Šventybrastyje – tradicinė kraštiečių šventė

 Šventybrastyje – tradicinė kraštiečių šventė

Prie išpuoselėtų ir atnaujintų bendruomenės namų vyko tradicinė Šventybrasčio kaimo kraštiečių šventė/ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių rajono Vilainių seniūnijos Šventybrasčio kaime šeštadienį rinkosi kraštiečiai ir svečiai. Prie išpuoselėtų ir atnaujintų bendruomenės namų vyko tradicinė Šventybrasčio kaimo kraštiečių šventė. Susirinkusiuosius linksmino muzikantai, o šio krašto medžiotojai pasirūpino gardžiomis vaišėmis. 

Treti metai

Šventybrasčio bendruomenės pirmininkė Vida Pliauskienė pasakojo, kad šventė kaime organizuojama jau treti metai. Tai, kad šventė tikrai reikalinga, parodo kasmet gausėjantis dalyvių būrys.

„Žmonės nori gražiai praleisti laiką, jie nori susiburti, pasibūti. Į kaimą pasikviečiame ir atlikėjų, kurie tikrai pradžiugina mūsų kraštiečius.

Mūsų bendruomenė nėra didelė, bet ji labai darbšti. Džiaugiamės, kad kaimas gražėja, gražėja ir bendruomenės namai, aplinka. Tikrai kaime gyventi gera“, – džiaugėsi bendruomenės vadovė.

Šventybrasčio bendruomenės centro pirmininkę Vidą Pliauskienę sveikino Kėdainių rajono neįgaliųjų bendrijos pirmininkė Daiva Sipavičienė/ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Jungia žmones

Su Kėdainių rajono bendruomenėmis dirbanti savivaldybės specialistė Audronė Stadalnykienė pažymėjo, kad tokie renginiai buria, jungia žmones ir yra labai reikalingi.

„Šiandien čia suvažiavo šio krašto žmonės – čia gyvenantys ir kadaise gyvenę. Visi susirinkote pasibūti, susivienyti,  pagerbti bendruomenę ir ją palaikyti.

Labai džiugu, kad mylite savo kraštą, jo ilgitės. Smagu, kad kartu susiėję dirbate gražius darbus. Jums linkiu vienybės ir stiprybės“, – kalbėjo A. Stadalnykienė.

Dėkojo už kuriamą grožį

Bendruomenės iniciatyvos ir geri darbai nelieka nepastebėti. 

Šventėje viešėjęs Seimo narys Viktoras Fiodorovas pasidžiaugė, kad Šventybrastyje gyvena tokie darbštūs ir kūrybingi žmonės.

„Šventybrastyje esu ne pirmą kartą. Šis kraštas yra nuostabi Kėdainių  rajono vieta. Noriu su jumis bendrauti. Noriu, kad džiaugtumėmės kartu ir švęstume šventes. Noriu, kad kartu spręstume ir bėdas bei iškilusias problemas“, – sakė V. Fiodorovas.

Šventėje netrūko geros nuotaikos. Susirinkusiuosius linksmino kapela „Beržynėlis“/ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Stiprūs kartu

Šventybrasčio bendruomenė glaudžiai bendradarbiauja ir draugauja su Šventybrasčio medžiotojų

klubu. Šio klubo vadovas Antanas Karosas teigė, kad visada malonu prisidėti prie gražių iniciatyvų.

„Šiandien, kaip ir kasmet, virsime tikrą medžioklišką sriubą ir ja vaišinsime visus

kraštiečius bei šventės svečius. Tai yra mūsų klubo dovana šiai bendruomenei. 

Mes labai džiaugiamės galėdami medžioti Šventybrasčio apylinkėse, mat šiuose miškuose gyvena tikrai daug gyvūnų. 

Taip pat džiaugiamės bendruomenės iniciatyva suburti esamus ir buvusius kraštiečius.

Mielai prie šio renginio prisidedame jau nebe pirmus metus“, – sakė A. Karosas.

Šventėje netrūko geros nuotaikos. Susirinkusiuosius linksmino kapela „Beržynėlis“, ansamblis „Forte“,  grupė „Likimo palėpė“. 

Vaikams linksmintis buvo pripūstas batutas, veikė amatininkų ir krašto neįgaliųjų menininkų dirbinių mugė. 

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video