Sveikatos teisės institutas kviečia pasirašyti deklaraciją

 Sveikatos teisės institutas kviečia pasirašyti deklaraciją

Sveikatos teisės institutas kviečia visus žmones, kuriems rūpi pandemijos valdymo priemonių proporcingumas, pagarba konstitucinėms teisėms ir laisvėms bei žmonių lygybei, pasirašyti deklaraciją.

Šį dokumentą jau pasirašė nemažai teisės, medicinos ir kitų sričių atstovų.

Pasirašyti deklaraciją esate kviečiami ir Jūs. Tai galima padaryti internete adresu: sti.lt

DEKLARACIJA

Dėl kovos su COVID-19 priemonių

Esame susirūpinę dėl Lietuvoje taikomų kovos su COVID-19 priemonių. Tapo įprasta nepaisyti Konstitucijos bei įstatymų, nebefunkcionuoja teisinės valstybės principas, iškreiptas valdžių padalijimas ir demokratinis valdymas – reikšmingi valstybės ir visuomenės klausimai reguliuojami poįstatyminiais aktais, Seime, Vyriausybėje ir savivaldybių tarybose svarbūs sprendimai priimami nuotoliniu būdu, neužtikrinant viešų debatų ir visuomenės įtraukimo procedūrų. Be to, politiniams sprendimams, kurie remiasi ekspertų nuomone, aiškiai trūksta pagrįstumo ir skaidrumo.

Kovos su COVID-19 priemonėmis yra neproporcingai suspenduota konstitucinių žmogaus teisių apsauga – teisė į sveikatos priežiūrą, darbą, mokslą, viešąsias paslaugas, judėjimą, susirinkimų laisvę ir į privatų asmens gyvenimą.

Įvestas galimybių pasas yra nesuderinamas su LR Konstitucijos 29 straipsnyje įtvirtintu visų asmenų lygybės principu, yra diskriminacinis, segreguojantis visuomenę ir nepagrįstai ribojantis konstitucines fizinių ir juridinių asmenų teises ir laisves.

Taikomos kovos su COVID-19 priemonės, kurių kaštų-naudos analizė viešai nebuvo pristatyta, ilgalaikėje perspektyvoje asmenims ir visuomenei gali atnešti didesnę žalą nei naudą:

medicininę – dėl ilgalaikio streso, sumažinto sveikatos paslaugų prieinamumo, su tuo susijusių perteklinių mirčių;
– ekonominę – dėl ribojamo žmonių darbo ir ūkio plėtojimo;
– socialinę – dėl visuomenės susiskaldymo, pažeistų tarpusavio socialinių ryšių, vaikų galimybės gauti kokybišką ugdymą, kultūros renginių ribojimo ir kt.

Vakcinų veiksmingumas apsaugant nuo sunkių ligos formų ir mirties yra žinomas, todėl pripažįstame skiepų svarbą senyvo amžiaus ir rizikos grupių asmenims. Tačiau masinio gyventojų, ypač vaikų, nėščių ir žindančių moterų, skiepijimo skatinimas vakcinomis, kol jų klinikiniai tyrimai dar nebaigti bei minėtų grupių atžvilgiu iki galo nežinomas jų veiksmingumo ir nepageidaujamo poveikio santykis, yra mediciniškai nepateisinamas. Asmenims, kurie turi gretutinių ligų arba vartoja tam tikrus medikamentus, skiepijimas gali būti labai rizikingas.

Spaudimas vakcinuotis bei skiepytų ir neskiepytų asmenų supriešinimo akcijos yra neetiškos. De facto egzistuojanti ir de jure teisės aktuose siekiama numatyti privaloma vakcinacija prieštarauja LR Konstitucijos 20 ir 21 straipsniuose įtvirtintiems asmens ir jo privataus gyvenimo neliečiamumo principams bei 1997 m. Europos Tarybos Žmogaus teisių ir biomedicinos konvencijos 5 straipsnyje, LR Civilinio Kodekso 6.729 straipsnyje bei LR Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo 14 straipsnyje įtvirtintai nuostatai, kad bet kokia medicininė intervencija gali būti atliekama tik su paciento sutikimu.

***

Infekcinių ligų yra daug, epidemijos ateina ir praeina, o mūsų visuomenės nariai ir toliau turės gyventi Lietuvos valstybėje. Todėl net ir kovos su Covid-19 metu svarbu išsaugoti pasitikėjimą teisine valstybe, užtikrinti Konstitucijos viršenybę, demokratijos institutų funkcionavimą bei prigimtinių teisių ir laisvių apsaugą, paremtą visų žmonių lygybe.

Remdamiesi tuo, kas išdėstyta, siūlome:

1. Atsisakyti ekstremalios situacijos ar karantino teisinio režimo taikymo, tam nesant teisinio ir faktinio pagrindo.

2. Gerbti žmogaus teises bei laisves ir atsisakyti suvaržymų, kurie nėra būtini.

3. Atsisakyti paskiepytų ir nepaskiepytų asmenų supriešinimo politikos; panaikinti galimybių pasą, diskriminuojantį ir segreguojantį tiek asmenis, tiek verslo subjektus.

4. Užtikrinti, kad vakcinos taptų visiems prieinamos, tačiau niekam nebūtų privalomos; kad asmenys būtų skiepijami gydytojui individualiai įvertinus skiepų naudą ir riziką, gavus laisvą ir informuotą sutikimą bei nekeliant sąlygų, susijusių su darbu, sveikatos priežiūros ar bet kokių kitų paslaugų prieinamumu.

5. Sukurti ir įgyvendinti skiepijimu sveikatai padarytos žalos atlyginimo mechanizmą.

6. Užtikrinti nepertraukiamą kontaktinį ugdymą ir mokymąsi visose švietimo ir ugdymo įstaigose, kol nėra realių indikacijų laikinai ligos židinių izoliacijai.

7. Užtikrinti visų pacientų teisę į kokybišką sveikatos priežiūrą, jos prieinamumą bei tinkamą sveikatos sistemos funkcionavimą.

8. Garantuoti sprendimų priėmimo skaidrumą ekspertų tarybose, viešą ir laisvą mokslinę diskusiją bei visuomenės dalyvavimą politinių sprendimų priėmime.

Kviečiame kartu viešuose debatuose ir laisvoje mokslinėje diskusijoje ieškoti proporcingų, teisėtų ir veiksmingų kovos su COVID-19 priemonių.

40 Komentarai

 • Gal rinkos aikste uzsidetu prie savo pavadinimo Antivakseriu aikste ir viskas butu aisku visiems.

  • Ar nors supranti ka reiskia zodis Antivakseris?

   • suprantu ir ką?

  • O tu užsidėk ant kaktos, kad jau esi skiepytas užkratas.

  • Tu net nezinai kas yra antivakseris🙂🙂

   • Chebtyte…nesipykit, juk visi turim teise i nuomone. Bet vistik teks pripazint, kad esama valdzia del savo neadekvaciu(netgi antikonstitucisku) sprendimu jau tampa politiniais „lavonais“. Kol kas sios valdzios veiksmai primena senmerges nenusisekusio asmeninio gyvenimo isreiksta nepasitenkinima visuomenei(gaila). Na…dar galima dadet ir tuos milijonus isigytu(galimai neapgalvotas perteklius) vakcinu. Beeet…,kadangi musu valdzia savo klaidu nelinkusi pripazint…tai turim nepavydetina situacija. Taigi…statistika, valdiska propaganda ir isvartymas kaip jai(valdziai rodos) patogiau…padare savo neigiama itaka, sukele liaudies masese susipriesinima(del nieko)….gaaal netgi kad savo „uodega“ pabandyt issukt…. .
    Bet kuriuo atveju….su liaudimi(kurios ale isrinktieji esat)…prievartiniu budu elgtis nevalia….
    Aciu….

  • jau net gėda Kėdainiuose gyvent dėl tokių bairių, ir kad turim tokį „laikraštį“ , kuris atvirai , pasididžiuodamas net skelbia tokius briedus, kaip Jums negėda Rinkos aikšte?

   • kad Kėdainiuose dar yra tokių, kuriems teisybė duria į akis. Reikia džiaugtis, kad dar yra drąsių žmonių, kurie neplaukia pasroviui, o logiškai pareiškia kokią prievartą su žmonėmis vykdo valdžia.

    • teisybe???? o ka jus laikote teisybe? saujelės begalvių, kurie bando išrasti dviratį patys, kai tas dviratis jau seniai išrastas, Jūs net 8 klasės turbūt uždavinio nesugebėtumėt išspręst, negalėtumėt paaiškint, kokiu būdu jūsų televizoriai ištransliuoja vaizdą, kaip internetas veikia, iš kur atsiranda elektra, kas yra atomas , ar nukleotidas? ir dar bandot aiškint, kad žinot kaip veikia skiepai ir kaip veikia imunitetas, TIESA yra , KAD NIEO NEZINOT tik RĖKIAT , kad žinot. Mat reik gamtoj gyvent, tai ismesit visus savo telefonus, rūbus, indų ploviklius skalbykles, pasistatykit molini namelį ir tupėkit ten NATŪRALIAI, su savo natūraiais imunitetas, Patys kaip avys, lakstot paskuo būreli “tiesos skleidėjų“ ar bent savo nuomonę turit, kurią galėtumėt argumentuotaimoksliškai pagrįst, ar tik “mačiau,girdėjau, sakė, skaičiau facebuke kokio tai “gydytojo“ nuomonę. tie gydytojai turbūt neatskirtų nei virusų nuo bakterijų, o 4 stadijos vėžį jums gydytų citrinų sutims, nes tipo turėtų padėti, NATŪRALIAI . nejuokinkit Lietuvos geriau

     • spėlioti, koks super išsilavinimo bokštas esi. Iš karto matosi, kad teisybė pataikė tiesiai tau akį, užtai taip siunti, kad esi paskiepyta.

 • šita komanda ekspertų suteikia galimybę pasipriešinti laikinos valdžios prievartai ir segregacijai, nes po rinkimų šitos valdžios neliks.

  • Tau smegenu jau niekas neprides 🙂

   • Tau matyt su skiepu ar ne per daug įdrėbė?

  • O kur jau diks šita komisija, emigruos. Ar koncervai juos sunaiins. Nediks, dar tik paradeda, nuostabu darba. Kivoti su lt seimo okupantais.

 • Sapalionės ir Viktara darbas ruropos parlamente,kodel be rezultatų??!!

  • kažką ne tą susapnavai.

 • Vyktaras rezultatus facebooke demonstruoja, stebuklinga vandeni stumdo, energetiskai pripersta savo bezdalais

  • Matosi kad paskiepyta esi🤣🤣🤣🤣🤣

 • tai visi ne normalus paskiepyti, o Liolokai ir Bolikai o šeimų maršus važiuoja.

  • Šlovė Kėdainių chebrai: Meras su patarėju – kartuvių gamintoju, Viktoriokas su šventu vandeniu ir seimunas tomukas neraukiantis seime ar mokykloj dirba. Tikrai demokratiškai gyvenantys Kėdainiai. Nors imk ir laukais lėk.

 • Rinkos aikste platina kremliaus pakaliku propaganda. Nera zodziu. Kai Danijoje, atsaukiami ribojimai, nes pasiskiepijo apie 90 procentu, pas nus vatnikai daro viska, kad tie ribojimai isliktu kuo ilgiau, o sitas portalas prie to prisideda.

  Ir dar ciniskai, amoraliai meluoja apie neva tai konstituciniu teisiu pazeidinejima. Absoliutus dugnas.

  • kodėl nepridėjai, kad rusai puola?
   Tai tu esi visiškas neprotaujantis dugnas.

 • Te Vitartaitė- feikas N.N , viskas aišku pagak komentarų turinį😀

 • Jokiu priverstiniu skiepu, ir jokiu galimybiu pasu !

  • jus pona ką verčia? surišo? pagalį laiko virš galvos? O gal šeip gyvenime nesat laisvas žmogus, ir visur įžvelgiat prievartą ir ribojimus. Išmokit pirma būt savyje laisva, O dabar kaip šizofrenike atrodot iš šono.

   • Man rodos tie zmones gyvenime turi kazkokiu rimtu kompleksu, todel tas burimasis i antivakseriu banda yra kaip kompensacija del kazkokiu vidiniu psichologiniu bedu. Tipo, kovojam. Cia taip nutinka, kai gyvenime nera drąsos uz dalykus, kuriem tikrai reikia tikros valios, tikros drąsos ir tikrų pastangų. Po tais antivakseriais buriasi zmones, kurie gyvena jaucia frusttacija del kazko nepadaryto. Taigi jie griebiasi dar daugiau iliuziju uzuot pazvelge i tiesa

    • kas tau trukdo pakovoti „už dalykus, kuriems tikrai reikia tikros valios, tikros drąsos ir tikrų pastangų“?
     Į dujų kameras fašistiniuose konclageriuose žmonės buvo varomi nuolankiai nuleidę galvas, nes neturėjo galimybių gyvenimui.
     Tai panašiai, ir tu pageidauji, kad visi nuolankiai galvotų ir darytų, kaip tavo smegeninė supranta, kas vyksta šiandien.

     • o kai vairavimo teises reik issilaikyt, kad galetu auto vairuoti, ar kai reik i mokykla eiti, tai cia gal irgi su konclageriu reikia lyginti ? ar kaip cia pagal jūsu logka iseina ? juk irgi privaloma, nors aisku gali neit i mokykla specialiai, gali specialiai vairuot be teisiu, ir dar be saugos dirzo, ir irodynet visiem““ kad as kovoju uz savo teises but laisvas, mat jei i mokykla einu per prievarta tai cia konslageris, uznuodys, susaudys, ir dar dar debilu padarys !!! “’ wow , auskine logika tiesiog, Duokdieve atsipeiketumet po metu, suprate kaip nusisnekejot ygindami skiepus su holokaustu,

  • esi šaunuolė, kad nebijai viešumos!

 • Kai kurie kedainieciai matyt pamirso Urdomos kniaziaus istorija. Va prisiminkit https://www.youtube.com/watch?v=VwVYDOvVRrQ

  • kad baisus pavydas tave graužia!!!

 • gėda, gal galima kur pasirašyti deklaraciją, kad tokių briedų nespausdintų?

  • Šaunuoliai iš R. a., kad nebijote tokius aktualius straipsnius spausdinti. Spausdinkite ir kuo daugiau, kad daugiau žmonių skaitytų ir žinotų, kaip valdžia su jų sveikata eksperimentuoja.
   Žmonės tik tyli ir nedrįsta pasakoti viešai, kiek yra nukentėjusių nuo skiepų. Tarpusavyje dalinasi, kaip paūmėjo šalutinės ligos. kad vaikšto kaip apsvaigę.ir t.t.

 • Esu pries eksperimentinius bandymus su zmonemis ir netikrus isgalvotus „pasus’,kurie priesina zmones

  • ir kaip pasas gali priesinti zmones? gal tada jus priesina taip pat ir plauku spalva? jei as seminaro kokio pazymejima turiu, o jus neturit? tai gal mes irgi cia priesai ??? nes Jus tai ponia, vasara , neturit pazymejimo , ir negalit be jo daryt ta ka as galiu? ar taip giliai NEKAPSTET?

   • iš visų privilegijų svarbiausia GP turėtojams, kad galės be kaukių lakstyti po naktinius barus, kavines, LGBT paradus. koncertus ir drabstyti visiems savo užkratą.

    • ir KA? gi ir tamsta su tokia pat privilegija esi ir be skiepu, ne tik, kad kaukiu galimai nesidedi , bet dar ir virusa nesiosi bei dauginsi iki kol tas mutuos, nes tavo imunitetas miegos be antikunu. ;D

     • o tu kad ir paskiepytas, galvoji, kad nenešioji viruso?
      Tai man reikia bijoti, kad tu manęs neužkrėstum, nes tau suleido virusą, tik mažoj dozėj. Tai tu dabar paskiepytas ir jau su gatavu virusu vaikštai.
      Tavęs reikia bijoti!!!

 • Jus, kurie putojates, paziurekite kvalifikacijas ekspertu ir skirkit pelus nuo grudu. Aukstos kvalifikacijos medikai, teisininkai susibure, kad apgintu pagrindines zmoniu laisves; visa ju informacija-grista moksliniais duomenimis; o ne fanatizmu. Pagarba RA!!! Saunu, kad dristate atlaikyt tamsuoliu pezalus

  • o kaip kiti tūkstančiai ekspertų ir mokslininkų , kurie nepasirašė šito chlamo?? jų nuomonė nesvarbi ? kiekviena klasė juk turi savų kloounų, čia vat ir matot tų klounų sąrašėlį. Sėkmės

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video