Pirksite lauko pirtį? Štai ko reikėtų klausti gamintojo/statytojo

 Pirksite lauko pirtį? Štai ko reikėtų klausti gamintojo/statytojo

Lauko pirčių įsigijimas Lietuvoje tampa vis populiaresnis, o tam įtakos turi daug veiksnių. Tačiau, prieš perkant ar statant lauko pirtį, reikia atkreipti dėmesį į daugelį svarbių aspektų, kad vėliau neiškiltų nenumatytų problemų ar nesusipratimų. Būsimi pirkėjai gamintojams ar statytojams turėtų pateikti tam tikrus klausimus, o kokius – aptariame žemiau.

Kokios medžiagos naudojamos?

Tai yra vienas iš svarbiausių veiksnių, lemiančių lauko pirties kokybę, ilgaamžiškumą ir išvaizdą. Dažniausiai lauko pirtys yra statomos iš medienos. Tai užtikrina natūralumą, ekologiškumą ir prideda estetikos. Tačiau, ne visos medienos rūšys yra tinkamos lauko pirčių gamyboje. Kiekviena jų turi skirtingas savybes, tokias kaip tankis, drėgmės sugėrimas, atsparumas puvimui ir kenkėjams, spalvos išlaikymas ir kt. Todėl patartina teirautis iš kokios medienos bus pagaminta jūsų lauko pirtis. Būtina klausti kaip ji yra ar bus apdorojama siekiant užtikrinti jos ilgaamžiškumą bei estetiką. Pavyzdžiui, pasak ekspertų iš 3bsauna.eu, reikėtų klausti ar mediena yra impregnuota, lakuota, dažyta arba kitaip apsaugota nuo drėgmės, saulės, pelėsių ir kitų veiksnių.

Teiraukitės kokios dydžio, formos ir dizaino variantai siūlomi

Lauko pirties dydis, forma ir dizainas yra taip pat svarbūs aspektai, nes jie turi įtakos ne tik patogumui ir malonumui, bet ir kiemo ar sodo išvaizdai ir erdvei. Reikėtų klausti kokio dydžio, formų ir dizainų pirtis jie siūlo. Dažniausiai kiekvienas gamintojas turi savo katalogą, kuriame pateikiamos ne tik pirčių projektų nuotraukos, bet ir kita svarbi informacija.

Išsiaiškinkite kokia bus galutinė kaina ir galimos eksploatavimo išlaidos

Kaina yra bene svarbiausias veiksnys, kurį reikia įvertinti prieš perkant ar statant lauko pirtį. Turite aiškiai apibrėžti kokia bus galutinė lauko pirties kaina ir kas į ją įeina. Pavyzdžiui, būtina išsiaiškinti ar kaina apima tik lauko pirties korpusą, ar taip pat ir jos montavimą, transportavimą, prijungimą prie elektros ir vandens tinklų, ar kitas paslaugas. Taip pat galite teirautis kokie yra pirties eksploatavimo ir priežiūros kaštai bei kaip juos galima sumažinti. Pavyzdžiui, galima sužinoti kiek ji suvartoja elektros ir vandens, kiek reikia malkų ar kitų kūrenamųjų medžiagų, kiek dažnai ją reikia valyti ir dezinfekuoti, kiek kainuoja jos remontas ir atnaujinimas ir kt.

Išsiaiškinkite ar su teikiama kokybės garantija ir kokios yra jos sąlygos

Kokybės garantija yra ypač svarbus veiksnys, kuris daro įtaką galutinei kainai, tad ją būtina išsiaiškinti iki galo. Ji parodo kiek gamintojas ar statytojas pasitiki savo produktu ir kokia yra jo atsakomybė už tokio statinio kokybę ir veikimą. Pavyzdžiui, teiraukitės kiek laiko galioja garantija, kokiais atvejais ji taikoma, kokiais atvejais ji netenka galiojimo, ką reikia daryti, jei atsiranda garantinių gedimų ir ar yra galimybė ją pratęsti.

Taip pat reikia išsiaiškinti ar garantija gali būti perduodama naujiems savininkams, ar ji apima visus lauko pirties komponentus ar tik tam tikrus, ar ji padengia visus remonto ar pakeitimo kaštus ar tik dalį jų, ir kt. Šie klausimai padės išvengti nesusipratimų ir konfliktų ateityje. Tai užtikrins, kad jūsų lauko pirtis tarnaus ilgai ir kokybiškai, o esant kažkokiems gedimas, į jų šalinimą nebus numota ranka.

Nebijokite klausti koks variantas geriausias būtent jums

Ne paslaptis, kad lauko pirtys gali būti įvairių dydžių ir formų. Būtent dėl to nereikėtų bijoti klausti gamintojo ar statytojo, kokie yra tam tikros lauko pirties privalumai ir trūkumai. Taip pat drąsiai galite teirautis kuo vienos pirtys geresnės už kitas. Nebijokite klausti kuo pasižymi ar išsiskiria vidinės, mobilios, infraraudonos ir kitos pirtys. Pavyzdžiui, galite klausti kuri yra patogesnė, saugesnė. Taip pat svarbu išsiaiškinti ar jūsų pasirinktas variantas turi kokių nors specifinių problemų, tokių kaip drėgmės, šalčio, vabzdžių įtaka. Ne ką mažiau svarbu išsiaiškinti ar jūsų pasirinkta lauko pirtis reikalauja daugiau ar mažiau laiko ir pastangų ją išlaikyti, prižiūrėti ir naudoti.

Lauko pirtys yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori mėgautis karščio suteikiamais malonumais savo kieme ar sode. Tačiau, prieš perkant ar statant tokį statinį, reikia atidžiai išnagrinėti visus aspektus, nes tik tai padės užtikrinti, kad jūsų pasirinktas variantas ne tik lesi mėgautis laisvalaikiu, bet ir nesukels nereikalingų rūpesčių ateityje.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video