Startuoja žiemos priėmimas į profesinio mokymo įstaigas

 Startuoja žiemos priėmimas į profesinio mokymo įstaigas

Asociatyvi BNS Luko Balandžio nuotr.

BNS inf.

Trečiadienį, vasario 1 d., prasideda pagrindinio priėmimo į profesinio mokymo įstaigas žiemos etapas.

Ministrų kabinetas savo ruožtu ketina patvirtinti preliminarų priėmimo į profesinio mokymo įstaigas skaičių. Iš viso šiemet į profesines mokyklas numatoma priimti 20,61 tūkst. mokinių – tiek pat, kiek ir pernai.

Stojančiųjų prašymai mokytis LAMA BPO informacinėje sistemoje bus priimami iki vasario 12 dienos, pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Prašymus teikti gali ir jau įgijusieji išsilavinimą ar profesinę kvalifikaciją, ir jos dar neturintieji.

„Šiuo metu darbo rinkoje labiausiai pasigendama inžinerijos ir informacinių technologijų sričių specialistų, taip pat didėja darbuotojų poreikis statybos, gamybos sektoriuose. Norėdami užpildyti šią spragą, skatiname kuo didesnį profesinio mokymo prieinamumą ir atvirumą, planuojame investicijas į profesinio mokymo programų atnaujinimą“, – sakė švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė.

Kvietimų mokytis stojantieji sulauks vasario 14 dieną, o mokymo sutartis su profesinio mokymo įstaigomis pasirašyti galės vasario 15–17 dienomis.

Priėmimas į profesinio mokymo įstaigas vyksta žiemos ir vasaros etapais. Šiemet pagrindinio priėmimo vasaros etapas vyks nuo birželio 1 dienos iki rugpjūčio 7 dienos. Papildomas priėmimas planuojamas rugpjūčio 21–27 dienomis.

Pernai į profesinio mokymo įstaigas priimta 20,5 tūkst. jaunuolių. Iš jų kiek daugiau nei 1 tūkst. į profesines mokyklas įstojo žiemos etapo metu.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video