„Turėti milijardą puiku, tačiau jis turi būti naudojamas efektyviai“

 „Turėti milijardą puiku, tačiau jis turi būti naudojamas efektyviai“

Viktoras Fiodorovas, LR Seimo narys

Seimo Darbo partijos frakcijos nuomone, Valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektas, stumiamas buldozerio principu, net neapgalvojus racionalių opozicijos siūlymų, nėra nei proporcingas, nei teisingas. 

Pasak frakcijos seniūno Viktoro Fiodorovo, dėl to nukentės paprasti žmonės – valdantieji neatsižvelgė į darbiečių siūlymus didinti vaiko pinigus ir valstybės tarnautojų koeficientus, kelti neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) ir vidurinei klasei bei kitus didelės įtakos kiekvienai šeimai galinčius turėti siūlymus.

Biudžete numatytas pajamų ir kainų kilimas neproporcingas, infliacija auga, o priemonių jai suvaldyti nenumatoma. Tenka apgailestauti, kad šįsyk sužaidė valdančiųjų ambicijos – net matydami, kad opozicijos siūlymai yra geri, dėmesio jie tam neskyrė. Diskusijų imitacija buvo nebloga, tačiau tik tiek.

Vienas aktualiausių klausimų – valdančiųjų siūlymai dėl NPD, kurie užribyje palieka vidurinę klasę. Jei būtų įsiklausyta į Darbo partijos frakcijos siūlymą, atlyginimai kiltų ne tik minimalią algą gaunantiesiems. Kiek daugiau uždirbantiems atlyginimai į rankas būtų padidėję keliasdešimčia eurų, tačiau valdantieji nusprendė, kad NPD reikia didinti tik tiems, kurie uždirba mažiau, nei siekia vidutinis atlyginimas.

Deja, į mūsų siūlymą didinti NPD ir vidurinei klasei atsižvelgta nebuvo. Taigi šiems žmonėms teks didesnė mokesčių našta. Manau, kad tai yra neteisinga, nes visi mes sumokame mokesčius – ir tie, kurie gauna vidutines pajamas, ir tie, kurie gauna mažesnes. Valdantieji pasielgė neteisingai, mūsų pasiūlymas buvo logiškesnis, prasmingesnis ir atlieptų visų gyventojų, kurie dirba, uždirba ir moka mokesčius lūkesčius.

Didinamos įvairios socialinės išmokos, bet atidžiau pažiūrėjus į bendrą biudžeto struktūrą akivaizdu, kad lieka COVID rezervas – 300 milijonų, kuriuos Vyriausybė skirstys be Parlamento įsikišimo. 

Tai nėra gerai, tai – per didelė suma, jeigu norime suvaldyti pandemiją, kuri tęsiasi jau kelerius metus. Šie pinigai turi turėti konkrečius tikslus, pavyzdžiui, ligoninėms modernizuoti ir panašiai. Dabar gi neaišku, kur šie pinigai nukeliaus.

Darbo partijos frakcija laukia iš Vyriausybės grįžtančio patobulinto projekto, tačiau kol kas akivaizdu, kad Vyriausybė, kalbėdama apie pinigus pamiršta akcentuoti tinkamą ir efektyvų jų panaudojimą.

Bijau, kad jei Vyriausybė ir toliau taip atmestinai žiūrės, tas milijardas gali būti panaudotas neefektyviai. Svarbu ne tik turėti pinigus biudžete, bet ir žinoti, kaip efektyviai juos panaudoti. Dėl to mums kyla abejonių.

2 Komentarai

  • Kalbėt ,o tau tylet,zlugusios partijos ,niekšelis

  • GERIAU KLAUSYKIT MASIULIO IR LIBERALU UZ WYSKIO DEZUTE

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video