Tautodailininkui Vytautui Ulevičiui – Vyriausybės kultūros ir meno premija

 Tautodailininkui Vytautui Ulevičiui – Vyriausybės kultūros ir meno premija

Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

rinkosaikste.lt, BNS inf.

Ministrų kabinetas pirmadienį skyrė Vyriausybės kultūros ir meno premijas dvylikai menininkų. Tarp laureatų yra ir kraštiečiams gerai žinomas tautodailininkas Vytautas Ulevičius.

Laureatai atrinkti iš 37 kandidatų. „Komisija šiemet ypač norėjo atkreipti dėmesį į tuos kūrėjus, į tuos žmones, kurių pavardės dėl jų veiklos specifikos nebūtinai būna plakatuose rašomos didžiausiomis raidėmis, galbūt net ne visada patenka į viešumą, kaip norėtume, bet jų darbas yra itin reikšmingas mūsų kultūros ir meno pasauliui ir atsidavimas tam yra neabejotinas“, – sakė kultūros Simonas Kairys ir atkreipė dėmesį, kad iš 12 skirtų premijų devynias gavo moterys.

Be V. Ulevičiaus, premijos skirtos rašytojams Gintarui Patackui, Undinei Radzevičiūtei, kino režisierei Janinai Lapinskaitei, choro dirigentui Povilui Gyliui, aktorei Aldonai Bendoriūtei-Gadliauskienei, choreografei, šokio pedagogei Birutei Banevičiūtei, teatro menininkei Saulei Degutytei-Šiekštelienei, literatūrologei Violetai Kelertas, dailėtyrininkei Ramutei Rachlevičiūtei, dailės istorikei Regimantai Stankevičienei, grafikei Birutei Zokaitytei.

V. Ulevičius yra 2003 m. Kėdainių krašto kultūros premijos laureatas, Kėdainių krašto Dailės draugijos garbės narys (nuo 2004). Respublikinėse amatų dienose du kartus pelnė „Drožėjų drožėjo“ vardą (1981 ir 1987 m.), yra pelnęs aukščiausią tautodailininkų apdovanojimą „Aukso vainiką“ (2010 m.)

Krakėse gyvenantis tautodailininkas dalyvauja įvairiose parodose Lietuvoje ir užsienyje. Jo darbai pastebimi daugelyje Lietuvos vietų – aikštėse, parkuose, kapinėse, ant kalvų, prie bažnyčių, kryžkelių. Tautodailininko darbų ekspozicija yra ir Kėdainių krašto muziejuje.

V. Ulevičiaus darbuose vyrauja istorinės, mitologinės, religinės ir tradicinio liaudies meno temos. Skulptūras gausiai puošia ištobulinta liaudies meno ornamentika. Skulptūrų meninė stilistika, plastika yra savita, būdinga šiam kūrėjui, atpažįstama tarp kitų drožybos meistrų kūrinių. 

V. Ulevičius sudarė ir išleido savo kūrybos fotoalbumą „Medžio giesmė“ (2008 m.).

Premijos skiriamos Lietuvos, taip pat pasaulio lietuvių kultūros ir meno kūrėjams bei veikėjams už svarų indėlį į kultūrą ir meną bei ypatingus šios srities nuopelnus.

Vyriausybės kultūros ir meno premijos teikiamos nuo 1997 metų.

Kasmet skiriama ne daugiau kaip 12 premijų. Vyriausybės kultūros ir meno premija yra 340 bazinių socialinių išmokų dydžių – 13,6 tūkst. eurų.

10 Komentarai

 • Žmogus šio apdovanojimo tikrai nusipelnė.Ačiū seniūnui už šios idėjos iškėlimą ir be abejo rajono merui už parodytą lyderystę,kad ši iniciatyva taptų kūnu.

  • Seniūnas tai tik garbės nori,, čia ministerijai aplinkosaugos reikia dekoti.

 • Jei neklystu, seniūnas darbietis, skaičiau internete, kad kandidatavo Raseiniuose su Darbo partija. Tai savas! Ura, tovarišči!

 • Koks susiraukęs tas Ulevičius:)

 • Kad seniūnas senas liberalas, tik užsislaptinęs.

  • Pelėdnagių prijaučia liberalam, o Krakių tai Nijolės žmogus.

 • O kaip smagu! Nijolė įtakingiausia moteris Lietuvoj. Viską ji tvarko. Ir rajone ir Lietuvoj. Kad taip daugiau tokių žmonių.Jau rajonui nevadovauna 10 metų, o konservatyvlibeberalvalstiečiai deda į kelnes , kad laimės jinai rinkimus.. Gaila, kad žada jau neit į politiką. Bet jeigu eis, tai tik už ją!

 • Tik aklas gali nematyti kaip seniūnas pakeitė Krakes, šiuolaikiniai gėlynai,naujos kapinių tvoros ir t.t. Bet vistiek įdomu kas čia jį pasitempė iš tų Raseinių….

  • Tik durnas gali nesuprasti, kad Krakes ispuostos uz musu valdiskus pinigus. Visi jus uz ta papuosima savo mokesciais ir sumokejot, abugeliai! Kam tos geles, jei miestelis suduose skesta, aplinkiniai kaimai taip pat, bet aisku, svarbiausia geles… Seniunui po langais ypac.

 • […] Vyriausybės kultūros ir meno premijos. Jas atsiims ir du kėdainiečiai tautodailininkas Vytautas Ulevičius ir rašytoja Undinė […]

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video