Akademijoje – dviejų dalių spektaklis „Vėjas topolių viršūnėse“

 Akademijoje – dviejų dalių spektaklis „Vėjas topolių viršūnėse“

[quote author=“Teatrologas Julius Lozoraitis „Menų faktūra““]Aktoriai sugeba suderinti ir savo meistriškus įgūdžius, ir artistinės patirties šleifą, kuris puikiai susipina su jų išgyventos gyvenimiškos patirties turtais. Scenoje stebime tris ryškias asmenybes, kurios be ypatingų išlygų nusipelnė „žvaigždžių“ titulo. Stebėdama juos, publika ne leipsta juokais – ji džiaugiasi[/quote]

Gérald Sibleyras „Vėjas topolių viršūnėse“

/dviejų dalių spektaklis, trukmė: 2.00 val.,1 pertrauka/

Režisierius – Rolandas ATKOČIŪNAS

Scenografė ir kostiumų dailininkė – Kotryna DAUJOTAITĖ

Kompozitorius – Vidmantas BARTULIS

Vaidmenis kuria aktoriai: Liubomiras LAUCEVIČIUS, Albinas KĖLERIS, Petras VENSLOVAS

Spektaklio herojai – trys ambicingi keistuoliai, trys vyrai iš skirtingų socialinių sluoksnių, interesų ir tikėjimo. Jų autoironija negailestinga, o svajonės naivios: pabėgti kartą ir visiems laikams į kalnus, kur topoliai, kur vėjas. Jie nedaug ką matę, tarytum niekada ir nebuvę jauni, tačiau nei jie patys, nei autorius jų neapverkia. Atvirkščiai – juokas yra spektaklio variklis. Keliaujantys žmonės iš niekur į niekur. Jie svajoja apie tai, kas nebegali įvykti ir kasdien susirenka terasoje, kaip Beketo pjesės veikėjai prie nudžiūvusio medžio, suprasdami, kad kiekvieno jų, o ir mūsų, ateityje – amžinybė. Tai žaidimas, kurį jie žaidžia su malonumu, azartu ir bendrumo jausmu.

Spektaklis „Vėjas topolių viršūnėse“ susilaukė puikių žiūrovų ir kritikų vertinimų respublikiniame festivalyje „Lietuvos teatrų pavasaris“, aktoriai ir kompozitorius apdovanoti „Fortūna“ diplomais, pelnė pagrindinį prizą Lietuvos profesionalių teatrų trečiame Unės Babickaitės festivalyje „Art do“ .

Plačiau apie įstaigą: www.teatroprojektai.lt 

 

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video