Vieno nepadarė – atidavė kitam

 Vieno nepadarė – atidavė kitam

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Gerėjanti ekonominė situacija visoje Lietuvoje užtikrina ir didesnes įplaukas į savivaldybių biudžetus. Kėdainių biudžetas – ne išimtis. Kadangi rajono biudžeto tikslinimas vyko dar rugsėjo mėnesio rajono Tarybos posėdyje, kuomet ir paaiškėjo, kad Kėdainiai 2017-aisiais prarado apie 7 mln. eurų, nes nesugebėjo atlikti 10,8 procentų suplanuotų darbų, gruodžio mėnesio rajono Tarybos posėdyje buvo atlikti tik labai nedideli biudžeto tikslinimo pakeitimai. Pats didžiausias jų sietinas su Pavermenio nuotekų tinklų nenutiesimu ir šiems darbams skirtų lėšų perskirstymu bei papildomų lėšų skyrimu neįvardintiems darbams Didžiosios Rinkos aikštėje.

Nors bendras rezultatas lyg ir džiugina – pajamos savivaldybės biudžete didės daugiau kaip 15 tūkstančių eurų, vis dėlto paaiškėjo, kad kai kurių prižadėtų darbų įgyvendinti jau, galima sakyti, eilinį kartą nepavyko.

Ne visi Tarybos nariai atkreipė dėmesį, kad diskusijos dėl padidintų lėšų Didžiosios Rinkos aikštei net nebuvo. Giedrės Minelgaitės-Dautorės nuotr.Kas gaus daugiau?

Keliose srityse savivaldybei pasisekė sutaupyti arba surinkti daugiau pinigų nei planuota. Pavyzdžiui, buvo surinkta daugiau pajamų padidinus vietinės rinkliavos mokestį – net 60 tūkst. eurų, kurie bus skirti savivaldybės administracijai. Už šiuos pinigus bus vykdoma komunalinių atliekų programa.

Didėja ir Europos Sąjungos finansinės paramos pajamos. Josvainių socialinio ir ugdymo centrui atnaujinti ir savarankiško gyvenimo namams įkurti skiriama beveik pusantro tūkstančio eurų daugiau nei planuota. Tiek pat didės lėšos, skirtos ir Kėdainių sinagogai (Smilgos g. 5A) sutvarkyti.

10 tūkst. eurų didinamos lėšos savivaldybės administracijai, projektui kurio metu bus kompleksiškai sutvarkytos Kėdainių miesto upių prieigos, sukuriant patrauklias viešąsias erdves bendruomenei ir verslui.

Kas siurbia pinigus?

Nepavykus įgyvendinti vieno projekto, pinigai bus perskirstyti kitiems projektams, tačiau iš esmės didžioji liūto dalis atiteks ne kam kitam, o… Didžiosios Rinkos aikštės remontui.

Buvo planuota įrengti nuotekų tinklus Pavermenio kaime ir tam numatyta daugiau kaip 60 tūkstančių eurų.

Tačiau darbų neatlikus, 50 tūkstančių eurų iš šios sumos atiteks Didžiosios Rinkos aikštės rekonstrukcijos darbams užbaigti.

[quote author=“Aut. past.“]Nepavykus įgyvendinti vieno projekto, pinigai bus perskirstyti kitiems projektams, tačiau iš esmės didžioji liūto dalis atiteks ne kam kitam, o… Didžiosios Rinkos aikštės remontui.[/quote]

Kiek daugiau kaip 10 tūkstančių skirta miesto gatvėms ir šaligatviams sutvarkyti, įrengiant ir apšvietimą (A. Kanapinsko g., Lukšio g., Žemaitės g., Mindaugo g., Pavasario g.). Taip pat šiek tiek pinigėlių nubyrės Akademijos gimnazijos naujo priestato šildymui, Josvainių socialinio ir ugdymo centrui ir sinagogai.

Tiesa, apie tai, kaip pavyko sutaupyti šias lėšas ir kam atiteko didžioji jų dalis, kai kurie Tarybos nariai turėjo griežtą nuomonę.

„Gal aš neatkreipiau dėmesio, bet to dalyko, kad Didžiosios Rinkos aikštės projekto vertė pakeista, aš nežinojau. Nepamenu jokios diskusijos, priežasčių, kodėl ta suma didinama, kokiems darbams pinigų reikia. Matyt, čia pastaba man pačiam ateičiai.

Noriu pastebėti, kad rajono administracija tikrai šiemet kur kas geriau vykdė Tarybos priimtus sprendimus, tačiau tenka apgailestauti, kad kai kurie sprendimai taip ir liko neįvykdyti. Pavermenyje nesutvarkytos nuotekos, tad belieka tikėtis, kad bent kitais metais visi Tarybos sprendimai bus įgyvendinti“, – kalbėjo Viktoras Muntianas.

Rajono meras Saulius Grinkevičius stojo ginti rajono administracijos teigdamas, kad darbai nebuvo įgyvendinti dėl labai prasto oro.

Vis dėlto atkreiptas dėmesys, kad Tarybos sprendimas dėl nuotekų sutvarkymo priimtas buvo jau seniai, taigi dangstytis netinkamu oru yra mažų mažiausiai keista.

Kiek ir kam skirta pinigų?

  • 50 tūkst. eurų – Didžiosios Rinkos aikštės rekonstrukcijai.
  • 10 tūkstančių eurų – miesto gatvių ir šaligatvių sutvarkymui, įrengiant ir apšvietimą (A. Kanapinsko g., Lukšio g., Žemaitės g., Mindaugo g., Pavasario g.).
  • Taip pat nedidelė dalis pinigų skirta Akademijos gimnazijos naujo priestato šildymui, Josvainių socialinio ir ugdymo centrui ir sinagogai.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video