Pranešta apie daugiabutyje degančią elektros skydinę

 Pranešta apie daugiabutyje degančią elektros skydinę

Po kelių minučių atskubėjus gelbėtojams buvo atlikta žvalgyba, nustatyta, kad elektros skydinėje kibirkščiavo elektros laidai. Ugniagesiai nukirpo elektros laidus./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Pirmadienio vakarą ant kojų sukeltos ugniagesių, medikų ir policijos pajėgos, mat pranešta apie viename Kėdainių miesto daugiabutyje kilusį gaisrą. Laimei, incidento būta nedidelio, gaisras greičiausiai kilo dėl gedimo elektros instaliacijos sistemoje. Ugniagesiai sako, kad kartas nuo karto elektros sistema turėtų būti profilaktiškai patikrinta.

Skubus pranešimas

19 val. 30 min. Bendrajame pagalbos centre buvo gautas pranešimas, kad J. Basanavičiaus gatvės 13-uoju numeriu pažymėtame daugiabučiame name kilo gaisras.

Žmonės pranešė, jog buto koridoriuje dega elektros skydinė. Gauta ir papildoma informacija, kad daugiabutis 3 aukštų, gyventojai patys atjungė elektrą, visi išėjo laukan.

Kibirkščiavo laidai

Į įvykio vietą buvo pasiųstas Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pirmasis ir antrasis skyriai, Pramonės ugniagesių komanda, greitosios medicinos pagalbos medikai ir policijos pareigūnai.

Laukdami ugniagesių patys daugiabučio namo gyventojai atjungė elektrą, visi išėjo laukan./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Po kelių minučių atskubėjus gelbėtojams buvo atlikta žvalgyba ir nustatyta, kad elektros skydinėje kibirkščiavo elektros laidai.

Ugniagesiai nukirpo elektros laidus. Apie įvykį informuotas namo administratorius. Socialinis butas priklauso UAB „Kėdainių butai“.

Ugniagesiai perspėja

Norėdami būti saugūs, gyventojai privalo ne tik prižiūrėti namie naudojamus elektros prietaisus, šildymo įrenginius, laikytis gaisrinės saugos taisyklių, bet, svarbiausia, įsirengti autonominius dūmų detektorius.

Dūmų detektorius aptinka dūmus vos prasidėjus gaisrui, signalizuoja apie galimą pavojų, todėl žmonės spėja evakuotis, iškviesti pagalbą, o kartais ir patys geba užgesinti ugnį.

Laimei, incidento didelio nebūta, gaisras greičiausiai kilo dėl gedimo elektros instaliacijos sistemoje. Ugniagesiai sako, kad kartas nuo karto elektros sistema turėtų būti profilaktiškai patikrinta.

Aut. past.

Reikėtų atminti

Ugniagesiai įspėja, kad negalima namuose vienu metu sujungti daug buitinių prietaisų, nes kyla grėsmė perkrauti elektros tinklą.

Dėl perkrovos elektros tinkle staiga pradeda kaisti laidai ir užsidega jų izoliacija. Apie namo elektros tinklo perkrovą signalizuoja dažnas elektros automatinių saugiklių išmušimas.

Patariama išjungti nenaudojamus elektros prietaisus iš elektros lizdo, nes palikti budėjimo režimu elektros prietaisai ne tik naudoja elektros energiją, bet ir gali perkaisti.

Taip pat reikėtų periodiškai tikrinti, ar nepažeisti, nesusidėvėję, nenutrūkę elektros prietaisų laidai, ar nepažeista izoliacija, pasirūpinti, kad elektros laidai, kištukiniai lizdai, kištukai ar patys elektros prietaisai nesudrėktų.

2 Komentarai

  • Ir vėl garadoke kacapai elektrą bandė vogti.

    • Tu esi normalus ar per šikną darytas? Ten kėdainiečiai gyvena socialiniai būstai skaityk išmok šiknini 😉

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video