Apdovanojo sėkmingiausiai brandos egzaminus išlaikiusius abiturientus (FOTOGALERIJA)

 Apdovanojo sėkmingiausiai brandos egzaminus išlaikiusius abiturientus (FOTOGALERIJA)

Apdovanojo sėkmingiausiai brandos egzaminus išlaikiusius krašto abiturientus./Džestinos Borodinaitės nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Ketvirtadienį Rotušės kiemelyje Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis ir Švietimo skyriaus vedėjos pareigas laikinai einanti Vilma Dobrovolskienė apdovanojo sėkmingiausiai brandos egzaminus išlaikiusius abiturientus.

Šiemet apdovanoti abiturientai gavo po vieną ir netgi po du šimto balų įvertinimus.

Valstybinių brandos egzaminų šimto balų įvertinimus iš viso gavo 14 mokinių: Povilas Masiliūnas, Martynas Amalevičius, Jonas Piepalius, Markas Tereščiukas, Vaiva Jakštaitė, Ula Lukrecija Matulaitytė, Viltė Šlikaitė, Justė Uspaskich, Gabrielė Boiko, Austė Šlikaitytė, Gvidas Šutkus, Valerija Rusinova, Satera Šleinytė, Silvija Emilija Rybelytė.

Daugiausia šimtukų mokiniai surinko už biologijos, lietuvių ir užsienio kalbų valstybinius brandos egzaminus.

Padėka mokytojai

Šviesiosios gimnazijos abiturientė Ula Lukrecija Matulaitytė šimto balų įvertinimą gavo iš lietuvių kalbos egzamino.

Mokinės teigimu, lietuvių kalba buvo jos vienas mėgstamiausių mokomųjų dalykų mokykloje.

„Egzamino metu pasirinkau rašyti tema „Kasdienybės vaizdavimas literatūroje“.

Nors, regis, tema buvo suprantama, o kūrinius jai pritaikyti nebuvo itin sudėtinga ir sunku, bet egzamino stresas, o taip pat prieš tai buvęs nuotolinis mokymasis man kiek pakenkė ir daug ką apsunkino.

Dėl šios priežasties teko daugiau mokytis papildomai, susiklosčiusi situacija paskatino kur kas kruopščiau ir atsakingiau ruoštis egzaminams.

Taip pat dėl savo aukštų pasiekimų didelę padėką noriu išreikšti Šviesiosios gimnazijos lietuvių kalbos mokytojai Virginijai Savickienei, kuri net ketverius metus, o pastaruosius ypatingai, stengėsi mus ruošdama, įdėjo tikrai didelį indėlį ir prisidėjo prie šių didžių rezultatų pasiekimo“, – teigia U. L. Matulaitytė.

Po gimnazijos baigimo Ū. L. Matulaitytė planuoja stoti į Vilniaus dailės akademiją.

Tikslą pasiekė

Kita Šviesiosios gimnazijos abiturientė Austė Šlikaitytė šimtuką gavo iš biologijos egzamino. Mokinės teigimu, siekiant aukštų rezultatų be papildomo mokymosi pasiekti gero įvertinimo tikrai nebūtų pavykę.

„Norint gauti aukštą įvertinimą neužtenka vien didelių ambicijų bei darbo pamokose.

Reikia įdėti ir papildomų pastangų, kasdieną privalu pakartotinai įsisavinti jau sukauptas žinias bei turimą medžiagą, o visų svarbiausia turėti tikslingą mokymosi sistemą, kuri pagelbėtų siekiant savo tikslo.

Pati sau išsikėliau mokymosi tikslą, kad kokia nors tema nepasiliktų užmaršty, ir tada bandžiau jo siekti. Manau, savo planus ir užsibrėžtus tikslus pavyko įgyvendinti puikiai“, – mano A. Šlikaitytė.

Svarbu – neapleisti mokslų

Pasiteiravus, kiek metų reikia mokytis, kad pavyktų pasiekti tokių aukštų rezultatų, A. Šlikaitytė galvoja, jog mokytis reikia nuo pat mažens.

„Niekada nereikia laikytis nuomonės, jog užtenka „susiimti“ dvyliktoje klasėje ir staiga pavyks gauti gerą įvertinimą. Nors galbūt kai kam pasiseka, bet tai tikrai nėra tiesa.

Mano nuomone, labai svarbu tvirtus pagrindus ir žinias pradėti kaupti nuo pat mažens, o juos turint su metais gilinti toliau.

Tad, jei nuo penktos klasės pavyko gerai startuoti, dvyliktoje – nesusidursite su problemomis. Na, bet jei jau nepavyko puikiai startuoti baigus pradinę mokyklą, siūlyčiau bent jau nuo devintos pradėti rimčiau galvoti apie tai, ko siekiate ir kokio įvertinimo norėtųsi ateityje“, – pataria A. Šlikaitytė.

Žinių sukaupė daugiau

A. Šlikaitytė prisipažįsta draugystę su biologijos mokslais užmezgusi seniai.

Merginai teko įgyvendinti ne vieną projektą tiek devintoje, tiek dešimtoje klasėse, tad savaime aišku, kad žinių, kurios būtų ne tik iš ugdymo programos, ji sukaupė kur kas daugiau.

„Tačiau, mano nuomone, šis papildomas mokymasis labiau gilina asmenines žinias, bet per didelės įtakos egzaminams tikrai neturi, tai – tik programos dalis, kuri pagilina suvokimą ir padeda plačiau domėtis šiuo dalyku.

Man atrodo, jog svarbiausia yra noras ir planas, kuris užtikrintų kaip kiekvienas užsibrėš ir sieks savo tikslo.

Juk tikrai nėra būtina dalyvauti konkursuose ar vykdyti daug projektų, norint gauti aukštą egzaminų įvertinimą.

Aš pati ruošdamasi egzaminams stengiausi didžiausią dėmesį skirti tam, kas įeina į egzaminų užduotis.

Vadovaudamasi tuo ir mokiausi: stengiausi bent per mėnesį įveikti po vieną egzaminams rekomenduojamą žingsnį, pritaikyti tam dalykui skirtą sistemą ir pamažu, vis kartojant skirtingas temas bei per savaitę bent kartą išsprendžiant kokią užduotį, kad tos žinios sluoksniuotųsi, siekti savo užsibrėžto tikslo“, – tikina A. Šlikaitytė.

A. Šlikaitytė laikė matematikos, lietuvių, anglų ir biologijos egzaminus. Ji pasirinko studijas ISM universitete, kur studijuos skaitmeninį verslą ir inovacijas.

Šiemet geriausi

Šviesiosios gimnazijos mokiniai šiemet lyderiai, geriausiai išlaikę brandos egzaminus.

Iš 16 rajono šimtukų net dešimties jų savininkai – Šviesiosios gimnazijos abiturientai.

Kėdainių Šviesiosios gimnazijos direktorės Violetos Liutkienės manymu, pasiekti aukšti gimnazistų rezultatai – bendras visos bendruomenės darbas: tiek vaikų, tiek mokytojų ir, be abejonės, tėvų.

„Šiemet mūsų gimnazistai buvo geriausiai išlaikė biologijos, lietuvių ir anglų kalbos egzaminus. Iš jų ir surinkti visi šimtukai.

Už tai labai didelė padėka pedagogėms: biologijos mokytojai Birutei Petraitienei, anglų kalbos mokytojoms Daivai Petkevičiūtei ir Giedrei Streikei, lietuvių kalbos mokytojoms Astai Jakštienei ir Virginijai Savickienei, kurios įdėjo daug darbo ruošiant mokinius egzaminams“, – pasidžiaugia V. Liutkienė.

Padėkos pedagogams

Kad gautų tiek šimtukų, gimnazistams prireikė ne tik nuoseklaus darbo, išskirtinių žinių, gebėjimų ir sėkmės, bet ir uolios pedagogų pagalbos.

Renginio metu egzaminams puikiai pasiruošti padėjusiems ugdymo įstaigų pedagogams buvo įteiktos padėkos.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video