90-metį švenčianti senjorė niekuomet nebijojo sunkaus darbo

 90-metį švenčianti senjorė niekuomet nebijojo sunkaus darbo

Babytė daug metų dirbo Sirutiškio daržininkystės ūkyje, darbas buvo ne iš lengvųjų. Išėjusi į pensiją, turėdama daug ir gražaus laisvo laiko, dainavo Sirutiškio kaimo folkloro ansamblyje „Radasta“./Asmeninio archyvo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių rajono Surviliškio seniūnijos Sirutiškio kaime tikrai nėra nė vieno žmogaus, kuris nepažinotų šio kaimo gyventojos Viktorijos Šeliakienės. Visai neseniai kaimo šviesulys, įvairių švenčių dalyvė, aktyvistė šventė savo 90-metį. Bendruomenės namuose su trenksmu gimtadienį šventusi senjorė atskleidė, kad ilgaamžiškumo ir geros sveikatos priežastis – meilė darbui, meilė net ir sunkiam darbui. Moteris daug metų ne tik sunkiai dirbo, bet ir padarė daug gerų darbų.

Rinkosi į namus

Paminėti garbingo babytės jubiliejaus artimieji rinkosi į bendruomenės namus, mat jų ratas toks didelis, kad močiutės butelyje ir vietos neužtektų.

„Bendruomenės namuose paminėti močiutės, o tiksliau, babytės, nes taip mes ją visuomet vadiname nuo mažens, 90 metų jubiliejų susirinko tik giminių ratas.

Gausybė sveikinimų skendo gėlių ir atvirukų jūroje. O garbingo jubiliejaus neaplenkė ir meškinas Gučis, kuris pašokdino babytę su trenksmu“, – pasakojo jubiliatės anūkė Giedrė Bičkienė.

Paminėti garbingo babytės jubiliejaus artimieji rinkosi į bendruomenės namus, mat jų ratas toks didelis, kad močiutės butelyje ir vietos neužtektų./Asmeninio archyvo nuotr.

Gausi šeima

V. Šeliakienė susilaukė 3 vaikų dabar turi 6 anūkus ir 6 proanūkius. Sirutiškyje moteris gyvena maždaug nuo 1965 metų.

„Babytė daug metų dirbo Sirutiškio daržininkystės ūkyje, darbas buvo ne iš lengvųjų. Išėjusi į pensiją, turėdama daug ir gražaus laisvo laiko, dainavo Sirutiškio kaimo folkloro ansamblyje „Radasta“.

Babytė muzikavo apie 20 metų. Daug metų gegužės mėnesiais organizuodavo mojavas – gegužinės pamaldas. Rinkdavosi su kaimo žmonėmis melstis.

Babytė kasdien užmiega ir atsikelia su malda ir mus, anūkus, vaikystėje taip mokė. Gal tai jai suteikia šitiek jėgų visiems padėti“, – svarstė sirutiškietės vaikaičiai.

V. Šeliakienė susilaukė 3 vaikų, dabar turi 6 anūkus ir 6 proanūkius. Sirutiškyje moteris gyvena maždaug nuo 1965 metų.

Aut. past.

Tikra aktyvistė

V. Šeliakienė nuolat juda, nenustygsta vietoje, moteriai labai patinka bendrauti. Ji ir maistą gaminasi pati, labai mėgsta skaniai pavalgyti.

Moteris palaiko tvarką ne tik namuose, bet ir daugiabučio laiptinėje bei kieme.

„Mūsų babytė daug metų siuva, būna, kad ir dabar prideda ranką prie siuvimo mašinos. Advento laikotarpiu prieš didžiąsias šventes ji kaimo žmones, kurie serga ar nevaikšto, aprūpina kalėdaičiais. Jos variklis – daryti gera kitiems“.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video