Patikslino tvarką: neturintieji galimybių paso į kavines pateks vienu atveju

 Patikslino tvarką: neturintieji galimybių paso į kavines pateks vienu atveju

Aldo Surkevičiaus nuotr.

Nuo rugsėjo 13 d. neturintys galimybių paso gyventojai negali patekti į kavinių, restoranų ar barų vidų. Tačiau sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys patikslino, jog vienu atveju tokiems asmenims viešojo maitinimo įstaigų durys bus atvertos – šiems panorus į tualetą.

Neturintieji galimybių paso lauko kavinių lankytojai nuo trečiadienio į viešojo maitinimo įstaigų uždaras erdves gali būti įleidžiami tik pasinaudoti tualetu, dėvint kaukes.

Kaukių leidžiama nedėvėti neįgaliesiems, to negalintiems daryti dėl sveikatos. Tačiau jiems rekomenduojama dėvėti veido skydelį.

Nuo rugsėjo 13-osios be galimybių paso žmonės gali apsipirkti tik parduotuvėse, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių pardavimas, turinčiose atskirą įėjimą iš lauko, ir jų prekybos plotas turės būti mažesnis nei 1,5 tūkst. kv. metrų.

Imuniteto neturintys žmonės taip pat negali lankytis grožio salonuose, viešojo maitinimo įstaigose, pramogų vietose, renginiuose, išskyrus atvirose erdvėse vykstančius renginius, kuriuose dalyvauja ne daugiau kaip 500 žmonių.

Ribojimai netaikomi žmonėms, kurie yra pasiskiepiję pilna skiepijimo schema ir įgiję imunitetą, persirgę koronavirusu, kai tai patvirtinta PGR, antigeno testais arba serologiniu antikūnų tyrimu, turi neigiamą PGR testą, atliktą per pastarąsias 48 valandas, ir vaikams iki 16 metų.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video