Svarbiausi dalykai, galintys pakelti Jūsų namų vertę

 Svarbiausi dalykai, galintys pakelti Jūsų namų vertę

Nors atrodo, kad gyvename pakankamai jaukiuose ir kokybiškuose namuose, nusprendus juos parduoti, neretai tenka nusivilti, jog lyginant su kitais variantais, jų vertė nėra tokia didelė, kokios galėtume tikėtis. Visgi, kartais užtenka atnaujinti vos kelias detales, jog jų vertė gerokai paaugtų – gera žinia ta, jog kai kuriais atvejais tam netgi nereikia didelių investicijų. Šį kartą pakalbėsime apie tai, kokias namų erdves ir detales reikėtų pakeisti pirmiausiai.

Lauko durys

Visuomet svarbu sudaryti gerą pirmąjį įspūdį, o lauko durys neabejotinai yra tas dalykas, kurį žmonės pirmiausiai pamato užeidami į namus. Jei dabartinės durys yra ganėtinai nusidėvėjusios, galite pabandyti jas restauruoti – jei esate nagingi, tai gali pavykti padaryti net ir be profesionalų pagalbos. Tačiau jei nesate tikri dėl savo sugebėjimų, verčiau nerizikuoti ir apsvarstyti galimybę įsigyti naują gaminį. Jam neprireiks itin didelių investicijų, bet bendras namo ar buto vaizdas atrodys gerokai estetiškiau. Spauskite čia, jei norite apžiūrėti tokių prekių asortimentą.

Prieškambaris

Ne mažiau nei lauko durys, svarbus yra ir prieškambaris, kuris tampa pirmąja matoma erdve vos tik įžengus pro duris. Atidžiai jį peržiūrėkite ir įsitikinkite, kad čia nesimėto savo vietos neturintys daiktai – dar turite laiko jiems surasti kitą sandėliavimo vietą.

Patikrinkite, ar nesimato labai akivaizdžių sienų ir grindų defektų bei pasirūpinkite keliomis jaukumą užtikrinančiomis detalėmis. Jei čia bus ir visi svarbiausi baldai (spinta, batų lentyna ir, pavyzdžiui, pufas), tai būsimiesiems šių namų šeimininkams taip pat turėtų padaryti įspūdį.

Vidaus durys

Tai dar vienas nebrangus, tačiau veiksmingas būdas, kurį verta išbandyti siekiant padidinti namų vertę. Jos tikrai suteiks kokybe garsėjančios medinės vidaus durys, tačiau lygiai taip pat galite rinktis ir pigesnius jų modelius, tarp kurių galima atrasti net labai tvarių variantų.

Visgi, nepamirškite, jog labai svarbu jas priderinti prie vyraujančios aplinkos, tad daug dėmesio reikėtų skirti ir stilistikai. Jei matote, kad durys vis dar yra pakankamai kokybiškos, galite atnaujinti tik jų rankenas ar vyrius: net ir tokie nedideli pokyčiai bendram interjerui suteiks daugiau šviežumo.

Perdažytos sienos

Šviežiai perdažytos sienos taip pat suteikia namams daugiau žavesio, tad apie tokią idėją taip pat vertėtų pagalvoti. Ypač tuomet, jeigu sienų spalva yra gerokai nublukusi, o ant jų pastebimi ir įtrūkimai, subraižymai ar kiti panašūs defektai. Eksperimentuoti su spalvomis pernelyg nereikėtų – geriausia, jeigu laikysitės dabar kambariuose vyraujančios spalvų schemos. Net ir pasirinkus labai panašų atspalvį, teigiamus pokyčius neabejotinai pavyks pastebėti.

Naujos dušo užuolaidos

Tokiai detalei tikrai neprireiks didelių išlaidų, tačiau vonios kambarys dėl tokio atnaujinimo taip pat atrodys kur kas gaivesnis ir tvarkingesnis. Tarp tokių gaminių galima rasti pačių įvairiausių atspalvių, tad turėsite galimybę šias užuolaidas paversti ir patalpos akcentu, į kurį pirmiausiai nukryps visų namų lankytojų akys.

Tačiau savaime suprantama, jog reikėtų nepamiršti atsižvelgti ir į kitas šioje patalpoje esančias detales ir jų atspalvius.

Stilingos detalės

Bendras interjeras neabejotinai turi didelės įtakos visai namuose vyraujančiai atmosferai, tad ties šiuo aspektu taip pat reikėtų padirbėti. Tai tikrai nereiškia, kad turėtumėte atnaujinti visą aplinką, tačiau kelios naujos detalės pridės namams daugiau gyvybingumo.

Tam galite pasitelkti augalus, veidrodžius, kilimėlius, šviestuvus ar tiesiog pasirūpinti keliais naujais suvenyrais, kurie tikrai nepareikalaus didelių investicijų. Plačią tokių interjero detalių įvairovę atrasite užsukę į Pigu.lt el. parduotuvę – čia rasite ir daugiau dėmesio vertų idėjų.

Daugiau erdvės

Kai kuriais atvejais namų erdvę galite padidinti ne įsigydami naujų daiktų, bet jų atsisakydami. Jei per ilgus metus „užgyvenote“ nemažai turto ir interjeras atrodo pakankamai chaotiškai, jau dabar galite pradėti jų atsisakyti, taip sukurdami kur kas didesnės erdvės iliuziją.

Žinoma, tokius veiksmus galima palikti ir naujakuriams, tačiau tikrai nesuklysite, jeigu parodysite, kad naujasis būstas turi kur kas daugiau potencialo. Galbūt kai kurie daiktai pravers ir naujuosiuose Jūsų namuose, tačiau tikėtina, kad netruks ir tokių, su kuriais paprasčiausia būtų atsisveikinti.

Išmanūs sprendimai

Daugeliui vis dar atrodo, kad išmanieji namų įrenginiai reikalauja didelių investicijų ir sudėtingo montavimo, tačiau tokie mitai toli gražu neatitinka realybės. Tad pasinaudodami šia situacija, galite kai kuriuos sprendimus įdiegti jau dabar – tai ypač pasiteisins tais atvejais, jei savo namus kol kas ruošiatės išnuomoti, o tik vėliau nuspręsite, ką su jais daryti toliau. Tai gali būti išmanieji davikliai, durų akutės ar apšvietimo sprendimai, tačiau panašių, didelių išlaidų nereikalaujančių prietaisų tikrai surasite ir daugiau.

Atnaujinę šias namų zonas ir jose esančius daiktus, galėsite būti tikri, jog iš savo pusės padarėte kone viską, kad būsto vertė gerokai išaugtų. Žinoma, reikalingi pokyčiai priklauso nuo konkrečios situacijos, tačiau pradėję nuo šių dalykų, niekuomet neprašausite pro šalį.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video