Personalo administravimas bei valdymas – dvi itin svarbios funkcijos kiekvienoje organizacijoje

 Personalo administravimas bei valdymas – dvi itin svarbios funkcijos kiekvienoje organizacijoje

Personalo administravimas bei valdymas nėra tas pats – tai nenuginčijamas faktas. Žinoma, vis dar yra manančių, kad šios organizacijos veiklos sritys yra tapačios, tačiau šiandien pabandysime kartą ir visam laikui „sudėti taškus ant i“, paaiškinant kuo personalo administravimas skiriasi nuo personalo valdymo.

Kas sieja personalo administravimo bei valdymo sritis?

Jeigu reikėtų įvardyti, kas sieja personalo administravimą bei valdymą, tikslinga būtų įvardyti tai, kad abi šios funkcijos yra privalomos, savalaikės ir besąlygiškai susijusios su didžiausiu visų organizacijų turtu, t. y., žmogiškaisiais ištekliais.

Kokios funkcijos yra priskiriamos personalo administravimui?

Personalo administravimo procesas prasideda nuo tos minutės, kai į organizaciją yra priimamas naujas komandos narys. Visų su personalo įdarbinimu susijusių dokumentų parengimas, pranešimų apie darbo santykių pradžią teikimas SoDrai, asmens bylos suformavimas ir t. t. – tai viena iš personalo administravimo funkcijų, bet, toli gražu, ne vienintelė: personalo administravimo sričiai yra priskiriamos visos techninės užduotys, susijusios su personalu.

Be minėto darbuotojų įdarbinimo, administravimui yra priskiriamos ir tokios užduotys, kaip darbo sutarčių keitimas, pildymas, supažindinimas su organizacijoje galiojančiais vidaus dokumentais, organizacijos veiklos bei personalo įsakymų rengimas, darbo laiko apskaitos žiniaraščių rengimas, darbo grafikų rengimas ir t. t.

Kokios užduotys yra priskiriamos personalo valdymui?

Personalo valdymas, kaip procesas, apima labai daug užduočių. Pradėkime nuo to, kad žmogiškųjų išteklių valdymo specifika tiesiogiai priklauso nuo organizacijos valdymo stiliaus bei metodų, kurių pasirinkimas yra viena iš personalo valdymo užduočių. Valdymo metodai ir stilius  priklauso nuo vadovo, jo suvokimo, kas yra organizacija, ir jo siekio sukurti tam tikras tradicijas bei bendravimo ypatumus valdomoje organizacijoje.

Norint užtikrinti darbuotojų įsitraukimą, lojalumą organizacijai, jų įsipareigojimus darbdaviui bei savo komandai, reikia užtikrinti, kad personalas būtų valdomas apgalvotai ir tikslingai. Tik toks personalo valdymas yra efektyvus ir nešantis apčiuopiamus rezultatus. Žinoma, to pasiekti nėra lengva, nes tokie klausimai, kaip darbuotojų psichosocialinės saugos užtikrinimas, santykių su į organizaciją pritrauktais specialistais vystymas, personalo motyvavimas, jų pasitenkinimo darbu valdymas ir t. t. neturi vieno teisingo atsakymo, o tai daro personalo valdymo procesą tikrai sudėtingu.

Žmogiškųjų išteklių poreikio planavimas, esamų darbuotojų užmokesčio valdymas, įvertinant darbuotojų kuriamą pridėtinę vertę bei siekiant juos motyvuoti, taip pat yra priskiriami būtent personalo valdymo sričiai. Daugiau apie personalo valdymą galite sužinoti, sekdami šią nuorodą: https://emplonet.lt/kas-yra-personalo-valdymas/

Personalo paieškos bei atrankos agentūros pagalba personalo administravimo bei valdymo srityse

Personalo paieškos bei atrankos agentūra gali būti itin geru pagalbininku personalo administravimo bei valdymo srityse. Agentūroje dirba kompetentingi darbuotojai, galintys padėti organizacijoms įveikti visus personalo valdymo iššūkius bei padėti išspręsti problemas, kylančias dėl nevaldomos darbuotojų kaitos, negebėjimo pritraukti tinkamiausius kandidatus, žemų darbuotojų įsitraukimo į organizacijos veiklas rodiklių bei žemo komandos narių pasitenkinimo darbu. Specialistų, dirbančių agentūroje, konsultacijos bei mokymai padės Jums pagerinti ir darbuotojų darbo rezultatus.

Kalbant apie personalo administravimo sritį, personalo paieškos bei atrankos agentūra, teikianti personalo administravimo paslaugas, yra tas partneris, kuris suteiks Jums galimybę daugiau dėmesio skirti personalo valdymo sričiai, nes Jūsų pageidavimu gali perimti visas su personalo administravimu susijusias, laikui imlias technines užduotis.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video