Vairuotojams atsiras galimybė įsigyti naujo dizaino automobilio numerius

 Vairuotojams atsiras galimybė įsigyti naujo dizaino automobilio numerius

Regitros nuotr.

BNS inf.

Nuo spalio vairuotojams atsiras galimybė įsigyti Lietuvos Heraldikos komisijos patvirtinto naujojo dizaino automobilio numerio ženklus su Lietuvos valstybės herbu – Vyčiu, pranešė Vidaus reikalų ministerija. Pažymima, jog esami transporto priemonių numerio ženklai, kuriuose nėra Vyčio simbolikos, liks galioti ir toliau, tad atėjus rudeniui jų keisti nereikės.

„Klientų norą išsiskirti eisme ir pabrėžti savo patriotiškumą jautėme ir anksčiau. Tai parodo, pavyzdžiui, numerio ženklų su raidžių deriniais LTU, LIT, LDK ir kt. populiarumas. Planuojame, jog dar šiemet, spalio mėnesį, „Regitros“ klientams suteiksime galimybę įsigyti numerio ženklus su itin svarbiu tautiniu elementu – Lietuvos valstybės herbu – Vyčiu“, – sako „Regitros“ generalinis direktorius Vaidas Dominauskas.

Anot jo, šis projektas išsiskiria savo apimtimi, kadangi į numerio ženklus, įvairius jų formatus įvedamas visiškai naujas simbolis. Dėl to atitinkamai koreguojami ir tam tikri įprastiniai simbolių išdėstymai, lygiavimai. 

Anot ministerijos, ne visos numerio ženklų plokštelės bus gaminamos ir išduodamos su Vyčio ženklu. Projektuose numatyta, kad Lietuvos herbas nebus naudojamas diplomatiniuose, galingiesiems keturračiams ir iš šalies išvežamoms transporto priemonėms ženklinti skirtuose numerio ženkluose.

Taip pat planuojama, kad herbo nebus laikinuose valstybinio numerio ženkluose, skirtuose motorinėms transporto priemonėms, priekaboms, savivaldžių automobilių bandymams ženklinti ir lentelėse su registracijos numeriu, t. y. dviračiams skirtose lentelėse.

Išsamesnė informacija apie naujuosius numerio ženklus, jų kainas ir įsigijimo galimybes bus plačiau pateikiama po įvykusių viešųjų pirkimų procedūrų. Projektas nereikalaus jokių valstybės biudžeto lėšų ir bus įgyvendinamas iš įmonės „Regitra“ resursų. 

1 Komentaras

  • bus numeriai su drg landsbergio fizionomija vietoje buvusio technikinės apžiūros lipduko .

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video