Tarptautiniame autoralyje kėdainiečiai ir vėl tapo čempionais

Kėdainių r. savivaldybės nuotr.

rinkosaikste.lt, Kėdainių r. savivaldybės inf.

Kauno rotušės aikštėje finišavo 49-us metus iš eilės vykstantis tarptautinis autoralis „Kauno ruduo 2022“, skirtas nusipelniusiems sporto meistrams, lenktynininkams Kastyčiui ir Arvydui Girdauskams atminti. Savo pozicijų šiame ralyje neužleido kėdainiečiai Rimantas Kairys ir Saulius Dargis, važiavę su standartiniu, istoriniu „Volga“ klasės automobiliu, pagamintu iki 1991 metų. Šios sporto šakos entuziastai ir netgi fanatikai „Volgų“ klasės veteranų grupės įskaitoje tapo čempionais ir pelnė pirmo laipsnio taures bei nugalėtojų diplomus.

„Volgų“ klasėje lenktyniavo 7 ekipažai. Lenktynininkams reikėjo įveikti atitinkamas Kauno rajono ir miesto gatvių trasas, 8 įvairius greičio ruožus su specialiomis rungtimis.

Varžydamiesi dėl čempionų vardų kėdainiečiai nugalėjo garsų Estijos ekipažą Joel Tammelą su šturmanu Juhamu Anupoldu. Prieš startą estai juokaudami sakė: „Užsieniečiams Lietuvoje lenktyniauti ir nugalėti nelengva, bet jie pasistengs tai padaryti“. Deja, nepavyko.

Kaip ir praėjusiais metais, pagrindinį autoralio trofėjų – Kastyčio ir Arvydo Girdauskų atminimo taurę, skirtą veteranų įskaitos nugalėtojams, laimėjo vienas iš garsiausių šalies lenktynininkų, daugkartinis šalies, 9 kartus buvusios Sovietų sąjungos autoralio čempionas Eugenijus Tamuliavičius su nepamainomu savo šturmanu, atvykusiu iš Jungtinių Amerikos Valstijų Aleksandru Chaimskiu.

Pagrindinio prizo laimėtojai vairavo mažytį „Toyota IQ“ automobilį.

Autoralio renginyje startavo 73 ekipažai iš Armėnijos, Azerbaidžano, Estijos, Graikijos, Izraelio, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos, Lietuvos, Sakartvelo, Ukrainos ir Vokietijos.

Kėdainiečių ekipažas už pasiruošimą ir dalyvavimą šiame renginyje nuoširdžiai dėkoja MB „Gritakas“, jos savininkui Andriui Gritėniui, UAB „Dauniškio prekyba“ vadovui Tautvydui Rudokui ir šios UAB Kėdainių filialo vadovui Dariui Smolinui, UAB „Iškabų cechas“ ir jos vadovui Vitoliui Staškevičiui, Kėdainių rajono savivaldybei ir visiems, kurie geranoriškai prisidėjo prie ekipažo dalyvavimo lenktynėse.