Rusija ketina atšaukti Lietuvos nepriklausomybės pripažinimą

 Rusija ketina atšaukti Lietuvos nepriklausomybės pripažinimą

„Rinkos aikštės“ ir BNS inf.

Rusijos Valstybės Dūmoje registruotas įstatymo projektas, kuriuo siūloma atšaukti Lietuvos nepriklausomybės pripažinimą 1991 metais.

Šį projektą Maskvoje registravo valdančiajai partijai „Vieningoji Rusija“ priklausantis deputatas Jevgenijus Fiodorovas.

Pagal jo teikiamą pasiūlymą, Rusijos Valstybės Dūma turėtų atšaukti Sovietų Sąjungos valstybės tarybos 1991 metais rugsėjo 6 dieną priimtą nutarimą „Dėl Lietuvos Respublikos nepriklausomybės pripažinimo“.

Projekto aiškinamajame rašte deputatas teigia, kad minėtą sprendimą priėmė neteisėta Sovietų Sąjungos institucija ir tai padarė pažeisdama tuometinius įstatymus bei Konstituciją.

Anot jo, 1991 metų kovą Sovietų Sąjungoje surengtas referendumas nusprendė, kad turi būti išsaugota bendra valstybė, o tų metų rugsėjį Sovietų Sąjungos prezidento Michailo Gorbačiovo iniciatyva sudaryta valstybės taryba buvo antikonstitucinė, nes toks organas sovietinėje Konstitucijoje nebuvo numatytas.

J. Fiodorovas pažymi, kad referendumo dėl išstojimo iš SSSR nesurengė ir Lietuva.

Anot jo, tuo remiantis Lietuvos nepriklausomybės pripažinimas privalo būti atšauktas.

Lietuvos politikai ir politologai tokius žingsnius teigia vertinantys kaip Rusijos siekį įbauginti Lietuvą. 

„Tai traktuočiau daugiau kaip bandymą erzinti, bauginti, kelti galbūt kokią nors diskusiją lygioj vietoj, bet nėra jokios diskusijos“, – teigia Lietuvos politologas Vytis Jurkonis.

Tuo tarpu užsienio ekspertai ne tokie optimistiški. Užsienio spaudoje jau daromos prielaidos, kad Lietuva gali tapti sekančiu Rusijos taikiniu.

Ar Rusija atšauks Lietuvos nepriklausomybę, kol kas dar nėra aišku, nes toks siūlymas dar tik įregistruotas ir Dūmoje dar neapsvarstytas.

Manoma, kad toks Rusijos žingsnis gali būti ir atsakas Lietuvai, kuri gegužės 10 d. Rusiją pripažino teroristine valstybe. Lietuvos parlamentas vienbalsiai pritarė tokiai rezoliucijai.

Jevgenijus Fiodorovas yra profašistinės organizacijos „Nacionalinio išsivadavimo judėjimas“ (NOD) koordinatorius. Deputatas žinomas dėl skambių pareiškimų, adresuotų Vakarams – kad Rusijos Federacija po SSRS žlugimo tapo Amerikos kolonija, kad dainininkas Viktoras Cojus buvo JAV specialiųjų tarnybų agentas ir kt.

9 Komentarai

 • tai lietuva taps rūsų ekupuota šalis ?

 • Oj ateis rusas, aj ateis, oj koservatnykai vaziuos vagonais 😉 bus smagu

 • jei taip įvyks tai bus p-i-z-d-e-c.

 • Visiems kacapų žopalyzams, rusofilams, rusiškoms ir prorusiškoms utėlėms- kai putleriui nukirs jo išpampusią rašistinę galvą, ar varnos ras, kur akis iškapoti??

  • Landsbergio isanges laizytojau, niekas neateis, jei ne amerikonu ir viso likusio pasaulio pagalba kakalolai senai butu uzimti. Dabar rusai kovoja su visu pasauliu ir tai laimi. Maziau skaityk LT spauda kuri raso vis is vienos puses, nu kaip reikia koncervam, realybe kitokia, ukrainos greit neliks. Pamatysim

  • žiūrėk, spogsi iš pasiūtimo, kad rusai buvo, yra ir bus!
   Ir nieko tu jiems nepadarysi, rašydamas nešvankybes apie juos!

 • Pats nesprok iš neapykantos ukrainiečiams ir juos palaikantiems. Žiūrėk, kad belįsdamas ruskiams į subinę nenuskęstum. Ukraina buvo, yra ir bus. O tas kacapų pareiškimas, kad nepripažins Lietuvos nepriklausomybės yra niekinis. Lietuva yra ir bus nepriklausoma! Slava Ukraini!

  • Pagal tave išeina, kad Ukraina okupavo Lietuvą?
   Tai tu sulindai ukrų narkomanui klounui į subinę!

   O be to, privalėjai šaukti – Šlovė Lietuvai!
   O vietoj to garbini nacistus ir banderininkus?

 • visai su komentarais nusivažiavo

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video