dabar ta įmonė, niekuo pati neprisidėjusi prie LEZ kūrimo, iš investuotojų prašo 60 000–100 000 Eur nuomos per metus. Ir dar reiškia pretenzijas savivaldybei dėl geležinkelio nebuvimo, nuotekų valymo pajėgumų. Per 4 metus nieko ženklaus nepadaryta ir vėl postringaujama tą patį.

Dėl bendrojo plano. Bendrieji planai visuomet per atitinkamą laiką koreguojami dėl besikeičiančios ekonominės situacijos. Čia tas mero tikslas parodyti, kaip svarbu yra eilinis darbas. Tik jis mini, kad žemės ūkio paskirties žemė atskirose vietose bus lengviau keičiama į komercinę. Kyla klausimas, kur tai bus ir kieno interesai kyšo iš to sprendimo.

Dėl paskolų fondo – tai kodėl nedidina? Biudžetas per 4 metus surinko 6 mln. Eur viršplaninių lėšų. Nesuprantamas tikslas.

Dėl senamiesčio vėl tas pats – kas trukdė 4 metus skatinti senamiestyje smulkųjį verslą? Priešingai, ėmė ir uždarė senamiestyje transporto judėjimą, užuot sprendus klausimą ir kaip visuose senamiesčiuose įvedus didesnius automobilio statymo mokesčius. Dabar 2–3 val. neįmanoma pastatyti automobilio senamiestyje svečiams ir turistams, nes ten įsikūrusių įmonių darbuotojai nemokamai stato visą dieną. Ir iš viso siekis, kad Rinkos aikštėje važinės mamos su vežimėliais, veiks kavinės, šurmuliuos jaunimas – faktiškai žlugo. Ir dabar aikštė nužudyta. Nėra medžių, atsisakyta fontano, įėjimas į naująjį pastatą, kuris vis dar nežinia kam bus naudojamas – iš kiemo pusės. Aikštės danga ne tik netinka vežimėliams, bet ir normaliai vaikščioti nepatogu.

Aikštę pavadinčiau ne Rinkos aikšte, o Negyvąja aikšte. Tuo labiau, kad šalia labai tinka į vaiduoklį panašus tiltas, kuris labai tinka lemputėms pakabinti. Ypač šiurpu paryčiais ar kada pakilęs rūkas. Tada vaizdas vertas siaubo filmo. Turistus taip pat sudomintų Negyvoji aikštė.

Pats tilto projektas jau prieš 10 metų buvo savivaldybės atmestas. Ir klaidžiojo jis po visą šalį, bet niekas jo nenorėjo. Dabar grįžo į Kėdainius ir buvo „įsisavintas“. Tiltas nepatogus eksploatuoti, yra medinis ir kas 8–10 metų reikės jį remontuoti.

Žiūrim ką siūlo kitas kandidatas.

Svarbiausią darbą įvardino daugiabučių kiemų tvarkymą, išsprendžiant ir automobilių statymo problemą. Antras tikslas – išspręsti nuotekų šalinimo problemas mieste ir kaime. Toliau – žvyrkelių ir gatvių asfaltavimas. Siūlymai žemiški, svarbūs kasdieniam gyvenimui. Toliau kandidatas nurodo, jog remsis komandiniu darbu, atsižvelgdamas į visuomenės nuomonę.

Taigi, rinksimės tarp valdymo vadovo metodais ar vadovavimo susitariant su bendruomene metodais? Ar tarp neklystančio, įstatymus pažeidinėjančio kandidato, ar tarp žmonių gerbiamo, nesiekiančio asmeninių tikslų ir pasiryžusio tarnauti žmonėms kandidato?

Kartoju – mąstyti sunku, bet pabandykit. Žinau, kad dauguma rinkėjų jau žino, už ką balsuos. Emocijos jau užtaisytos. Nesinori mąstyti. Tai tikrai vargina. Geriau ką širdis sako. Taigi emocijos. Ateis balsuoti, kaip visada, apie 40 proc. rinkėjų. Taigi pilietiškumo mažokai. Dar nesubrendom. Bet eikim balsuoti. Ką išrinksim, tą ir turėsim. Dabar mūsų valios laikas. Savo asmeninį pasirinkimą, koks jis bebūtų, privalome išsakyti.

TAIGI ATEIK IR BALSUOK.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video