Vietoj teismo salės – ligonio lova

 Vietoj teismo salės – ligonio lova

Skandalais pagarsėjusio buvusio Kėdainių miesto seniūno Alvydo Kleivos ir „Kėdainių butų“ direktoriaus Remigijaus Naujoko nesutarimai persikėlė į teismą. Kėdainių rajono apylinkės teisme byla turėjo būti svarstoma trečiadienį, tačiau teismo posėdis neįvyko – A. Kleivos advokatas paprašė bylos nagrinėjimą atidėti, nes jo klientas vietoj teismo salės atsidūrė ligonio lovoje.

Atleido neteisėtai?

Keistomis aplinkybėmis į „Kėdainių butų“ direktoriaus pavaduotojo postą priimtas Alvydas Kleiva, nespėjus jam net kojų deramai apšilti, buvo atleistas. Jo manymu atleidimas buvo neteisėtas, tad šį R. Naujoko sprendimą jis nusprendė apskųsti teismui. Nors A. Kleiva iš užimamų pareigų buvo atleistas dėl prieš pusantrų metų užsitarnauto teistumo, buvusiam Kėdainių miesto seniūnui, regis, jokie moralės principai nebegalioja.

Vasario 5 dieną Kėdainių rajono apylinkės teismą pasiekė A. Kleivos ieškinys, kuriuo jis mėgino ginčyti savivaldybės įmonės „Kėdainių butai“ vadovybės sprendimą nuo šių metų sausio 11 dienos atleisti jį iš einamų pareigų.

Advokatas visų niuansų nežino

Pasak A. Kleivos advokato Mindaugio Šeškauskio, jo klientas į teismo posėdį neatvyko, nes guli ligoninėje. „Šiandieną gavau informaciją iš savo atstovaujamojo, kad jis yra susirgęs, ir yra ligoninėje. Man atsiuntė pažymos kopiją, kitame posėdyje pateiksime originalą“, – kalbėjo advokatas.

Advokato teigimu, byla negali būti nagrinėjama be A. Kleivos, nes kai kurias jos aplinkybes žino tik pats A. Kleiva, o advokatas apie jas nėra informuotas. Be to, teisininkas paaiškino, kad pats A. Kleiva nori betarpiškai apklausti liudytojus. 

R. Naujoko advokatė Karina Račkauskienė prašė, jog teismo posėdis nebūtų atidedamas, ir pateikė pakankamai svarių argumentų, tarp kurių buvo trumpas darbo bylos nagrinėjimui skirtas laikas bei faktas, kad ieškovo advokatas turėtų būti išsamiai susipažinęs su bylos informacija.

Iš ties keista, jog „dauguma aplinkybių“ yra žinomos tik A. Kleivai, bet nežinomos jo advokatui…

Namo eiti gali, o į posėdį – ne?

Teisėja teiravosi, ar A. Kleivos liga netruks kelis mėnesius – juk darbo bylos nagrinėjimui skirtas laikotarpis yra gana trumpas. Advokatas M. Šeškaukis teigė negalįs atsakyti į šį klausimą.

Teisėja taip pat teiravosi dėl tikslesnių A. Kleivos ligos aplinkybių. „Tai čia vakar jis patyrė stuburo traumą? Ar jis vaikščioti negali visai?“ – teiravosi tesėja.

Advokatas atsakė nežinąs, kokia liga užklupo A. Kleivą, jis tikino žinąs tik tai, kad šis guli stacionare, ligoninėje. Į klausimą, ar A. Kleiva negali judėti, atsakyta nebuvo.

Vėliau paskambinęs savo klientui M. Šeškauskis gavo informaciją, kad ligos gydymui prireiks maždaug mėnesio laiko.

Ligoninėje neguli

„Rinkos aikštės“ žurnalistams paskambinus į Kėdainių ligoninės neurologijos skyrių, atsiliepusi telefonu budinti seselė pasakė, kad Alvydas Kleiva yra įregistruotas dieniniame stacionare, kur jam suleidžiami vaistai ir jis išeina.

„Jis susileidžia vaistus ir išeina, nėra jo dabar“, – sakė budinti seselė.

Beje, skambinta buvo 13.40, o teismo posėdis prasidėjo 13.00.

Taigi, kyla klausimas – ar išties vaistų susileidimas yra tokia sudėtinga procedūra, kad dėl to į teismo posėdį, kuriame, advokato teigimu, A. Kleiva dalyvauti nori, ieškovas neatvyksta?

Šis tas įdomaus pabaigai

Į teismo posėdį buvo atvykę ir du liudininkai – „Kėdainių butų“ direktoriaus pavaduotojas Sigitas Valantiejus ir saviovaldybėje dirbanti „Kėdainių butų“ valdybos pirmininkė Audronė Naujalienė.

Sužinojusi apie pasikeitusį bylos nagrinėjimo laiką A. Naujalienė teisėjai pranešė, jog tuo metu teismo posėdyje negalės dalyvauti, nes atstogaus ir išvyks į užsienį. Tačiau šią informaciją ji teisėjai pateikė… už uždarų durų, nors visi bylai svarbūs dalyviai dar nebuvo išsiskirstę, ir pakeisti bylos nagrinėjimo datą buvo galima visiems dalyvaujant.

Keista, kad svarbi bylos liudininkė asmeniškai bendrauja su teisėja, kol bylos nagrinėjimas nėra baigtas…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video