Praskaidrino pagirietės buitį

Visuomeninis judėjimas „Mūsų krašto sėkmei“ tęsia gražias tradicijas, kurias pradėjo vykdyti jau prieš dvejus metais. Telkdami geradarius ir stengdamiesi padėti į bėdą patekusiems žmonėms judėjimo nariai šį kartą pagalbos ranką ištiesė negalią turinčiai Šėtos seniūnijoje esančio Pagirių miestelio gyventojai (moters vardas ir pavardė redakcijai žinomi).
Rūpi žmonių problemos
„Mums rūpi žmonių problemos. Visada įsiklausome ir operatyviai stengiamės jas spręsti, organizuojame paramos teikimą žmonėms.
Glaudžiai bendraujame ir bendradarbiaujame su Kėdainių rajono bendruomenių pirmininkais ar bendruomenių nariais, seniūnijų seniūnais bei socialiniais darbuotojais“, – apie vykdomos akcijos esmę pasakoja visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ pirmininkas Arūnas Kacevičius.
Šį kartą visuomeniniam judėjimui teikiant paramą pagirietei, glaudžiai tarpininkavo Šėtos seniūnijos socialinė darbuotoja Jūratė Grigonienė bei Pagirių miestelio bendruomenės centro pirmininkė Vanda Poderienė.
Drauge su šiomis moterimis aktyvūs visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ nariai šį kartą nutarė padėti negalią turinčiai pagirietei.
Sunku vienai susitvarkyti
„Pasiderinus bei pasikalbėjus tarpusavyje, vienareikšmiškai buvo nuspręsta ieškoti paramos šiai moteriai ir tai daryti jau vien dėl to, kad insultą patyrusi moteris sunkiai vaikšto, nevaldo vienos rankos, todėl jai nelengva ne tik savimi pasirūpinti, bet ir buityje susitvarkyti.
Labiausiai negalią turinti moteris prašė buities pagerinimui būtiniausių dalykų. Tuo ir pasirūpino visuomeninis judėjimas „Mūsų krašto sėkmei“.
Mano nuomone, tokia parama moteriai, kuri negali visko pasidaryti, turėtų gerokai palengvinti buitį“, – sakė J. Grigonienė.
Sužinojo iš socialinės darbuotojos
„Šiuo konkrečiu atveju, kaip ir labai dažnai, apie žmogaus bėdą sužinojome iš Šėtos seniūnijos socialinės darbuotojos.
Kad Pagiriuose gyvenančiai moteriai reikalinga pagalba, mus informavusi specialistė pabrėžė, jog prieš daugiau nei dvejus metus insultą patyrusi moteris šiuo metu sunkiai valdo kūną, o vienos rankos net ir pajudinti nebegali.
Kilus minčiai, kad tikrai galime kažkuo pagelbėti ir bent iš dalies palengvinti negalią turinčios moters komplikuotą buitį, džiaugiamės, kad labai greitai radome išeitį ir sutelkę bendras jėgas sugebėjome reikalingą pagalbą pagirietei suteikti.
Mes neskirstome pagalbos žmogui į didelę ar mažą ir savo darbų nevertiname jų reikšmingumo dydžiais. Mes tiesiog pajaučiame bendraudami su žmonėmis, kuriems teikiame pagalbą, kiek tai reikalinga jiems ir kiek tai suteikia daugiau pasitikėjimo savimi ir vilties ateičiai“, – tikina A. Kacevičius.
A. Kacevičius su visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ projektų vadove Vitalija Surgautiene akcijos „Gerumo šviesa“ metu pagirietę pradžiugino būtinais buičiai daiktais.
Supažindino bendruomenę su projektais
Anot Pagirių bendruomenės pirmininkės V. Poderienės, jau daugiau nei 20 metų Pagiriuose gyvenanti paramos gavėja anksčiau buvo labai aktyvi bendruomenės narė, viena iš pirmųjų pradėjusi rūpintis bendruomene.
„Prieš daug metų ji ir pati yra buvusi mūsų miestelio bendruomenės pirmininkė, supažindinusi miestelio gyventojus su vienu iš didžiausių bendruomenės finansavimo šaltinių – projektais“, – prisiminimais dalijasi V. Poderienė.
Sūnus ir kiti artimieji – nevietiniai
V. Poderienė pabrėžė, kad neįgaliai pagirietei šiuo metu yra labai sunku, nes vienturtis jos sūnus su šeima gyvena ir dirba užsienyje, brolis ir sesuo – nevietiniai.
Gerai savo krašto žmones pažįstanti bendruomenės pirmininkė pabrėžė gražios kaimynystės svarbą.
„Moteris arti artimųjų neturi, todėl tenka jai išgyventi daugiausia iš savo lėšų.
Didžiausi negalią turinčios pagirietės pagalbininkai – arčiausiai jos gyvenantys, tai – ištikimiausios kaimynės“, – pabrėžia V. Poderienė.
Prisideda ir kredito unija
Prie visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ vykdomos akcijos „Gerumo šviesa“ prisideda ir Kėdainių krašto kredito unijos vadovas Egidijus Žaltauskas.
„Džiaugiuosi, jog gerumo akcijos įgyvendinimo metu glaudžiai bendradarbiaujame su Kėdainių krašto kredito unija.
Tik telkdamiesi draugėn galime atkreipti didžiausią dėmesį į sunkius išgyvenimus patyrusias ir nelengvas naštas turinčias šeimas.
Tik suvieniję visų mūsų jėgas itin operatyviai galime išspręsti opiausias šeimų ar pavienių, nuskriaustų bei sunkių gyvenimo negandų kupinų žmonių problemas“, – mintimis dalijasi V. Surgautienė.
Dirbs ir toliau
Projektų vadovė užtikrino, kad geradarių komanda dirbs ir toliau darniai bendradarbiaudama, atsižvelgdama į žmonių poreikius ties pagalbos ranką visiems, kuriems jos reikės.