Šiųmetės Kalėdos – brangiausios per pastaruosius trejus metus

 Šiųmetės Kalėdos – brangiausios per pastaruosius trejus metus

Kol kas neatskleidžiama, kokia tiksliai bus Kėdainių miesto eglė, tačiau kraštiečiai jau turi užuominą – stebuklingi rakteliai./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Eglutės įžiebimo šventė – gruodžio 9 dieną, kurioje kvies ir į mugę

Eglė KUKTIENĖ

Veikiausiai net ir kėdainiečiai puikiai žino šių metų Vilniaus kalėdinį akibrokštą – miesto eglė ten kainuos apie 230 tūkst. eurų. Tačiau, panašu, augant kainoms, auga ir miesto švenčių kaštai. Štai Kėdainiuose kalėdinė atmosfera šiemet kainuos daugiausiai per pastaruosius trejus metus. Kol kas neatskleidžiama, kokia tiksliai bus Kėdainių miesto eglė, tačiau kraštiečiai jau turi užuominą – stebuklingi rakteliai. Pernai miestas buvo puošiamas žibintų ir nykštukų simbolika.

Išleis daugiausiai

Savivaldybė informuoja, kad šiemet Kėdainių eglės, dekoracijų ir miesto papuošimams skirta daugiau kaip 30 tūkst. eurų.

Dar beveik 18 tūkst. eurų atsieis šventiniai renginiai.

Tuo tarpu pernai eglutė kainavo beveik 24 tūkst. eurų, o užpernai – 16 tūkst. eurų.

Alytus šiemet šventiniam miesto papuošimui skirs 10 tūkst. eurų, Panevėžio miesto ir eglutės puošimas kainuos apie 117 tūkst. eurų, Kaune – 160 tūkst. eurų.

Taupys

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Vis dėlto nebus apsieita be taupymo. Nors Kalėdos visuomet siejamos su šviesa ir lemputėmis, jos švies ribotą laiką.

Kol kas dar svarstoma, iki kelintos valandos bus apšviesta Kėdainių miesto eglė bei dekoracijos J. Basanavičiaus, Tilto, Č. Milošo gatvėse. Žinoma tik tiek, kad apšvietimas bus įjungtas tik vakarais.

Bus ir naujų

Šiemet taip pat suplanuota ir šis tas naujo.

Savivaldybė informuoja, kad miesto parko saloje ketinama įrengti šviesų instaliacijas.

Taip pat galvojama ir apie Knypavos Rinkos aikštės papuošimą.

M. Daukšos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje veiks Kalėdų Senelio rezidencija, prie Kėdainių kultūros centro – kalėdinė lauko instaliacija. Prie Kėdainių miesto parko veiks Kalėdų Senelio paštas, kur mažieji galės išsiųsti savo norų sąrašus.

Didžiojoje gatvėje taip pat veiks „Kalėdų traukinukas“.

Kalėdiniai renginiai Kėdainiuose

Už lango vis labiau bąlant medžių šakoms ir nepaliaujamai artėjant žiemai, Kėdainių rajono savivaldybė ir Kultūros centras nuo gruodžio 2 dienos miesto gyventojus ir svečius kviečia pasinerti į šventinių renginių sūkurį.

Gruodžio 2 d. 17 val. Kėdainių miesto rotušėje vyks Advento vakaras. Lankytojų laukia Ansamblio „LAV Trio“ edukacinė muzikinė programa „Oi an lauko“. Ansamblio programą sudaro išradingos, charakteringos įvairių Lietuvos etnografinių regionų liaudies kūrinių ir dzūkiškų advento-Kalėdų laikotarpio dainų aranžuotės, atspindinčios folkloro, džiazo, romantinės, impresionistinės ir šiuolaikinės muzikos stilių derinius. Dalyvauja: Loreta Sungailienė (vokalas, tradicinės kanklės), Aistė Bružaitė (koncertinės kanklės) ir Vytautas Pilibavičius (trombonas, aranžuočių autorius).

Gruodžio 10–11 d. 15–20 val. Didžiosios Rinkos a. mažųjų šventės dalyvių laukia Kalėdų traukinukas! Traukinukas važiuos maršrutu Didžiosios Rinkos a.–Didžioji g.–Didžiosios Rinkos a. Kelionė traukinuku – nemokama.

Gruodžio 9 d. – Eglutės įžiebimo šventė!

Nuo 11 iki 19 val. miestelėnai turės progą savo gomurius palepinti kalėdinėje skonių ir amatų mugėje, o nuo 18 val. visų laukia teatralizuota pasaka „Stebuklingi raktai“ (sukurta pagal. B. Ferrero pasaką). Dalyvauja: Akademijos kultūros centro šiuolaikinio šokio grupė „PerforMDance“, klasikinio šokio grupė  „Arabesque“, vokalistės Vakarė Urbaitė ir Danielė Paužaitė.

Eglutės įžiebimo vakarą vainikuos Jurgio Brūzgos koncertas.

Gruodžio 10–11 d., 16–18 d. 16–19 val. – M. Daukšos viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriuje jauniausių žiemos entuziastų savo rezidencijoje lauks Kalėdų Senelis!

Gruodžio 30 d. 18.30 val. – Kėdainių Šv. Juozapo bažnyčioje Kėdainių kultūros centro kamerinio choro „Ave, Musica“ kalėdinis koncertas.

Tiems, kurie mėgsta pasivaikščiojimus ir gryną orą, vertėtų užsukti į Kėdainių miesto parką, kuriame Gruodžio 24–27 d., 16–24 val., bus galima išvysti šviesų instaliaciją „Spalvų šokis“.

Besilankantiems senamiestyje šventės organizatoriai siūlo aplankyti ir Kalėdų prakartėlę, kurią bus galima rasti miesto rotušės kiemelyje iki sausio 6 d.

6 Komentarai

  • Kirileison! Gera zinia, greitai gims Kristus! Melskimes advento laikotarpiu dazniau

    • Klaipėdos KLASCO pasisveikinau su garbė Jėzui Kristui,tai ten matomai evangelikė atsakė,,dabok ,kad neiškristų“.Va taip,draugai katalikai su maskatuojančiais trejais dalykais.

  • Tamulis prieš baigdamas savo valdymą kaip reikiant pasitaškys valdiškais pinigais 🙂 onkur balius? Vėl rotušėje pjankė? Sjoninę pakvietėt kaip praeitą kartą bus?

    • Gal pati girta ir rašei komentarą, nes klaidos ir klaidos tau Švedienė dvejetą parašytų. Tu pikta visur komentaruose, bet sorry neina suprast ką nori pasakyt, kartais geriau patylėt, jei neturi ką parašyt. Na gal kinietiškais hieroglifais pradėk rašyt, jei nemoki lietuvių gramatikos.

  • Savo kive pasakė,kad pas skverną partijoj yra daugiau politinių prostitutų nei Vilniaus autobusų stoty-įsiklausykit kidainiai į savo guru.ir tu niole

  • Mūsų komentatorių lygis tragiškas. Susidaro vaizdas, kad vyksta lenktynės kas bjauriau durniau balvoniškiau parašys.
    Gaila tokių žmonių

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video