Saulės elektrinių savininkai nuo sausio mokės brangiau: patvirtino tarifus

 Saulės elektrinių savininkai nuo sausio mokės brangiau: patvirtino tarifus

BNS archyvo nuotr.

BNS inf.

Gaminantiems vartotojams brangs atsiskaitymas už vadinamąjį elektros „pasaugojimą“. Saulės elektrines turintys gyventojai nuo sausio už naudojimąsi bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) tinklais mokės nuo 20 proc. iki beveik 3,7 karto daugiau. Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) praėjusią savaitę patvirtino didesnes 2024 metų šių paslaugų kainas. 

Pasak energetikos rinkos reguliuotojo, kainų pokyčius lėmė nuo sausio 5,5 karto – nuo 0,24 iki 1,31 cento, didėsianti papildoma perdavimo paslaugos dedamoji, taip pat 3,4 karto mažesnė – 9,8 cento už kilovatvalandę (kWh) siekianti prognozuojama kitų metų elektros rinkos kaina.

„Kadangi nuo Naujųjų metų šiek tiek padidėjo reguliuojama paslaugos kainos dalis, iš esmės padidėjo „Litgrid“ teikiamų paslaugų kainos dalis, tai yra perdavimo kainos dalis, tai šiek tiek atsiliepė ir gaminantiems vartotojams, kurie yra pasirinkę vadinamą pirmąjį arba antrąjį atsiskaitymo planą už kilovatvalandę arba instaliuotą kilovatą“, – LRT radijui sakė VERT pirmininkas R. Pocius. 

Už 1 kWh žemos įtampos skirstomajame tinkle pasaugotos elektros gaminantys vartotojai mokės 5,9 cento (be PVM), arba 20 proc. daugiau nei šiemet, vidutinės įtampos tinkle – 3 centus, arba 50 proc. daugiau. 

Už tokį pat kiekį leistinos generuoti elektrinės galios prie žemos įtampos tinklo prijungti gaminantys vartotojai mokės 52,05 eurus per metus, arba 33 proc. daugiau, prie vidutinės įtampos tinklo – 25,5 euro, arba 60 proc. daugiau. 

„Kitas planas yra vadinamas atsiskaitymas pagaminta elektros energija. (…) Tas procento augimas yra sąlygotas to, kad pati elektros energijos kaina, kuri yra prognozuojama kitiems metams, jos vertė yra gerokai mažesnė (…), todėl ir tas procentas nuo kitų metų, kurį turės atiduoti gaminantis vartotojas energijos skirstymo operatoriui, išauga iki 33 proc.“, – pridūrė jis. 

Už paslaugas į skirstomuosius tinklus patiekta elektra atsiskaitantiems prie žemos įtampos tinklo prijungtiems  gaminantiems vartotojams pasinaudojimas ESO tinklais kainuos 33 proc. pateiktos elektros vertės, arba 2,8 karto daugiau (vietoj 12 proc.), prie vidutinės įtampos – 22 proc., arba beveik 3,7 karto daugiau (vietoj 6 proc.). 

VERT pirmininkas pažymėjo, kad augantys tarifai gaminantiems vartotojams neturės poveikio saulės atsiperkamumui. 

13 Komentarai

 • ir elgiasi banditiškai.Maža jiems buvusios LEO aferos,tai likę nenubausti atskėlė dar ir Igničio machinaciją.Dabar šit su saulės batareikiniais.Kas gali tikėt tokia valstybe,kuri kaip konclagerin suvarė visus į bankus,kad galėtų šnipinėt žmonių sąskaitas ir tokiu būdu laikyt savo piliečius po padu,nes galima bet kada juos nubaust kokia išgalvota bauda ją per banką išplėšiant iš žmogaus sutaupytos sumos.Kaip tada paprastam piliečiui netikėt sąmokslo teorijomis ir Orvelo fantazija,kai vyksta va šitokie akivaizdžiausi įstatymų laužymai bei konstitucijos postulatų pažeidimai dėl piliečių turto neliečiamybės?

 • Padekokit koncervams ir byno partijai

  • Šaunuolis tiksliai į taikinį . Banditu valdžia.

   • O kaip tapsi milijonieriumi jei neapiplesinesi žmonių?

 • Aciu kanservu gaujai uz visas afioras, nuolankus jusu tarnas Galveliunas!

  • Jau isivaizduoja,ad ir saule valdo(tipo jiems priklauso).Greičiau ta k…rvu valdžia baigtusi.

 • „… Neturės įtakos atsiperkamumui.“ Žinoma, kad taip. Saulės elektrinė niekada neatsipirks. Kai kWh kainos marža 3 cnt., tai surinksi geriausiu atveju amortizacinius atskaitymus jos palaikymui.

 • VERT jau visai nuprotėjo kaip gali augantys tarifai nepaveikt atsiperkamumo,kas ten per goželiai sėdi .

 • visur vagys

 • Vagims ir aferistams.

 • Jeigu ne grazins senu tarifu reikia pvz.atsijungti nuo tinklo pradziai vienam menesiui,po to dviems ir t.t.Idomu kaip sureagotu ES

 • Paprastas dalykas šiai dienai ką reikia padaryti tai kad vieningai atsijungtume visi savo saulės elektrines nors porai mėnesių. Šiuo metu gamyba mažiausia tad sulaukim pavasario ir pirmyn.

 • šimtus kartų rašiau, pakeitus per rinkimus vienus valdančius į kitus nieko neišspręsi, reikia keisti konstituciją, BK, valstybininkų statusą, turi būti valdininkas paskirtiems, išrinktiems baudžiamoji atsakomybė, o ne mistinė politinė aysakomybė. O seimas tai tokia mėšlo krūva, iš kalėjimo dalyvauja posėdžiuose.. Reikia keisti visą sistemą. Pasakykit kurios partijos nekeikėt? Prieš 4 m. konservatoriai jums buvo angelai, o skvčernas brūdas, dabar atvirkščiao. Pas jus vištos smegenėlės, nepamenat kas buvo vakar.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video