Padės pagyvenusiems ir vienišiems asmenims
Nesibaigiančiame gerų darbų maratone – prieš savaitę startavęs labdaros ir paramos fondo „Viltis–Vikonda“ projektas „Aš ir tu: tiesiame pagalbos ranką“.
Du mėnesius truksiančio Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamo projekto metu net 200-250 pagyvenusių ir vienišų asmenų pasieks savanorių teikiama pagalba.
Skyrė 2215 eurų
Projektui įvykdyti iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos gauta 2215 eurų. Fondo savanorės lankys senyvo amžiaus asmenis, senjorus, vienišus žmones bei socialiai pažeidžiamus bendruomenės narius jų namuose, prie puodelio arbatos nuoširdžiai pabendraus, patars, jei reikės, ir pagelbės.
Labdaros ir paramos fondo „Viltis-Vikonda“ projektų organizatorė Vitalija Surgautienė didžiuojasi savanorių neabejingumu ir begaliniu noru, prisidėti prie senyvo amžiaus kraštiečių socialinės atskirties visuomenėje mažinimo bei šių bendruomenės narių geresnės gyvenimo kokybės kūrimo.
Juk šiandien dažno senjoro vaikai išvykę gyventi į užsienį ir ten kuria savo gyvenimus, arba būna, vienas iš sutuoktinių miręs, tad jie patys jaučiasi itin vieniši ir, rodos, niekam nereikalingi.
Apsilankys, išklausys, patars
Anot V. Surgautienės, į projektą įsitraukusios savanorės pasirengusios ne tik apsilankyti senjorų namuose, bet kartu juos išklausyti, esant reikalui patarti ir nuraminti.
„Šiuo metu į darbą įsitraukė dešimt savanorių, įvairių specialybių moterys. Būtent jos pasiryžo pasitarnauti vyresnio amžiaus kraštiečiams, kurie kažkada mūsų kraštą kūrė, prisidėjo prie Lietuvos klestėjimo. Garbingo amžiaus sulaukęs žmogus, sukūręs šeimą, išauginęs vaikus, savo indėlį įdėjęs į mūsų kraštą, šiuo metu aplinkinių užmirštas ir jau niekam nebereikalingas.
Savanorės, nešinos lauknešėliu, kurį sudaro sausainių , saldainių rinkiniai ir arbata, maloniai praleis valandėlę, šiltai pabendraus, išklausys ir stengsis patarti senyvo amžiaus žmogui“, – vykdomo projekto tikslą akcentuoja projektų organizatorė ir viliasi, kad būtent tokia pagalba neleis senjorams jaustis vienišiems ir tokiems pažeidžiamiems.
Pagal Kėdainių seniūnijos pateiktus ir su projekte bendradarbiaujančių partnerių pasiūlytus sąrašus išėjusios lankyti senjorų savanorės džiaugiasi galėdamos prisidėti prie vykdomos projekto veiklos ir trūkstamu dėmesiu apgobti senyvo amžiaus asmenims, vienišus pagyvenusius senjorus bei kitus socialiai pažeidžiamus bendruomenės narius.
Savanoriavimas – asmens tobulėjimas
Fondo „Viltis–Vikonda“ vykdomame projekte „Aš ir tu: tiesiame pagalbos ranką“ pirmą kartą savanoriaujančiai Eglei Kantautei toks darbas reiškia išties daug.
„Mano nuomone, tai paties savanorio tobulėjimas. Visada mėgau bendrauti su senais žmonėmis, visada esu pasiruošusi juos užjausti. Neslėpsiu, man patinka klausytis jų istorijų ir taip prisiliesti prie jų širdies, prie jų skaudulio, prie jų laimės.
Tokie darbai atveria daugiau gerumo į mano pačios širdį ir tampa puikus pavyzdys šalia augantiems vaikams“, – tikina E. Kantautė.
Trūkta bendravimo
Savanorės Vilmos Vilčinskienės nuomone, vienišiems pagyvenusiems žmonėms labiausiai trūksta bendravimo.
[quote author=“Aut. past.“]Fondo savanoriai nuoširdžiai pabendraus prie puodelio arbatos su senyvo amžiaus ir vienišais asmenimis.[/quote]
„Tikriausiai ne vienas esame pastebėję, kad pagyvenę žmonės visada nori išsikalbėti, visada nori būti išklausyti, o man patinka bendrauti su žmonėmis.
Kadangi pati nebeturiu tėvų, tai toks darbas man taps lyg atsiminimu, lyg bendraučiau su savo tėvais, o kartu bus ir puiki proga suprasti vienišus senjorus, išklausyti juos“, – sako V. Vilčinskienė.
Grįžtamasis ryšys – dešimteriopai malonesnis
„Ar dideliam, ar mažam, ar jaunam ar senam – visiems reikia meilės“, – mano dar viena labdaros ir paramos fondo „Viltis-Vikonda“ savanorė Aušra Nesterovienė.
„Kiekviena savanoriaudama projekte galėsime prisidėti ir prisiliesti prie žmogaus širdies ir suteikti jam bent lašelį šilumos, bent lašelį laimės.
Tokiu momentu bus pasiekta dviguba nauda – vienišam žmogui bus malonu, o mums, savanorėms, tas grįžtamasis ryšys bus dešimteriopai didesnis ir malonesnis“, – savo nuomonę dėsto A. Nesterovienė.
Darbas su senjorais – prasmingiausias
Jau nebe pirmą savanorystės darbą labdaros ir paramos fone „Viltis-Vikonda“ atliekanti Aušrelė Kaminskienė galvoja, kad darbas su senjorais yra pats prasmingiausias.
[quote author=“Aut. past.“]Du mėnesius truksiančio projekto metu savanorių teikiama pagalba pasieks net 200–250 pagyvenusių ir vienišų asmenų.[/quote]
„Vyresnio amžiaus žmonės tikrai trokšta dėmesio, jiems reikia išsikalbėti. Ir kitą kartą tas išsikalbėjimas yra kur kas svarbiau už bet kokią materialinę pagalbą. Bendraujant, išklausant galima pasiguosti, aptarti vienokios ar kitokios iškilusios problemos sprendimo būdus, pasidalinti istoriniais įvykiais jų ir mūsų gyvenime. Bendravimo metu pasiektas rezultatas tikrai bus neatlygintinas, mūsų širdyse pasėjęs gerumo jausmą“, – akcentuoja A. Kaminskienė.
Nenori užsisedėti
Beveik visą savo gyvenimą su žmonėmis dirbusią Lydą Bičkienę į Labdaros ir paramos fondo „Viltis-Vikonda“ savanorystės namus atvijo noras neužsisėdėti namie.
„Be galo patinka dirbti su pagyvenusiais žmonėmis. Kadangi anksčiau dirbau su žmonėmis, todėl ir dabar nenoriu sau leisti užsisėdėti namuose, priešingai, kaip tik galėdama stengiuosi bent dalele prisidėti prie kitų žmonių gerovės sukūrimo“, – teigia L. Bičkienė.
Vertina prisidėjusius
V. Surgautienė vertina savanorius, projektą rūpestingai kuruojančią fondo „Viltis–Vikonda“ įkūrėjos bei globėjos koncerno „Vikonda“ valdybos pirmininkės Jolantos Blažytės visuomeninę patarėją Nijolę Naujokienę, prie projekto prisidėjusius geradarius, vykdomo projekto partnerius – Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos Kėdainių rajono skyrių, Kėdainių miesto brandaus amžiaus žmonių klubą ,,Rudenėlis“, Kėdainių trečiojo amžiaus universitetą, rajono Neįgaliųjų draugiją, Kėdainių samariečių bendriją, Kėdainių bendruomenės socialinį centrą, Kėdainių miesto seniūniją, kurie dirba neįtikėtinai svarbų darbą.
Kviečia prisidėti
Projektų organizatorė kreipiasi į seniūnijų gyventojus, miestiečius, seniūnaičius projektų organizatorė kviečia prisidėti prie akcijos informuojant fondą apie senjorus, vienišus senyvo amžiaus asmenis arba socialiai pažeidžiamus ar priklausomybių sunkumus išgyvenančias šeimas, pavienius žmones, kuriems pagalba, pokalbis šiandien yra tikrai būtini.
Fondo atstovai rekomenduoja būti atidiems ir neįsileisti į namus fondo vardu prisidengusių asmenų. Jei abejojate ar įtariate, kad į jūsų namus nori patekti ne „Vilties–Vikondos“ savanoris, kreipkitės į fondą nedelsdami telefonu 8 600 24 599.