Gerumas atveria galimybes

Visuomeninis judėjimas „Mūsų krašto sėkmei“ ir toliau tęsia gražius darbus. Praėjusią savaitę labai reikalingos ir jauno vaikino ateičiai itin svarbios dovanos sulaukė viena atokiosios Gudžiūnų seniūnijos šeima.
Gausioje šeimoje užaugo net 12 vaikų. Nors kraštiečiai gyvena tikrai labai kukliai, tačiau pagalbos prašyti neskuba, stengiasi verstis savo jėgomis. Vis tik visą pulką dorų vaikų užauginusi mama, matydama jauniausio sūnaus norą tęsti mokslus, šeimą kuruojančiai socialinei darbuotojai užsiminė, kad jo būsimoms studijoms labai reikalingas kompiuteris, kurio, deja, savo lėšomis šeima įsigyti neišgali.
Verčiasi sunkiai
Janinos (vardas pakeistas) šeimoje gimė ir užaugo visas tuzinas vaikų. Dauguma atžalų jau yra suaugusios, sukūrusios savo šeimas. P. Janiną ypač džiugina, kad visi jos vaikai gyvena Lietuvoje ir savo gerovę sugebėjo susikurti gimtojoje šalyje. Moteriai dienas praskaidrina jau ir šeši anūkėliai.
Tačiau Janina dar neatsipalaiduoja, mat į savarankišką gyvenimą liko išleisti tris jauniausias atžalas. Šie yra studentai, tad juos tenka išlaikyti kitąmet jau į septintąją dešimtį įkopsiančiai mamai.
[quote author=“P. Aukštikalnis“]Geriausi rezultatai sprendžiant socialines problemas ir gaunami tuomet, kai dirbama bendrai. Pradedant šeimomis, kurios nepaisant sudėtingos finansinės situacijos stengiasi, nepasiduoda, dorai augina vaikus, tuomet ir socialinių darbuotojų dėmesys, jų rūpestis, o taip pat ir labdaros pagalba yra ypač tikslinga, turinti ilgalaikį teigiamą poveikį.[/quote]
„Ši šeima yra tikrai labai šauni. Tai besistengiantys, žalingų įpročių neturintys žmonės. Visi jų vaikai užaugo dori ir geri žmonės. Tačiau šeima finansiškai verčiasi tikrai gana sunkiai ir gyvena labai kukliai. O pernai mirė jauniausių vaikų tėtis, tad atžalomis pasirūpinti Janinai tenka vienai. Visos šeimos pajamos yra tik iš socialinių pašalpų ir kitų valstybės mokamų išmokų, mat p. Janina dirbti negali, ji yra silpnos sveikatos“, – šeimą teigiamai apibūdina Gudžiūnų seniūnijos socialinė darbuotoja Rasa Kielienė.
Reikia kompiuterio
Socialinė darbuotoja pastebi, kad visi Janinos vaikai baigę mokyklą siekė įgyti specialybes, ne išimtis ir jaunėliai.
„Kaip jau minėjau, beveik visi p. Janinos vaikai jau yra suaugę ir savarankiški, tik trys jauniausi – studentai. Du mokosi Kėdainių profesinio rengimo centre, o jaunėlis sūnus šiemet baigė 10 klasę Miegėnų pagrindinėje mokykloje ir norėtų mokslus tęsti toliau. Vaikinas yra labai šaunus, gabus, mokykloje dėl jo elgesio nebuvo jokių skundų. Jaunuolis besimokydamas buvo aktyvus mokyklos gyvenime, sportavo. Džiugina ir tai, kad jis ne mėgėjas šlaistytis be tikslo po kaimą, mieliau pagelbėja namuose ar talkina sesers vyrui, kuris užsiima automobilių remontu. Su šia sritimi vaikinas ir norėtų sieti savo ateitį – jis rengiasi Panevėžyje įgyti autošaltkalvio specialybę, jau užpildė stojimo dokumentus bei laukia rugsėjo, kada galės pradėti mokslus. Tačiau tam, kad jaunuolis galėtų pilnavertiškai tęsti mokslus, jam būtinas kompiuteris, juk šiais laikais be jo nei mokslas, nei darbas jau neįsivaizduojamas.
Iki šiol vaikinas pasinaudoti kompiuteriu skubėdavo į vietinę biblioteką, taip pat mokykloje prie jo prisėsdavo. Vis tik turėti savo kompiuterį yra daug patogiau – tai ir laiko sutaupo, ir gyvenimą paprastesnį padaro. Tačiau šeimos pajamos labai menkos, socialinių pašalpų vos užtenka maistui ir būtiniausiems pirkiniams, pasitaupyti pinigėlių, deja, neišeina, tad ir kompiuterį įsigyti iš savo lėšų šeimai yra praktiškai neįmanoma. Todėl kreipiausi į judėjimą „Mūsų krašto sėkmei“ prašydama padėti šios šeimos jaunėliui įsigyti kompiuterį“, – pasakoja R. Kielienė.
Bendromis jėgomis
Gudžiūnų seniūnijos socialinės darbuotojos jau senokai bendradarbiauja su visuomeniniu judėjimu „Mūsų krašto sėkmei“ ir džiaugiasi jo parama sprendžiant Gudžiūnų krašto žmonių bėdas.
„Labai gera, kai žinai, kad yra, į ką atsiremti, jei seniūnijos žmonėms prireikia pagalbos. Į judėjimo komandą kreipiamės ne pirmą kartą, mūsų bendradarbiavimas visada yra labai šiltas ir, kas svarbiausia, produktyvus. Besikreipdama į juos visada žinau, kad gausiu rezultatą“, – šypsosi R. Kielienė.
„Geriausi rezultatai sprendžiant socialines problemas ir gaunami tuomet, kai dirbama bendrai. Pradedant šeimomis, kurios nepaisant sudėtingos finansinės situacijos stengiasi, nepasiduoda, dorai augina vaikus, kurie vėliau taip pat visomis išgalėmis kabinasi į gyvenimą, nori mokytis, siekia savo tikslų, tuomet ir socialinių darbuotojų dėmesys, jų rūpestis, o taip pat ir labdaros pagalba yra ypač tikslinga, turinti ilgalaikį teigiamą poveikį. Kitu atveju suteikta finansinė ar kita parama tėra tik tam kartui, problemos nesprendžiančios iš esmės.
Kai sulaukėme R. Kielienės prašymo pagelbėti Janinos šeimai įsigyti kompiuterį, nedvejodami ėmėmės šios problemos sprendimo, nes tokioms šeimoms visada labai malonu padėti. Juk užauginti 12 gerų, motyvuotų vaikų yra didžiulis darbas, turintis neįkainojamą reikšmę visai šaliai. O bendromis jėgomis pagelbėjant tokioms šeimoms ir yra kuriama dalelė mūsų krašto sėkmės. Todėl tikrai esame laimingi galėję nors truputį padėti šiai gražiai šeimai ir padovanoti nešiojamąjį kompiuterį“, – tvirtina visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ narys Paulius Aukštikalnis.
„O aš noriu dar pasidžiaugti ir tuo, kad su Gudžiūnų seniūnijos socialinėmis darbuotojomis gražiai ir aktyviai bendradarbiaujame, kad jos mumis pasitiki ir į mus kreipiasi. Tikiuosi, kad ir ateityje geri ryšiai bus išlaikyti.
Mes nesame pelno siekianti organizacija, judėjimas pinigų neuždirba, tad kreipiamės į verslininkus, pažįstamus žmones, kurie galėtų suteikti pagalbą stokojantiems ar patekusiems į bėdą žmonėms. Todėl esame jiems labai dėkingi, nes be jų mūsų darbas nebūtų toks sėk-
mingas“, – sako visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ narys Arūnas Kacevičius.
„Iš tikrųjų norint padėti žmonėms neretai net nereikia didelių finansinių išteklių. Daug dažniau tereikia noro, pasiryžimo ir iniciatyvos. Svarbu nebijoti ieškoti žmonių, norinčių ir galinčių pagelbėti, o prašyti jų paramos dėl kitų žmonių gerovės yra maloni pareiga. Nesvarbu, ko reikėtų – kompiuterio, rašomojo stalo ar kitokios pagalbos“, – įsitikinęs P. Aukštikalnis.