Sekminės Paberžėje

 Sekminės Paberžėje

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Jau ketvirtą dešimtmetį Paberžėje vyksta kasmetinė tradicinė Sekminių šventė, į kurią susiburia Kėdainių rajono ir kitų miestų folkloro kolektyvai. Birželio 5 d., sekmadienį, po mišių, kurios bus aukojamos 10.30 val. Paberžės Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje, prie klebonijos susiburs Kėdainių rajono suaugusiųjų ir vaikų folkloro kolektyvai bei svečiai iš visų 5 etnografinių regionų: Aukštaitijos – Biržų kultūros centro folkloro ansamblis „Siaudela“, Žemaitijos Kalvarijos kultūros centro – Platelių filialo „Platelē“, Klaipėdos krašto – Šilutės kultūros ir pramogų centro „Verdainė“, Sūduvos – Kalvarijos kultūros centro „Diemedis“ ir Dzūkijos – Varėnos kultūros centro Marcinkonių folkloro ansamblis.

Šventę ves Rimutė Avižinienė, turinti didelę patirtį vadovaujant Marcinkonių etnografiniam ansambliui, humoro grupei, kaimo teatrui ir gerai išmananti lietuviškas tradicijas.

Renginio vedėja, pelniusi ne vieną garbingą apdovanojimą, parengs Sekminių programą ir žaismingai supažindins žiūrovus su Sekminių papročiais bei tradicijomis.

Kėdainių rajono suaugusiųjų bei vaikų folkloro kolektyvai su vietos bendruomene dalinsis vidurio Lietuvos papročiais, tradicijomis, dainuos Kėdainių krašto dainas, šoks šokius, gros tradicinę Kėdainių krašto instrumentinę muziką, o svečiai iš 5 etnografinių regionų praves savo kraštui būdingų dainų, šokių, ratelių bei instrumentinės muzikos mokymus.

Visus šventėje dalyvaujančius folkloro ansamblių narius koncerto pradžioje apjungs bendra Sekminių daina „Oi tu vosilka“.

 Edukacinių užsiėmimų organizatorių pagalba šventės dalyviai, vietos bendruomenės nariai ir svečiai ne tik sužinos apie senovės lietuvių amatus bei kulinarinį paveldą, tačiau ir savo rankomis gamins dekoracijas iš žolynų, aus juostas, karpys tradicinius karpinius, gamins karamelinius saldainius, dalinsis vaistinių augalų paslaptimis, visi bendrai keps duoną ir tradicinę Kėdainių krašto kiaušinienę, kurią čia pat skanaus.

Folkloro ansamblių nariai bei žiūrovai po koncerto ir edukacinių užsiėmimų bus kviečiami dalyvauti 1863 m. sukilimo muziejaus organizuojamoje jau tradicine tapusioje ekskursijoje po Paberžę bei bus supažindinti su Kėdainių krašto istorija ir kultūra.

Renginį organizuoja Akademijos kultūros centras,

finansuoja: Lietuvos kultūros taryba ir Kėdainių rajono savivaldybės administracija

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video