Plinkaigalyje – tradicinė kaimo šventė (FOTOGALERIJA)

 Plinkaigalyje – tradicinė kaimo šventė (FOTOGALERIJA)

Šiųmetės šventės dalyvius lepino gražus, saulėtas oras ir aibė įvairiausių pramogų./Organizatorių nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Plinkaigaliečius pasidžiaugti gražiu ir saulėtu vasaros oru subūrė gražia tradicija tapusi kaimo šventė „Bendruomenė – kaip viena šeima“, kurios metu švenčiamos ir pačios gražiausios vasaros pradžios šventės – Vaikų gynimo ir Tėvo dienos.

Tapo vis didesnė

„Prieš penkerius metus prieš tai buvusi pirmininkė surengė nedidelę, bet gražią šventę kaimo vaikams prie mūsų bibliotekos.

Tądien vos pora valandų trukęs renginys vaikams tapo labai smagia, linksma ir puikios nuotaikos kupina švente, nes dalis kaimo vaikų iki tol dar nebuvo išbandę linksmybių ant batuto ar žaidę smagių žaidimų būryje kaimo vaikų.

Pastebėjus, kad šventė kaimo jauniesiems gyventojams paliko neišdildomų įspūdžių, kitąmet buvo ryžtasi surengti didesnę šventę, pritraukti daugiau kaimo žmonių.

Taip po truputį įgyjant vis daugiau patirties, šventė metai iš metų tapo vis didesnė, gražesnė.

Jau trečius metus šventę „Bendruomenė – kaip viena šeima“ rengiame kartu su Tėvo diena“, – apie tradicinę Plinkiagalio kaimo šventę kalba bendruomenės pirmininkė Inga Dovydienė.

Trūksta pagalbininkų

„Kasmet įgyjame vis daugiau patirties, tampame drąsesni, susipažįstame su daugiau žmonių. Vykdome apklausą, kuri supažindina mus su kaimo gyventojų poreikiais, lūkesčiais.

Kaimo šventei rėmėjų netrūksta.

Nuolat atsiranda tokių, kurie iš anksto siūlosi paremti mus. Trūksta tik pagalbininkų rankų.

Visi nori ateiti švęsti, o ne dirbti ar kažką prižiūrėti“, – tikina I. Dovydienė.

Šiemet Plinkaigalio kaimo šventė prasidėjo sportinėmis varžybomis, kuriose dalyvavo trys skirtingo amžiaus gyventojų grupės: vyrai, moterys ir vaikai. Plinkaigaliečiai savo sportines galimybės pasitikrino žaisdami krepšinį, smiginį, šaškes, dalyvaudami ištvermės rungtyse, giros kilnojimo varžutyvėse.

I. Dovydienė

Pramogų netrūko

Šiųmetės šventės dalyvius lepino gražus, saulėtas oras ir aibė įvairiausių pramogų.

„Kiekvienais metais kurdami šventinės programos scenarijų stengiamės įtraukti į jį kuo daugiau įvairesnių veiklų.

Šiemet Plinkaigalio šventė prasidėjo sportinėmis varžybomis, kuriose dalyvavo trys skirtingo amžiaus gyventojų grupės: vyrai, moterys ir vaikai.

Plinkaigaliečiai savo sportines galimybes pasitikrino žaisdami krepšinį, smiginį, šaškes, dalyvaudami ištvermės rungtyse, giros kilnojimo varžutyvėse.

Sporto rungčių dalyviams įteikti apdovanojimai.

Edukacinių veiklų metu vaikai bendravo su pasakų personažais, prisilietė prie taip visų smaližių mėgstamų ledinukų gamybos.

Na, o mažuosius žiūrovus džiugino Kėdainių kultūros centro popchorų „Perliukai Junior“, „Perliukai“ ir Skambantis perliukas“ pasirodymai, kiek vyresnius – Akademijos kultūros centro muzikos grupės koncertas“, – veiklas vardija bendruomenės pirmininkė.

Pasinaudojo lėšomis

Plinkaigalio kaimo šventė „Bendruomenė – kaip viena šeima“ surengta pasinaudojus Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto lėšomis.

Dalyvių netrūko

Pandeminis laikotarpis gerokai pakoregavo Plinkaigalio bendruomenės ir visų čia gyvenančių gyvenimus, todėl bendruomenės pirmininkė teigė nerimaujanti, kad susiklosčiusi situacija gali atbaidyti plinkaigaliečius nuo susibūrimų.

„Pastebime, kad pandemija pakeitė žmonių požiūrį į gyvenimą, į norą susiburti, padėti vienas kitam.

Žmonės tapo baikštesni, laikosi atstumo, nežino, kaip gali elgtis, bijo vieni kitų.

Tačiau situacija renginio metu buvo kontroliuojama. Šventės dalyvių susirinko pakankamai“, – pasidžiaugia I. Dovydienė.

Kaimo bendruomenei dabar labiausiai trūksta patalpų, tai yra didžiausia jų problema, bet finansinės galimybės šiai kaimo bendruomenės svajonei tapti realybe kol kas dar neleidžia.

Aut. past.

Planuoja atsargiai

Elementaru, jog laikui bėgant karantino sąlygos dar labiau švelnės ir atsivers dar daugiau galimybių renginiams, šventėms, edukacijoms.

„Labai atsargiai planuojame veiklas, atsakingai galvojame apie projektus, nes nė vienas nežinome, kas mūsų laukia, ką galėsime vykdyti, o ko ne, todėl 2021 metų bendruomenės veiklos planas labai glaustas.

Daugiausia dėmesio skirsime sportui, sporto renginiams vaikams ir jaunimui, žinoma, į veiklas įtraukiant ir jų tėvus.

Planuojame vasaros laikotarpiu suorganizuoti krepšinio, tinklinio, futbolo varžybas.

Jei pavyks, įsigysime futbolo vartus, nes pateikėme sporto projektų finansavimo iš Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto lėšų konkurso paraišką.

Taip pat pagal galimybes organizuosime įvairias su judumu, rungtyniavimu susijusias popietes, kurios taps puikia priemone, leidžiančia daug daugiau laiko leisti lauke, o ne prie kompiuterių ar televizorių ir, žinoma, gerinančia socialinius įgūdžius.

Kantriai laukėme kol kaime ir vėl bus pradėtos vykdyti aktyvios veiklos. Visas šventes ir minėtinas dienas, dalindamiesi vykusių švenčių akimirkomis, video įrašais ar nuotraukomis, minėjome socialinio tinklo „Facebook“ Plinkaigalio bendruomenės centro paskyroje“, – kalba I. Dovydienė.

Gražins kaimelį

„Minčių visą laiką turėjome, turime ir turėsime daug, gal net ir per daug pagal mūsų galimybes.

Norime vis gražinti savo kaimelį, vis rezgame mintis kaip, pagal kokius projektus ir ką galime padaryti, kad pagerintume sąlygas kaimo vaikams, jaunimui ir visiems likusiems gyventojams.

Bandome nenuvilti nė vieno. Žinoma, ne visada išeina“, – teigia bendruomenės pirmininkė.

Minės 15 metų jubiliejų

Plinkaigalio kaimo bendruomenė, įkurta 2007 metais, kitąmet švęs penkiolikos metų gyvavimo jubiliejų.

„Prieš penkiolika metų Plinkaigalio bendruomenę buvusios Pašušvio mokyklos pastate kartu su bendraminčiais įkūrė a.a. Edvardas Šimkus.

I. Dovydienė – penkta bendruomenės pirmininkė.

„Pirmininkės pareigas perėmiau prieš dvejus metus.

Šiandien bendruomenėje turime 80 narių. Nemaža dalis jų – senjorai.

Turime ir tokių narių, kurie negyvena Plinkaigalyje, bet yra kilę ar gyvena jame ir nori bent nario mokesčiu prisidėti prie kaimo gyvavimo.

Džiugu kaskart sulaukti rėmimo iš buvusiu gyventojų“, – sako I. Dovydienė.

Trūksta bendruomenės centro

Pastaruoju metu didžiausias dėmesys Plinkaigalyje sutelktas į kaimo viešąją erdvę.

Bendruomenei dabar labiausiai trūksta patalpų kaime.

Tai didžiausia jų problema, bet finansinės galimybės šiai kaimo bendruomenės svajonei tapti realybe kol kas dar neleidžia.

Atsakomybės – daug

„Tobulėti stengiamės nuolatos. Plinkaigalio bendruomenės centrui atstovaujame ir kitų kaimų, miestelių renginiuose, šventėse, semiamės vis naujų idėjų, mokomės iš kitų, išbandome vis kažką naujo, neriame į naujus iššūkius, mokomės naujų dalykų.

Lankydamiesi svetur parodome, kas mes esame, iš kur mes esame.

Tam, kad vykdytume dar daugiau veiklų, edukacijų, užsiėmimų reikia laiko, o to laiko mes pakankamai neturime.

Atsakomybės einant bendruomenės pirmininkės pareigas – daug, būti bendruomenės pirmininku nėra kažkokia privilegija, tai yra sunkus darbas, jei stengiesi kitiems sukurti gražią aplinką, linksminti, rengti šventes.

Palaikančių kaime turime, o tai ir stumia nenuleisti rankų, dirbti vis toliau ir stengtis vis labiau“, – neslepia I. Dovydienė.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video