Pirmoji Labūnavos mokyklos mokinių projektinė patirtis užsienyje

 Pirmoji Labūnavos mokyklos mokinių projektinė patirtis užsienyje

Asmeninio archyvo nuotr.

Gegužės 9–13 d. Kėdainių r. Labūnavos pagrindinės mokyklos Erasmus+ projekto „From tradition to innovation“ mokinių klubo nariai vyko į partnerių susitikimą Lenkijoje. Vedami bendro tikslo – susipažinti su kitų šalių tradicijomis, papročiais, menais ir inovacijomis – ten susitiko mokiniai iš Čekijos, Portugalijos, Lenkijos ir Lietuvos. Kai kuriems tai buvo ir pirmasis kartas, kai tenka išvykti bei gyventi be tėvų priežiūros.

Įspūdžių kupina savaitė

Darbo savaitė buvo kupina įspūdžių. Pirmoji diena buvo ypatinga, nes laukė susipažinimas su projekto partneriais bei Lenkijos mokykla. Prasidėjo pirmieji darbai drauge: susipažinimo užduotys, prisistatymai, meninės veiklos.

Antrąją projekto dieną, jau drąsesni, pažįstantys vieni kitus, tęsėme darbus, sudarinėjome bendrus daugiakalbius žodynėlius, kūrėme ateities specialybes, pristatinėjome jas ir netgi dalyvavome darbo pokalbiuose.

Mokiniai buvo išties originalūs ir kūrybingi! Bandė įsidarbinti kėdžių bandytojais, žiurkių kolekcionieriais, beždžionių kirpėjais ir kt. Taip pat vykome į Lenkijos Torunės miestą, susipažinti su jo istorija, architektūra, išbandėme savo jėgas imbierinės duonos kepimo edukacijoje.

Išgirdome daug dar negirdėtos informacijos apie Mikalojų Koperniką – lenkų astronomą, matematiką ir ekonomistą, žmogų, kuris pirmasis teigė, jog Žemė sukasi aplink Saulę.

Asmeninio archyvo nuotr.

Lankėsi moderniame ūkyje

Trečioji diena buvo tokia pat įspūdinga ir nepamirštama, kaip ir jau prabėgusios. Turėjome galimybę apsilankyti moderniame ūkyje, kuriame auginamos bulvės „Lay‘s“ traškučiams, pamatyti modernų karvių auginimo ūkį, kur jos gali jaustis laisvesnės ir netgi sužinojome, kaip atskirti, ar žemė yra derlinga ir nenualinta bei daug kitos naudingos informacijos apie tai, kaip šiuolaikiniai ūkiai siekia ir stengiasi, kad mūsų planeta ir maistas, kurį valgome, būtų kuo sveikesnis ir ekologiškesnis.

Vakare susitikome pristatyti savo šalies tradicijas, stereotipus, padainuoti tradicinių dainų ir pašokti.

Ketvirtą projekto susitikimo dieną praleidome Poznanės mieste, susipažinome su jo istorija bei dalyvavome smagioje prancūziškų ragelių (croissant) kepimo edukacijoje.

Apsilankėme ir įspūdingoje, šiuolaikiškoje ir modernioje „Skoda“ automobilių centro laboratorijoje, kurioje gausu įvairiausių inovacijų: savo kailiu išbandėme automobilio avarijos simuliacijas, vairavimo ypatumus. Suvokėme, kaip svarbu automobilyje segėti saugos diržus ir galėjome pasitikrinti, ar mokame išgelbėti žmogų.

Apibendrino veiklas

Paskutinioji projekto diena – skirta apibendrinti per savaitę nuveiktus darbus, piligrimų dienoraščio pristatymui, pildymui bei atsisveikinti. Ne vienas mokinys nubraukė ašarą, žadėjo bendrauti ir dar ne kartą susitikti su šalių draugais, vykdant bendras Erasmus+ projekto „From tradition to innovation“ veiklas.

Sandra Varkalaitė, projekto koordinatorė, lietuvių kalbos ir literatūros vyr. mokytoja

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video