Sukniubusiam vyrui padėti suskubo gimnazistė ir pro šalį važiavę jaunuoliai

 Sukniubusiam vyrui padėti suskubo gimnazistė ir pro šalį važiavę jaunuoliai

Kėdainietė Urtė Kučinskaitė iš Šviesiosios gimnazijos paspirtuku važiavo namo, kai netikėtai išvydo Gedimino ir Dvaro gatvių sankirtoje, šalia pėsčiųjų tako, gulintį sukniubusį vidutinio amžiaus vyrą./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Dažnai galima išgirsti, kad šiuolaikinis jaunimas nieko vertas, iš jo nieko negalima pasimokyti – tai tikrai netiesa. Štai trečiadienį per pietus Kėdainių mieste sukniubusiam vyriškiui į pagalbą suskubo jauni žmonės, kai tuo metu suaugusieji praėjo ir pravažiavo pro šalį. Ir nors viskas baigėsi sėkmingai, tačiau jaunų žmonių požiūris į nelaimėlį sužavėjo tiek į įvykio vietą atskubėjusius medikus, tiek policijos pareigūnus.

Paskambino 112

Kėdainietė Urtė Kučinskaitė iš Šviesiosios gimnazijos paspirtuku važiavo namo, kai netikėtai išvydo Gedimino ir Dvaro gatvių sankirtoje, šalia pėsčiųjų tako, gulintį sukniubusį vidutinio amžiaus vyrą.

Mergina kaipmat sustojo, priėjo prie jo ir skubiai kvietė greitąją pagalbą.

Į įvykio vietą medikų ekipažas suskubo nedelsiant – vos per keletą minučių miesto gatvėmis su įjungtais šviesos ir garso signalais medikai atskubėjo į įvykio vietą.

Socialinė pagalba

Į pagalbą nelaimėliui suskubo ir dar du jauni žmonės – dotnuviškis Justinas Miknevičius ir kėdainietis Paulius Bardauskas. Šie du jauni vyrai važiavo automobiliu ir pamatę medikus sustojo paklausti, ar nereikalinga pagalba./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Atvykę medikai tuoj pat jį apžiūrėjo. Įvertinus situaciją, prikėlus ir pasikalbėjus su vyru buvo konstatuota, kad šiam labiau reikia socialinės, o ne medicininės pagalbos.

Tuomet į įvykio vietą buvo iškviesti policijos pareigūnai. Jie pasikalbėjo su vyru ir nusprendė gatvėje jo nepalikti – pareigūnai vyrą išsivežė, jam buvo suteikta socialinė pagalba.

Sustojo padėti

Beje, į pagalbą nelaimėliui suskubo ir dar du jauni žmonės – dotnuviškis Justinas Miknevičius ir kėdainietis Paulius Bardauskas. Šie du jauni vyrai važiavo automobiliu ir pamatę medikus sustojo paklausti, ar nereikalinga pagalba.

Miesto centre sukniubusiam vyriškiui į pagalbą suskubo jauni žmonės, kai tuo metu suaugusieji praėjo ir pravažiavo pro šalį.

Aut. past.

Ir nors viskas baigėsi sėkmingai, tačiau jaunų žmonių požiūris į nelaimėlį sužavėjo tiek į įvykio vietą atskubėjusius medikus, tiek policijos pareigūnus.

„Tiesiog negalėjau ramiai pravažiuoti, privalėjau padėti. Kitaip ir būti negali“, – žurnalistui trumpai ištarė pagalbą iškvietusi kėdainietė U. Kučinskaitė.

Negalima palikti

Šiuo reportažu norime priminti kėdainiečiams, kaip svarbu yra padėti sukniubusiam, sąmonę praradusiam ar dar blogiau – nekvėpuojančiam žmogui. Svarbiausia – nebūti abejingiems.

Nerijus Mikelionis, Lietuvos greitosios medicinos pagalbos įstaigų asociacijos pirmininkas, BNS teigė, jog būtina daugiau dėmesio skirti visuomenės švietimui.

„Mes, medikai, turime naujausią įrangą, esame pasiruošę sunkioms situacijoms, bet su visuomenės pagalba mūsų darbo rezultatai būtų žymiai geresni“, – sakė N. Mikelionis.

Kaip padėti?

Pasak mediko, jei žmogus yra be sąmonės ir guli ant nugaros, ant balso plyšio gali užkristi liežuvio šaknis, dėl ko sutrinka kvėpavimas. Tokiu atveju žmogų reikėtų atsargiai paversti ant šono.

Bet, jei nežinome, ar nesužalota stuburo kaklinė dalis, kad nepakenktume, paversti ant šono, prilaikant galvą, reikia keliese. Pavertus ant šono, liežuvio šaknis atkris ir žmogus pradės kvėpuoti.

Jei žmogus nekvėpuoja ir nėra pulso, reikia pradėti gaivinti. Galima atlikti tik krūtinės ląstos

paspaudimus, kad kraujas patektų į gyvybiškai svarbius organus – kraujas dar prisotintas deguonies, todėl jo organizmui netrūks.

Ištikus nelaimei, žinoma, svarbu paprašyti aplinkinių pagalbos ir iškviesti greitąją pagalbą, kurią, esant galimybei, reikia pasitikti, kad nebūtų gaištamas laikas.

1 Komentaras

  • Geriausias variantas-paskambinti pagalbos telefonu.Nemažai yra nukentėjusių,kurie bandė suteikti pirma pagalba(kažką ne taip atliko)ir liko kalti.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video