Skristi į Olandiją nebereikia. Stulbinantis pavasario gėlių festivalis Pakruojo dvare prasidėjo

 Skristi į Olandiją nebereikia. Stulbinantis pavasario gėlių festivalis Pakruojo dvare prasidėjo

Organizatorių nuotr.

Pakruojo dvaras šį savaitgalį pradėjo itin spalvingai – atvėrė vartus lankytojams į įspūdingąjį Pavasario gėlių festivalį. Pirmą kartą rengiamas toks festivalis jau spėjo lankytojus sužavėti ne tik vis gausiau ir spalvingiau pražystančių gėlių spalvomis, bet ir rūšių įvairove.

Dvaro gėlininkai jau keletą metų brandino šį projektą ir, bendradarbiaudami su Olandijos pavasarinių gėlių selekcininkais, kurie tulpes atrenka ir žymiausiam pasaulyje Amsterdamo tulpių festivaliui „Keukenhof“, atrinko daugiau kaip 250 tulpių ir kitų įmantriausių pavasarinių gėlių rūšių: narcizų, hiacintų, žydrių ir kitų.

Pakruojo dvaro teritorijoje, 10 ha plote, pasodinta net 5 milijonai gėlių svogūnėlių. Ypatingas dėmesys šiame projekte skirtas ne tik spalvų gamai, įmantriems landšafto ornamentams, bet ir gėlių aukščiui, jų žydėjimo laikotarpiui.

Festivalyje visą žydėjimo laikotarpį veiks „Pavasarinių gėlių galerija“, kurioje galima išgirsti profesionalių gėlininkų ir botanikų patarimų, pasikonsultuoti, įsigyti patinkantį augalą ar gėlių kompoziciją, pasimėgauti gardžiu jaunystės eliksyru ir tiesiog atgauti dvasios ramybę. Veiks manufaktūros, Žaldokas virs alų, o degtindaris spirito varykloje ruoš geriausius savo gėrimus. Parfumeris distiliuos pirmuosius gėlių žiedus ir ruoš kvapniausius aliejus, o dvaro mechanikai vairuos ir remontuos Barono naujausius kolekcinius automobilius.

Pakruojo dvaras – ne tik didžiausia Lietuvoje išlikusi dvaro sodyba, bet ir viena iš 18 patraukliausių kultūrinio turizmo vietovių Europoje, pelniusi „Metų turizmo objektas 2019“ ir „Metų turizmo objektas 2021“ nominacijas. Pakruojo dvare lankytojai gali susipažinti su atkurtu XIX a. pab. – XX a. pr. dvaro gyvenimu.

Festivalis atidarytas lankymui visą savaitę nuo 12 val.

1 Komentaras

  • neskubėkite. šeštadienį dar beveik niekas nežydėjo

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video