„Rinkos aikštės“ žurnalistėms – respublikinis apdovanojimas

 „Rinkos aikštės“ žurnalistėms – respublikinis apdovanojimas

Renginio organizatorių nuotr.

rinkosaikste.lt

„Rinkos aikštės“ žurnalistė Rasa Jakubauskienė ir redaktorė Kristina Kasparavičė respublikiniame žurnalistų kūrybiniame konkurse „Organų donorystei – taip!“ užėmė 2-ąją vietą ir apdovanojimą autorės pelnė už publikaciją „Jei neparašysite atsisakymo, po mirties galite tapti donoru”.

R. Jakubauskienės ir K. Kasparavičės straipsnis įvertintas už profesionalumą, kūrybiškumą, originalumą, pašnekovų pasirinkimą, temos atskleidimą. Publikacijoje analizuojama, kas pasikeis perėjus iš dabar galiojančio donorystės sutikimo modelio į numanomo sutikimo modelį. Taip pat straipsnyje išsamiai analizuota ir kitų Europos šalių patirtis, bažnyčios požiūris į organų donorystę, mitai apie donorystę, su kuriais susiduria žmonės kasdieniame gyvenime ir kitos aktualios temos. 

Įvertino už originalumą ir profesionalumą

Publikacijoje pateikiamos labai skirtingos ir įvairiapusiškos dvasininkų – Kauno arkivyskupo metropolito Kęstučio Kėvalo ir Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios kunigo, Lietuvos policijos kapeliono Algirdo Toliato – nuomonės, taip pat Kėdainių rajono savivaldybės vicemero Pauliaus Aukštikalnio ir Kėdainių rajono savivaldybės Sveikatos reikalų komiteto narės Aušrelės Kaminskienės mintys, savo pozicija išsako ir Nacionalinis transplantacijos biuras.

Penktadienį, spalio 7 d., minint Pasaulinę organų donorystės dieną, Vilniuje Martyno Mažvydo bibliotekoje publikacijos autorėms buvo įteiktas apdovanojimas ir padėkos raštas. 

Renginyje pagerbti organų donorystei nusipelnę žmonės bei organizacijos: šeimos, sunkiausią netekties akimirką pagalvojusios apie kitus ir sutikusios dovanoti prarasto artimo organus sergantiems žmonėms, medikai, žurnalistai ir kiti.

Kviečia pagerbti organų donorus

O šiandien vakare, nuo 18 val. kaip ir kasmet Lietuvos asociacija „Gyvastis“ jautria ir prasminga iniciatyva – žvakučių uždegimu Didžiosios Rinkos aikštėje visus kviečia pagerbti organų donorus.

Šiemet tai jau devintasis kartas, kai žvakučių liepsnos kviečia į rimties ir pagarbos donorams renginį visoje Lietuvoje. 

Šios iniciatyvos geografija kasmet vis labiau plečiasi – spalio 7-ąją daugiau nei 30 miestų ir miestelių aikščių plazdės žvakutės. Taip žmonės, gyvenantys su persodintu organu ar laukiantys transplantacijos, siekia parodyti dėkingumą donorų artimiesiems ir pagerbti mirusius donorus, kurių dėka gali gyventi kiti žmonės. 

Visoje Lietuvoje daugiau kaip 1 000 žmonių gyvena su persodintu organu, tai yra daugiau nei gyvena žmonių Salantuose, Jiezne ar Ramygaloje. 

„Geriausiai organų donorų ir jų artimųjų žygdarbį apibūdina pacientai, kurie gyvena tik dėl to, kad mirusiojo artimieji apimti netekties skausmo atvėrė savo širdį beviltiškai sergantiems, bet visiškai svetimiems žmonėms. Tai ypatingos pagarbos verti žmonės, kuriems dėl įteisintos donorystės konfidencialumo deramai padėkoti net nėra galimybės. Tokie paradoksai skatina ieškoti galimybės tuos žmones pagerbti, kad jie pajaustų, jog pacientai už jų poelgį yra be galo dėkingi“, – sako asociacijos prezidentė Aušra Degutytė.

Lietuvos asociacija „Gyvastis“ – vienintelė organizacija Lietuvoje, vienijanti organų transplantacijos laukiančius ir su persodintais donoro organais gyvenančius žmones. 

„Gyvastis“ skleidžia organų donorystės idėją, teikia pagalbą sergantiesiems ir jų artimiesiems, bendradarbiauja su medikais.

35 Komentarai

 • Sveikinimai. Esateverti. Gersi, kad ir Lietuvoj žinomi.

  • Gal kas ir verti, bet tik ne kasparaviče. pila purvą ant visų rinkos aikštės partiečių priešų. nebesigilinama kas tiesa, o rašoma ką reik rašyti. kaip ir dima kuprijanovų.. tokius vienos nuomonės žurnalistus galėtų baust įstatimiškai. nuomonės formuotojai juk jau apmokestinti. o čia po laikraščio sparnu gali pezėt beleką, ką liepia

  • Tai va: šunys loja karavanas važiuoja. Esate šauni komanda. Mėgstu jūsų tinklapį ir laikraštį. Skaitau ir skaitysiu, k išgalėmis susimokėt. Ir visi skaito. Begalviai, kurie čia savo bendrus skleidžia žinokit yra didžiausi skaitytojai.

   • Dimonas turi 5000 sekeju fb. Kuris dar zmogus Kedainiuose tiek turi? Taip. Nei vienas 🙂

    • Jis labai keistas ruskis. Pati savomis akimis mačiau, kai mieste prie centrinės Norfos sustojo ir išlipo iš mašinos ir orie parduotuvės klūpinčiam bomžui padavė 10 eurų! Popierinių!

     • Ne ruskis, o Rusu kilmes zmogus. Rusu kilmes Lietuvis, cia gimes. Bet labai geras. Nuosirdzus zmogus.

 • Aigi, bent pats jauti kaip pjauni? Turbūt pačiam ir įdomiausia pilt pro šoną tokias nesamones

 • Komentarai prasidejo-skaitau,rašau ir amžinai ištikimas partijai

 • Šitos paltus ligoninėj vogė?

  • 👍

 • Susidūriau ir su viena ir su kita. Abi labai maladec, profesionalės tai tikrai. Išmano savo darbą. Ir kaip žmonės liuks.

 • Kaip bebutu bet rinka yra profesionaliausias naujienu skleidejas. Ten kokiai mugei su franskeviciute sleptis po lapais.
  Taip zmones skirtingi ir sudetingi, bet tiek moterys, tiek dimka yra profesionalai, turintys rysiu visur.
  Tai yra savo srities genijai. Tik del ju ir perkam rinkos aikste.
  Labai sauni komanda!

 • Jeigu ant tos pacios naujienos rinka surenka 599 laiku, o muge tik 5. Tai reiskia kedainieciai rinka skaito, o ne muge?

  • Mugeje dorba ta šliapa is kedainiu televizojos gluse

 • Taip. Tiek patiktukais, tiek komentarų ir skaitovų skaičiumi RA lenkia Kėdinių mugętūkstančiais jartų. Esmė, kad mugėjedirba tingiės, užpakalį tinginčios pakelti ir pažiūrėti, kas vyksta mieste ir aprašyti.

 • Labai šaunu, kad Rinkoje dirba profesionalai. Liko tik patys geriausi ir lojaliausi. Piderai išsilakstė.

  • Saulius stengiasi išardyti rinkos kolektyvą, siūlina gerus darbus, geras pareigas. Jau tai Džesikai pasiūlė bibliotekininkės darbą ir ta glūšė pabėgo!

 • Muge nepila purvo, kaip rinka, dirba fainos žurnalustes, neoalyginamai rinkos, tik šllovina žentelį, Ačių Sauliui už sąžiningą spaudos žodį

  • Mugė nuolat pila purvą pvz ant Kėdainiu parke įrengtos kavinės. Puola jauną žnogu. Baisu, ta marijoška nebijo vaikšiot gatvėm su šuniuku?

 • Bet kodėl žmonės neskaito mugės? Kodėl tiek mažai skaitytojų, reakcijų, komentarų ir patiktukų? Kame problema?

  • Nes fotkes asociatyvios tingi ruras pakelt moteriskes

  • Sauliau, beda yra kolektyve. Tingines surinktos ir Rinkos liekanos. Kam jus joms mokate tukstancius uz nurasyta suvestine? Kam mokate tukstancius uz nukopijuota renginio informacija? Tiesiog tingines pas. Keiskit kolektyva!

   • Nervuojatės – vadinasi skaitote. Nepatinka, kad mugėj tiesą parašo, parsidavėliai? Ir nusirašyti rinkuškei yra nuo ko. Viskas ten gerai!

 • Sauliau, beda yra kolektyve. Tingines surinktos ir Rinkos liekanos. Kam jus joms mokate tukstancius uz nurasyta suvestine? Kam mokate tukstancius uz nukopijuota renginio informacija? Tiesiog tingines pas. Keiskit kolektyva!

  • Grrbiamasai Sauliau, o kodel jus stebites? Jus apsistates tokiais zmonemis, kuriu zmones nekencia. Kaciulis, Marjosiena… Baisu. Keiskti savo akplonka, nes tiek partija, tiek laikrastis prazus.

 • Iš tiesų gana keista. Rinkos aikštės laikraštis išsamiai apraše apie sunkiasvorio vilkiko nelaimę. Labai skaudus ir retas įvykis. O Kėdainių mugės laikraštyje apie tą įvykį net nebuvo nieko parašyta. Kažkaip tikrai keista. Prastokai dirba žurnalistais Kėdainių mugės manyčiau

 • Šaunuolės, ir visas kolektyvas labai šaunus. Ir darbštūs visi, ir žmoniškai, ir malonūs. Kasparavičė tikrai gerą kolektyvą subūrė. Ir tikrai yra ką skaityti. Moka žmonės dirbti tai ir įvertinimus gauna, sveikinam.

 • Durniai toj rinkoj dyrba????patys komentarus rašo ir save liaupsina-ypac Dimokas kuris net ant kolegių varo

  • Jis Dimitrijus prašau neišvartyt jo vardo jis nei Dimonas, nei Dimitrijus. Ir prašau nestumt ant geriausio žurnalisto visam rajone. Jis titulo nusipelnęs už informatyvumą pirmose eilėse.

   • Tai yra nei Dimokas kaip mėgsta čia dauguma jį įvardyt*

 • Rinkos aikštę perka kaimiečiai, jiems prieš rinkimus būna suformuota nuomonė apie darbo partiją arba tos partijos ”išeivius” pasivadinusius judėjimais ir pan. Kadangi miestiečių yra panašiai kaip ir kaimiečių- po 24 tūkst. kaimiečiai dažnai nurungia miestiečius ir laimi vis ta pati partija, kuri jau 20 metų valdo miestą. užteko tik kartą laimėti mero postą Grinkevičiui ir jis per 4m padarė miestui daugiau, nei per 20m valdymo padarė darbiečiai bei kitaip pasivadinę tos pačios šutvės nariai. dėl to metamos didžiulės lėšos šiam laikraščiui, kaip nuomonės formavimo įrankiui kaimiečiams, nenuostabu, kad jis populiaresnis. artėjant rinkimams dar bus ir informatyvesnis, pradės stumti ant Tamulio, nes gi Aukštikalnis kojas apšilęs dabar bus pagrindinis laikraščio veidas 🙂 o jūs ir toliau to nesuvokdami stumsite ant mugės ir balsuosite už tai, ką reklamuos šis ”geras” laikraštis.

  • Taip ir yra. Grinkevičiaus buvimas meru buvo trumpas kažkokio modernumo, šviesumo žybsnis, visa kita yra klaiku, baisu.

 • Va kokie mes durniai ir kokia protinga “ mugės “ publika.Taip galvoja konservantų.šlamiški buduliai. Tik ko jūs nuo ryto iki vakaro Rinkos aikštės portale sėdit? Gerai moka už šmeižtą? Ieškot durnesnių už save? Nerasit. Pinigai vėjams išmesti.

  • Laikas į psichiatrą kreiptis. Bėda ta, kad proto nepridės, bet gal bent jau nevykėliškumo frustraciją numaldys.

 • Gavo už į konkursą nusiųstą tekstą, o ne Rinkos portalo kokybiškumą ar objektyvumą. Objektyvumo prasme, mano nuomone, RA yra katastrofa, tai net nevadinčiau žurnalistika. Ypač „kietai“ atrodė uspaskienes kliedesiai virusuloginėm temom. Jau nekalbu apie vatnikų neužkardymą komentaruose, kas sako ypatingai daug.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video