Ant turgaus prekystalių karaliauja žalumynai

 Ant turgaus prekystalių karaliauja žalumynai

Gražina prasitarė, kad šiomis dienomis turguje pirkėjų labai stipriai sumažėjo. Kokia to priežastis – galima tik spėlioti./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Į turgų – ir pasiderėti, ir apsipirkti, ir gyvenimo aktualijų aptarti. Turgaus prekeiviai kviečia kėdainiečius dažniau užsukti į turgų, mat čia ant prekystalių jau puikuojasi Kėdainių rajone išauginti žalumynai, daržovės, vaisiai. Palaikyti smulkųjį verslą, smulkiuosius prekybininkus, ūkininkus ir vieną kitą eurą prie pensijos norinčius prisidėti asmenis labai svarbu.

Jau žalia

Kėdainių centrinės turgavietės, esančios Janušavos aikštėje, prekystaliai jau nukrauti žalumynais. Čia galima įsigyti Kėdainių rajone išaugintų agurkų, salotų, ridikėlių ir kitų sveikų skanumynų.

„Kviečiame paragauti Kėdainių rajono Beinaičių kaime augintų trumpavaisių agurkų. Jų kaina šeši eurai už kilogramą.

Agurkus žmonės perka, norisi visiems pirmųjų šviežių daržovių, visi pasiilgę žalumos, šviežumo“, – kvietė daugybę metų turguje prekiaujanti Gražina.

Kėdainių centrinėje turgavietėje, esančioje Janušavos aikštėje, jau karaliauja žalumynai. Čia galima įsigyti Kėdainių rajone išaugintų agurkų, salotų, ridikėlių ir kitų sveikų skanumynų.

Aut. past.

Ir skanu, ir sveika

Prekybininkė pasakojo, kad daugiausia pirkėjai dairosi žalumynų. Juos perka labiausiai.

„Svogūnų laiškų ryšulėlis kainuoja aštuoniasdešimt centų, ridikėlių taip pat panašiai. Salotų kilogramas kainuoja keturis eurus, tačiau žmonės dažniausiai perka tik šimtą gramų, tai jiems atsieina vos keturiasdešimt centų“, – dėstė Gražina.

Ir obuolių, ir bulvių

Turguje taip pat apstu ir pernykščio, tačiau labai gerai išsilaikiusio derliaus: bulvių, morkų ir kitų daržovių.

„Ieško žmonės ir obuolių, jų pasirinkimą turime tikrai didelį. Kilogramas jų kainuoja eurą ir dvidešimt centų.

Kilogramas gražuolių morkų kainuoja šešiasdešimt centų. Bulvių kainos įvairios – nuo keturiasdešimties iki aštuoniasdešimties centų. Viskas priklauso nuo bulvės dydžio.

Turime ir raugintų kopūstų, juos parduodame įvairiais kiekiais, turime ir krienų. Viskas kaimiška, tikra, gardu“, – kalbėjo prekybininkė.

Pirkėjų sumažėjo

Visgi Gražina prasitarė, kad šiomis dienomis turguje pirkėjų labai stipriai sumažėjo. Kokia to priežastis – galima tik spėlioti.

„Sunku pasakyti, bet žmonių labai mažai. Šeštadienį ateina daugiau, o trečiadienį tikrai labai mažai. Kviečiame žmones į turgų, juk ir pasivaikščioti gerai, ir pasiderėti galima, ir draugą susitikti, pasikalbėti.

Nuo seno turgūs buvo žmonių kultūra, bendravimo dalis. Palaikykime smulkiuosius versliukus, palaikykime mažuosius prekybininkus.

Didieji prekybos centrai visada išgyvens, o mums labai sunku“, – kalbėjo ir kraštiečius apsipirkti turguje kvietė Gražina.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video