10 dalykų, kuriuos reikia žinoti prieš perkant sužadėtuvių žiedą

 10 dalykų, kuriuos reikia žinoti prieš perkant sužadėtuvių žiedą

Sužadėtuvių žiedo pirkimas yra jaudinantis! Pagaliau radote tą vienintelę ir dabar ieškote tobulo žiedo, su kuriuo galėsite užduoti svarbiausią klausimą. Tam kad žiedo rinkimo procesas būtų lengvesnis, pateikiame 10 dalykų, kuriuos reikia žinoti prieš perkant sužadėtuvių žiedą.

1. Aptaisai ir deimantai dažnai parduodami atskirai

Pradėkime nuo to, ko daugelis žmonių nežino: aptaisai ir centriniai akmenys dažnai parduodami atskirai. Taigi, kai perkate sužadėtuvių žiedą, dažnai perkate du dalykus – centrinį akmenį (paprastai baltą deimantą) ir aptaisą (metalinį karkasą, kuriame laikomas centrinis akmuo). 

Kai kuriuose žieduose centrinis akmuo būna iš anksto nustatytas. Pavyzdžiui, beveik visi antikvariniai sužadėtuvių žiedai yra visiškai sukomplektuoti, o daugelis šiuolaikinių juvelyrų gamina iš anksto sukomplektuotus žiedus. Tad jei norite jau sukomplektuoto žiedo, siūlome Ziedelis.lt turi aukščiausios kokybės platų sužadėtuvių žiedų pasirinkimą. 

2. Žinokite 4C

Jei, kaip ir dauguma žmonių, ieškote sužadėtuvių žiedo su deimantu, prieš pirkdami deimantą rekomenduojame suprasti 4C. 4C yra deimantui suteikiami kokybės laipsniai. Pateikiame trumpą 4C apžvalgą:

Šlifavimas: Deimantas vertinamas pagal tai, kaip gerai jis yra išpjautas, o tai turi įtakos šviesos atspindėjimui.

Spalva: balto deimanto spalvos įvertinimas.

Skaidrumas: Skaidrumas – tai deimanto vidaus ir išorės nepriekaištingumo įvertinimas ir inkliuzų nebuvimas.

Karatas: svorio matas, pagal kurį galima spręsti, kokio dydžio yra deimantas.

3. Juvelyrikos ekspertai sako, kad pirmenybę reikia teikti deimantų šlifavimui

Nors kiekvienas iš 4C yra svarbus, juvelyrikos ekspertai paprastai rekomenduoja vertinant deimantą pirmenybę teikti briaunavimui. Įdomu, kodėl? Jei deimantas prastai nušlifuotas, jis blogai atspindės šviesą, todėl atrodys nuobodus ir neryškus.

4. Forma ir aptaisai 

Du dalykai, darantys didžiausią įtaką sužadėtuvių žiedo stiliui, yra centrinio akmens forma ir nustatymo stilius. Forma – tai jūsų deimanto centrinio akmens forma (pavyzdžiui, apvali, ovali, princesė, smaragdas ir t. t.), o kiekvienai formai būdingas skirtingas stilius. Sužadėtuvių žiedo nustatymas taip pat turės įtakos jo stiliui. Aptaisai gali būti klasikiniai, senoviniai, modernūs, unikalūs ir daugybė kitų.

5. Užsisakykite iš anksto

Jei neperkate iš anksto nustatyto sužadėtuvių žiedo, juvelyrui prireiks šiek tiek laiko, kad jūsų norimą deimantą įdėtų į sužadėtuvių žiedo aptaisą. Be to, kai kurie sužadėtuvių žiedai gaminami tik po jūsų užsakymo, o tai gali užtrukti. Taigi, norėdami būti tikri, kad sužadėtuvių žiedą turėsite iki tos dienos, kai norėsite pasipiršti, žiedą užsisakykite gerokai iš anksto. Geriausia taisyklė – užsakyti prieš 6 savaites, kad turėtumėte pakankamai laiko, tačiau pasitarę su juvelyru sužinokite, kiek tiksliai laiko gali prireikti jūsų žiedui pagaminti.

6. Nėra „teisingos“ sumos, kurią reikėtų išleisti

Galbūt esate girdėję, kad yra tam tikra suma, kurią turite išleisti sužadėtuvių žiedui. Paprastai žmonės sako, kad sužadėtuvių žiedui turėtumėte išleisti 3 mėnesių atlyginimo ekvivalentą. Tačiau iš tikrųjų nėra „teisingos“ sumos, kurią reikėtų išleisti sužadėtuvių žiedui. Turėtumėte išleisti tik tiek, kiek jums patogu. Jūsų biudžetas yra asmeninis sprendimas, todėl galvokite apie savo unikalią finansinę padėtį, užuot vadovavęsi senamadiškomis „taisyklėmis“. 

7. Vėliau visada galėsite atnaujinti žiedą

Jei susižadėjimo metu negalite įsigyti norimo didelio ir puošnaus žiedo, nepamirškite, kad vėliau visada galite jį patobulinti. Labai įprasta sužadėtuvių žiedus atnaujinti jubiliejų ar metinių proga, todėl, jei bijote, kad išsinksite ne jūsų sužadėtinės svajonių žiedą, žinokite, kad visada galite atnaujinti deimantą ar aptaisą vėliau.

8. Pažinkite savo tauriuosius metalus

Sužadėtuvių žiedų aptaisų būna iš įvairių tauriųjų metalų. Ir dažnai tas pats žiedo nustatymo stilius gali būti pagamintas iš skirtingų tauriųjų metalų. Populiariausi taurieji metalai sužadėtuvių žiedams yra platina, baltasis auksas, geltonasis auksas ir rožinis auksas. Tauriųjų metalų pasirinkimas turės įtakos žiedo stiliui ir tam, kiek jam gali reikėti priežiūros.

9. Garantijos nėra tas pats, kas juvelyrinių dirbinių draudimas

Žmonės dažnai painioja garantijas su juvelyrinių dirbinių draudimu, nors šie dalykai yra visiškai skirtingi. Paprastai garantijos, apsaugo jus nuo gamybos defektų ir kasdienio žiedo nusidėvėjimo, kad jūsų papuošalai visada atrodytų kaip nauji, o juvelyrinių dirbinių draudimas gali apsaugoti jus nuo tokių dalykų kaip atsitiktinė vagystė ar praradimas. 

10. Galite rinktis pagal užsakymą

Jei nerandate savo svajonių sužadėtuvių žiedo, visada galite užsisakyti sužadėtuvių žiedo pagal užsakymą sukūrimą. Sukurti žiedą pagal užsakymą yra paprasčiau ir pigiau, nei manote. Ir verta skirti daugiau laiko, kurio gali prireikti, kad būtų suprojektuotas ir sukurtas kažkas pagal užsakymą. Proceso pabaigoje turėsite žiedą, kuris bus nepanašus į jokį kitą, kaip ir jūsų poros meilė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video